آشنایی با استانداردهای نصب ایزوگام

در این مقاله ما قصد داریم تا در رابطه با نصب ایزوگام و همچنین استانداردهای نصب ایزوگام صحبت کنیم. باید گفت که آموزش نصب ایزوگام یک امر مهم درا جرای عایق کاری محسوب می وشد. به طور قطعی یکی از مهم ترین مراحل مربوط به ساختمان سازی، عایق سازی ایمن، استاندارد و مناسب بر روی پشت بام، دیوارها، سقف و کف سرویس های بهداشتی می باشد. بنابراین انتخاب یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب و از همه مهم تر اجرای یک نصب صحیح خیلی مهم است. و اگر این کار به خوبی انجام نشود، علاوه بر اینکه کاربردی برای مشتریان ندارد بلکه منجر به خطرات و خسارات احتمالی خواهد شد. ما می خواهیم تا در ادامه این مقاله آموزش نصب ایزوگام با استانداردهای نصب ایزوگام را بیان کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

لوازم مورد نیاز برای آموزش نصب ایزوگام

رول های ایزوگام به صورت آزاد یا اتصال کامل به سطوح زیرین، دو روش کلی برای اجرای این عایق های رطوبتی است. به گونه ای که در روش اول یعنی پهن کردن به صورت آزاد، تنها لبه های ایزوگام به هم متصل بوده و کناره های آنها با روش های مخصوصی دیگری به یکدیگر قفل می شوند. روش دوم یعنی اتصال کامل با سطوح زیرین در ایران متدول تر است.

هنگام خرید ایزوگام بر اساس اهمیت قابلیت نصب در کارایی و دوام ، قطعا به کار بردن ابزار و وسایل مناسب، ابتدایی ترین قدم برای کیفیت کار اجرایی شما می باشد. قیمت ایزوگام نیز با توجه به نوع تجهیرات به کاررفته متغیر است. بنابراین تا توجه به این موضوع مهم ترین قسمت نصب ایزوگام، این است که با لوازم مورد نیاز برای این کار کاملا آشنا باشید. از جلمه وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام به این شرح است.

لوازم مورد نیاز برای آموزش نصب ایزوگام

طناب و قرقره برای انتقال ایزوگام

در صورتی که مکان مورد نظر برای نصب، به آسانسور مجهز نبود، انتقال و جابجایی ایزوگام با طناب و قرقره صورت می گیرد، چرا که این روش مناسب ترین گزینه برای حمل ایزوگام ها می باشد و سریع تر از کارگرها نیز این عمل انجام خواهد گرفت و امکان افتادن ایزوگام ها وصدمه دیدن رول های ایزوگام در این روش کمتر است.

البته خوب است بدانید که پیش از تمامی این کارها مناسب است که یک ایزوگام با کیفیت خریداری کنید. شما در زمان خرید ایزوگام سعی کنید که یک بهترین ایزوگام را خریداری کنید تا کیفیت ایزوگام کاری شما بالاتر رود. شما می توانید با پرداخت قیمت ایزوگام دلیجان و خرید آن می توانید یک ایزوگام خوب داشته باشید.

کپسول گاز مایع مخصوص حرارت دادن ایزوگام

هر کدام از کپسول گاز مایع ، به صورت متوسط قادر هستند، تا حرارت و گرمای مورد نیاز برای 50 متر ایزوگام را تامین نماید. که این میزان احتمال دارد بر مبنای شرایط آب و هوایی، نوع ایزوگام و روش اجرای آن نیز متغیر باشد. اما در روش اتصال کامل با سطح زیرین که در بالا نیز به آن اشاره شد، رول های ایزوگام بر روی سطح مربوطه باز شده و بعد از این که نصاب ایزوگام آنها را اندازگیری کرد، به وسیله یک مشعل که به کپسول مایع متصل می باشد، آنها را حرارت و گرما داده و بعد از آن، به این ترتیب بر روی سطح پشت بام چسبانده می شود.

مشعل ایزوگام کار و یا چراغ شعله پخش کن

مشعل به عنوان یکی از جمله ابزار های کاربردی برای نصب ایزوگام می باشد که همراه با سرشیلنگ و شیلنگ سیمی به کپسول گاز مایع وصل می باشند. نحوه ی کار با مشعل یکی از فعالیت هایی می باشد که ایزوگام کار حتما باید با آن آشنایی کامل داشته باشید. عموما مشعل هایی که در بازار موجود است، به دو شکل تک شعله و چند شعله برای فروش می باشد. با گرما و حرارتی که مشعل به رول های ایزوگام انتقال می دهد، سبب می شود تا عایق مورد نظر کاملا بر روی سطح وصل شود.مشعل ایزوگام کار و یا چراغ شعله پخش کن

کمچه یا ماله بندکشی

بعد از نصب ایزوگام بر روی سطوح مورد نظر، نصاب با استفاده از ماله ی مخصوص خود، جوشکاری بندهای ایزوگام را انجام می دهد. این کار در ایزوگام کاری خیلی مهم است و به وسیله کمچه انجام پذیر است.

کاتر موکت بری فلزی

نصابان ایزوگام از این تیغ فلزی که مجهز به تیغه های آهنی است، برای برش دقیق و منظم ایزوگام و فویل روی آنها استفاده می کنند. این کارت موکت بری بهترین وسیله برای برش ایزوگام محسوب می شود.

فندک جرقه ای

از فندک جرقه ای برای روشن کردن مشعل و یا چراغ ایزوگام مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه می کنیم که بهتر است که از فندک دسته بلند برای این کار استفاده شود ا از سوختگی احتمالی دست شما پیشگیری شود.

کپسول آتش نشانی پودری

این ابزار کاربردی برای پیشگیری از حوادث غیر مترقبه ای مانند آتش سوزی در زمان شعله ور شدن ایزوگام ها به کار برده می شود. به طور کلی خوب است که ایزوگام کاران یک کپسول آتش نشانی نیز در وسایل خود به همراه داشته باشند تا در زمان گسترش آتش، برای خاموش کردن از آن استفاده نمایند. همچنین شما به ابزارهایی دیگری مانند دستکش برزنتی نسوز، کفش چرم ساق بلند، عینک مخصوص و لباس ضد گرما نیز برای این کار احتیاج است.

استانداردهای نصب ایزوگام

همه استانداردهای نصب ایزوگام به این شرح است. و با رعایت کردن این استانداردها در آخر شما یک کار تمیز و سالم خواهید داشت. استانداردهای نصب ایزوگام به این شکل است

تمیز کردن سطوح اجرایی

باید دقت داشته باشید که سطحی که قرار است زیر ایزوگام قرار بگیرد، چه در داخل ساختمان، چه در پشت بام و یا هر جایی دیگر به طور حتم باید از هر گونه گرد و غبار و چربی عاری باشد. اگر سطح مورد نظر تمیز نشده باشد، حتی به وسیله ی پرایمر یا قیر هم نمی توان محل را به خوبی عایق کرد. شما باید پس از جمع آوری گرد و خاک و سنگریزه ها و غیره محل مورد نظر را با آب و جارو شسته و بعد از خشک شدن کامل آن بخش، می توانید جهت انجام ایزوگام اقدام نمایید. دقت داشته باشید که در هنگام تمیز کردن مکان مربوطه با آب، ممکن است به دلیل عایق نبودن پشت بام، آب به لایه های زیرین نفوذ کرده و در نتیجه سبب خسارات به ساختمان شود، از این رو در زمان تمیز کردن سطح، در مصرف آب دقت کنید.

درزگیری سطوح کار

امکان دارد بعد از تمیز کاری مکان، سطح مربوطه دارای درز و شکاف های زیادی باشد، در این مواقع این ترک ها باید با پرایمر هایی مانند قیر به خوبی پر شود.
البته برای درز های بزرگ تر از خمیرهای پرایمر استفاده می کنند. قابل به ذکر است که پرایمرهای آسترسازی که برای زیرسازی به کار برده می شوند. در دو گروه خمیری و مایع قرار گرفته اند. مواد دیگری که برای این کار استفاده می شوند عبارتند از ملات ماسه سیمان، سیمان و پوکه معدنی، چسب ماستیک و غیره.

زیرسازی سطوح ایزوگام

باید بدانید که به منظور عایق کاری سطحی با متراژ یک متر مربع، تنها استفاده از نیم لیتر پرایمر مناسب می باشد. زیرسازی سطوحی که زاویه قائمه دارند باید با استفاده از سیمان و یا پرایمر درزگیری شود. همچنین آب راه های سقف یا ناودان ها نیز باید یک تا دو بار زیرسازی شود و بعد از آن ایزوگام روی آنها اجرا می شود . در ساختمان های نوساز که به طور معمول سقف بتنی یا اسکلتی دارند نحوه زیرسازی کمی متفاوت بوده، چرا که در این سازه ها زیرسازی با استفاده از پوکه های معدنی و یا سیمان انجام می شود.

شیب بندی سطوح نصب

یکی دیگر از “استانداردهای نصب ایزوگام” شیب بندی درست است. همیشه باید پیش از نصب ایزوگام، شیب بندی سطح مورد نظر انجام شود. به گونه ای که آب به سمت ناودان، خورجی آب و یا آب روها هدایت شود. این مرحله یکی از جمله مراحل خیلی مهم پیش از اجرای ایزوگام است. نصاب ایزوگام باید دقت داشت باشند که شیب ها در تمام نقاط حفظ شود و به این ترتیب از مشکلات احتمالی مانند جمع شدن آب در یک نقطه از محل جلوگیری نماید. به همین دلیل عایق کاری باید موازی با مسیر شیب انجام شود.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029