ویژگی های ایزوگام استاندارد چیست؟

ویژگی‌های یک ایزوگام استاندارد چیست؟ یکی از اساسی ترین مشکلاتی که در بیشتر ساختمان ها وجود دارد، نم و رطوبت است. این مشکل در بیشتر اوقات خسارت زیادی به خانه و ساختمان وارد می کند. به همین دلیل باید به دنبال یک راه چاره باشید تا از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کنید. بهترین روش استفاده از ایزوگام است؛ اما مسئله مهم این است که از چه ایزوگامی استفاده کند؟
ایزوگام استاندارد و مناسب دارای ویژگی های خاصی هستند که باعث تمایز آنها از سایر ایزوگام ها می شود. در ادامه با برخی از ویژگی هایی که نشان دهنده کیفیت بالای ایزوگام هستند آشنا می شوید:

برای اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگام کلیک کنید
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
البرز ارغوان

چگونه میتوان یک ایزوگام استاندارد را تشخیص داد؟

امروزه از آنجایی که شرکت‌های مختلفی ایزوگام تولید می‌کنند عایق های نامرغوب و غیر استاندارد و حتی تقلبی در بازار فراوان است به همین دلیل باید و برای تشخیص ایزوگام مرغوب دقت بیشتری داشته باشید تا بتوانید یک ایزوگام با کیفیت و استاندارد را تهیه کنید. با توجه به روش های زیر شما میتوانید به راحتی یک “ایزوگام استاندارد” را تشخیص دهید:
اولین نکته برای تشخیص یک ایزوگام این است که بر روی برچسب استاندارد ایزوگام باید مشخصات همچون تاریخ ‌تولید، مشخصات تولید کننده و نوع عایق ذکر شده باشد. از آنجایی که در ایزوگام های بی کیفیت و نامرغوب از مواد غیر پلیمری و پودر های معدنی به جای قیر مرغوب و پلیمر استفاده می شود این نوع ایزوگام ها دارای بوی بسیار بدی همانند بوی گازوئیل صنعتی هستند. در هنگام خرید ایزوگام بهتر است دست خود را روی لایه خارجی و بدون پوشش ایزوگام بکشید اگر ذرات و رنگدانه های سیاهی به دستشان بچسبد یعنی این ایزوگام تقلبی است. برای تشخیص ایزوگام تقلبی باید اندازه ضخامت لایه آن را اندازه گیری کنید.

همچنین اگر از برندهای معتبری مانند دلیجان ایزوگام را خریداری کنید، دیگر لازم نیست تا نگران کیفیت پایین این محصولات باشید. علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام دلیجان با وجود اینکه یکی از معتبرترین برندهای ایزوگام دنیا است، بسیار خوب و مناسب است.

چگونه میتوان یک ایزوگام استاندارد را تشخیص داد؟

ویژگی های ایزوگام استاندارد

طول و عرض استاندارد یک رول ایزوگام

قبل از خرید ایزوگام ، بهتر است تا اندازه استاندارد این محصول را بدانید. به طور معمول ایزوگام هایی استاندارد هستند که عرض آنها 1 متر و طول آنها 10 متر باشد. در غیر این صورت اگر رول ایزوگامی کوچک تر یا بزرگ تر از اعداد گفته شده باشد؛ استاندارد نیست.

وزن یک ایزوگام استاندارد

از نظر سازمان استاندارد، یک ایزوگام مناسب باید 4±0.2 کیلوگرم وزن برای هر متر مربع داشته باشد. اما متاسفانه برخی فروشندگان ادعا می کنند که ایزوگام هایی با وزن 5 کیلوگرم دارای کیفیت بالایی هستند، اما یادتان باشد که زیاد بودن وزن یک ایزوگام دلیل بر بهتر بودن کیفیت آن نیست.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام

یک ایزوگام پلیمری خوب باید با قیر 60_70 خالص تولید شود، اما این موضوع باعث می شود قیمت ایزوگام افزایش پیدا کند. اگر به دنبال یک ایزوگام اقتصادی هستید نباید به سراغ این نوع ایزوگام بروید.

طول عمر یک ایزوگام استاندارد

عوامل مختلفی وجود دارد که طول عمر یک ایزوگام را تحت تاثیر قرار می دهد، به طور مثال نوع شرایط آب و هوایی، شرایط نگهداری از ایزوگام و تابش نور خورشید از عواملی هستند که بر روی طول عمر ایزوگام تاثیر می گذارند.
اما معمولا یک ایزوگام استاندارد و خوب بین 10 الی 15 سال عمر می کند. اگر می خواهید ببینید که ایزوگام استفاده شده، جنس نامرغوبی دارد یا نه؛ باید بعد از اولین باران حتما به آن سر بزنید. زیرا جنس نامرغوب ایزوگام بعد از اولین باران مشخص می شود.

ضخامت یک ایزوگام استاندارد

بر اساس گفته سازمان استاندارد، یک ایزوگام خوب و مناسب باید برای هر متر مربع 4±0.2 کیلوگرم ضخامت داشته باشد. این به این معنا است که یک ایزوگام باید به طور متوسط 4 میلی متر یا بین 8/3 میلی متر تا 2/4 میلی متر ضخامت داشته باشد.
البته نکته مهم این است که اگر شما ایزوگامی ضخیم تر بخواهید، به طور سفارشی برای شما ساخته می شود.

تعداد لایه های ایزوگام

به طور کلی ایزوگام بر اساس تعداد لایه های تشکیل دهنده این گونه تقسیم بندی می شوند:
ایزوگام های تک لایه که مجهز به پلی استر هستند.
ایزوگام های دولایه علاوه بر اینکه دارای یک لایه پلی استر هستند دارای یک الیاف پیشو نیز هستند.
ایزوگام سه لایه به طور سفارشی تولید می شود و در آن از مفتول های سیمی استفاده می شود که بر اساس سفارش مشتریان با داشتن لایه پلی استر و الیاف پیشو تولید می شود.

مطابقت آن با نوع آب و هوای منطقه

قبل از نصب ایزوگام باید به این موضوع توجه داشته باشید که محصول خریداری شده با اب و هوای منظقه مطابقت داشته باشد. سازمان ملی استاندارد به شرکت های تولید کننده اعلام کرده که یک ایزوگام استاندارد باید با شرایط آب و هوایی مناطق مختلف هماهنگی داشته باشد به طور کلی باید ایزوگام ها دارای دو نوع باشد که متناسب با آب و هوای گرم است و دیگری ایزوگامی که متناسب با اب و هوای سرد است شما می توانید و احساس ویژگی آب و هوایی منطقه مورد نظر را تهیه کنید که با آن چند تطابق داشته باشد.

 

یک ایزوگام استاندارد چه ظاهری باید داشته باشد؟

اگر ایزوگام شما استاندارد باشد روی رول آن علامت استاندارد وجود دارد و باید این نشان در فاصله هر دو متر روی عایق شما چاپ شده باشد. همچنین باید نشانه گذاری شده باشد و در آن نشان ویژگیهای ایزوگام مانند وزن تاریخ تولید علامت استاندارد ضخامت و نوع عایق رطوبتی چاپ شده باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029