بررسی نکات مهم درباره ایزوگام استخری و اجرای درست آن

بررسی نکات مهم درباره ایزوگام استخری و اجرای درست آن

همه چیز درباره مهم ترین نکات ایزوگام استخری و اجرای درست آن

تا به حال درباره ایزوگام های ساختمانی خیلی صحبت کردیم و ایندفعه قرار است درباره ایزوگام استخری صحبت کنیم و ببینیم که این ایزوگام چه ویژگی هایی دارد. ایزوگام استخری یکی از انواع ایزوگام است که بیشتر در مکان هایی مانند استخر استفاده می شود و مخصوص به این نوع محیط ها ساخته شده است. به هر حال می دانیم که محیط استخر جاییست که بسیار در معرض عوامل مختلف خصوصا رطوبت است که خود این موضوع نیاز به مراقبت بسیار دارد. پس در این مقاله می خواهیم ایزوگام استخری را تعریف کنیم، کارایی آن را بگوییم، مزایای آن را بیان کنیم و در آخر هم درباره نکات اجرای آن صحبت کنیم. پس یادتان باشد قبل از اینکه به سراغ خرید ایزوگام استخری بروید، این مقاله را مطالعه کنید که نسبت به این نوع ایزوگام دید بهتری داشته باشید. همراه ما باشید.

ایزوگام استخری چیست؟

ایزوگام استخری، یکی از انواع پوشش های طرح دار است که در دنیای امروز برای عایق کردن و محافظت از استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی در خصوص خرید ایزوگام این موضوع را باید بدانیم که این نوع ایزوگام نه تنها در استخر ها کاربرد دارد، بلکه باعث زیبا سازی اماکن دیگر نیز می شود. حال می خواهیم این ایزوگام استخری را بیشتر از قبل مورد بررسی قرار بدهیم و بیشتر درباره آن صحبت کنیم. حواسمان هم باشد که  نصب ایزوگام نکات مخصوص به خودش را دارد که حتما در هنگام اجرا باید رعایت بشوند و نباید به سادگی از کنار آن ها عبور کرد. قبل از هر چیز بهتر است تعریف درست و دقیقی از این ایزوگام ارائه بدهیم تا شما بیشتر با این نوع ایزوگام آشنا بشوید.

اهمیت استفاده از ایزوگام استخری

با توجه به اینکه در دنیای امروز، ساخت استخر ها برای استفاده های مختلف افزایش یافته است و از طرفی خشک سالی های اخیز در بسیاری از کشور ها مانند ایران باعث کمبود آب شده است، طبیعتا عایق کردن استخر ها و مخازن آبی اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. جالب است بدانید که با توجه به اهمیت این موضوع، تولید ایزوگام استخری افزایش پیدا کرده که سبب کاهش قیمت ایزوگام شده است.

ما لازم است بدانیم که استفاده از این نوع پوشش ایزوگام استخری برای عایق کاری استخر یک گزینه مناسب به شمار می رود. ضمن اینکه ایزوگام هایی که در حال حاضر با فناوری های روز دنیا تولید می شوند از کیفیت بالایی برخوردار هستند، این پوشش های عایق طرح دار هم هستند. این ایزوگام ها باعث عایق کردن سقف و ذخیره آب می شوند و به زیبا سازی مکان هایی مانند استخر بسیار کمک می کنند. به طور کلی استفاده از ایزوگام در صنعت بسیار بیشتر از گذشته شده است و قیمت آن نیز مانند قیمت ایزوگام دلیجان به نسبت برای خریداران مناسب گردیده است تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود. در ادامه باید بگوییم که این نوع از پوشش های استخری در کف و دیواره های استخر استفاده می شوند و دارای مدل های متنوعی هستند.

ایزوگام استخری چه کاربردی دارد؟ 

از نام این ایزوگام استخری پیداست که در می یابیم، مهمترین کارایی این نوع از پوشش ها در عایق کردن و زیباسازی استخر ها است. حال از مهمترین استخر هایی که می شود از این نوع ایزوگام ها در آن ها استفاده کرد می توان به استخر های کشاورزی، استخر های صنعتی، استخر های پرورش ماهی و حتی استخر های تفریحی و ساختمان ها اشاره کرد. در تمامی این مکان ها، ایزوگام طرح استخر دو نقش ایفا می کند. هم این استخر ها را عایق می کند و هم نمای زیباتری به آن ها می دهد.

کاربرد ایزوگام استخری

مزیت های این نوع ایزوگام ها چیست؟ 

زمانی که شما بخواهید از عایق های رطوبتی ایزوگام استخری مورد نظر استفاده کنید، طبیعی است که بهتر است از مزیت های این ایزوگام ها با خبر بشوید. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از ایزوگام استخری طرح دار، هزینه پایین نصب این ایزوگام ها می باشد. شما می توانید از تجربه یک تیم مجرب در این زمینه استفاده کنید تا در سریعترین زمان نصب ایزوگام شما انجام بشود.

طرح دار بودن این ایزوگام در زیباسازی فضا خیلی کمک می کند. طرح های ایزوگام استخری بسیار متنوع است ولی به هر صورت مشتریان می توانند طرح های دلخواه خودشان را نیز برای این نوع ایزوگام ها مد نظر قرار بدهند.

نکات مهم در رابطه با اجرای درست ایزوگام استخری 

به علاوه چیز هایی که به شما گفتیم شما باید در رابطه با نکات اجرای ایزوگام استخری هم اطلاعات لازم را داشته باشید. یکی از مهمترین نکته ها، نحوه نصب ایزوگام می باشد که برای این موضوع بهتر است که از افراد با تجربه کمک گرفته شود تا عملیات عایق کاری استخر به درستی انجام شود.  همچنین به این موضوع هم باید دقت کنید که استخر ها از دیوار های سیمانی تشکیل می شوند و بهتر است برای خشک شدن رطوبت سیمان، مدتی صبر کنید تا به پوشش آن آسیبی وارد نشود.

همچنین باید قبل از اینکه کاری انجام بدهید، با استفاده از فشار هوا، شن و خاک هایی که در محل بر جای مانده اند را از محل نصب ایزوگام جدا کنید. بهتر است در هنگام ایزوگام استخری از مصالح آب بند برای جلو گیری از درز رطوبت نیز استفاده شود.

در خصوص نحوه انتخاب بهترین ایزوگام استخری ، باید حتما اول نوع جنس این ایزوگام ها را مورد بررسی قرار بدهید. دقت کنید که این عایق ها از لحاظ جنس رتبه بندی می شوند و اگر بخواهید ایزوگام مورد استفاده عمر بیشتری داشته باشد، لازم است بهترین کیفیت این ایزوگام ها را خریداری کنید.

کلام آخر درباره ایزوگام استخری

با توجه به این موضوع که در حال حاضر، انواع ایزوگام استخری دارای طرح های مختلف در بازار وجود دارد، طبیعی است که خرید این ایزوگام ها رونق بیشتری هم پیدا کرده است. با نصب این ایزوگام ها شما می توانید استخر خودتان را عایق کنید و از جذابیت نمای آن نیز لذت ببرید. مزیت های دیگر این پوشش باعث شده است که استفاده آن به مقدار زیاد افزایش پیدا کند و در بازار نمونه های مختلف آن مشاهده شود. شما هم سعی کنید قبل از خرید این نوع ایزوگام ها حتما نکات لازم در خصوص آن ها را بدانید و از تیم متخصص برای نصب این ایزوگام ها استفاده کنید که در آینده متحمل زحمات و هزینه بیشتر برای ترمیم این ایزوگام ها نشوید.

ممنون که در این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم که توانسته باشیم نکات مورد نیاز و هر آنچه که باید از ایزوگام استخری بدانید را به شما گفته باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029