ایزوگام اسیدی چیست و چه کاربردی دارد ؟

اگر شما نیز با این نوع ایزوگام آشنایی ندارید و نمی دانید که ایزوگام اسیدی چیست ، باید گفت که ایزوگام اسیدی ایزوگام بی کیفیتی است که می تواند بلای جان ساختمان شما باشد. لذا شناخت این نوع ایزوگام ضروری و لازم است. برای شناخت ایزوگام اسیدی بهتر است که اول با ایزوگام های با کیفیت و استاندارد آشنا شده و سپس به توضیح ایزوگام های اسیدی پرداخته و خصوصیات آنها را نیز پرداخت می کنیم.

قیمت ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
قیمت ایزوگام

ایزوگام اسیدی چیست ؟

ایزوگام های استاندارد به عایق های رطوبتی از پیش ساخته ای گفته می شود که مانند سدی میان سازه و آسیب های بیرونی عمل کرده و سبب محافظت سطح سازه از نم، رطوبت، حرارت، گرما و سرما و دیگر آسیب های این چنینی می شود.بهتر است قبل از خرید ایزوگام بدانید که ایزوگام از از قیر و دو لایه تیشو الیاف شیشه و پلی استر و برخی پلیمرها ساخته می شوند، که البته ماده اصلی سازنه ایزوگام قیر صنعتی می باشد. برای دانستن اینکه ایزوگام اسیدی چیست باید دانست که از ایزوگام برای عایق کاری سازه های متفاوتی مانند پشت بام ها، باند فرودگاه، سرویس های بهداشتی، ایرانیت ها،تونل ها، استخرها و غیره به کار گرفته می شود و به علت سبکی و مقاومت آنها خیلی پرکاربرد می باشد.

ایزوگام اسیدی چیست ؟

مشخصات ایزوگام استاندارد

ایزوگام استاندارد دارای ضخامت 3/5 تا 4 میلی متر بوده و در ابعاد 1 در 10 متر در بازار موجود است. وزن ایزوگام به طور تقریبی بین 40 تا 42 کیلوگرم  است و بسته بندی آن ها به صورت رول های وکیوم شده می باشد. ایزوگام های استاندارد بر روی بسته بندی خود دارای نشان استاندارد، نام شرکت تولید کننده، نوع ایزوگام و همچنین دارای تاریخ تولید هستند. در تولید ایزوگام های با کیفیت و مرغوب از پلیمر و قیر با کیفیت استفاده شده که در هنگام نصب از خود بوی بدی منتشر نکرده و زمانیکه دست برروی لایه ایزوگام بکشید متوجه می شوید که ایزوگام رنگی پس نداده و کاملا استاندارد می باشد.این ویژگی ها باعث تاثیر بر قیمت ایزوگام می باشد. تا به اینجا در رابطه با خصوصیات ایزوگام استاندارد و با کیفیت صحبت کردیم. در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم که ایزوگام اسیدی چیست . برای پیدا کردن جواب این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

ایزوگام اسیدی چیست

ایزوگام اسیدی به ایزوگام های غیراستاندارد و بی کیفیتی گفته می شود که دارای هزینه خیلی پایینی در مقایسه با ایزوگام های با کیفیت است. از این رو برخی از فروشندگان سودجو این ایزوگام های بی کیفیت را به جای ایزوگام با کیفیت به بازار عرضه می کنند. در ساخت ایزوگام های اسیدی در خیلی از موارد قیر استفاده نشده و یا انیکه درصد خیلی پایینی از قیر در آن استفاده شده است. علاوه بر صدمات تولید این گونه ایزوگام ها، فروش و نصب آن هم آسیب های زیادی به محیط وارد می کد و خیلی نامناسب برای عایق کاری می باشد. این عایق ها در بازار دارای قیمت خیلی پایینی هستند و به همین دلیل خریداران باید توجه زیادتری در خرید کنند و طبق مشخصات گفته شده در مورد ایزوگام های استاندارد، عایق های رطوبتی مرغوب را خریداری نمایند.

انواع عایق های رطوبتی بر حسب مواد تشکیل دهنده

عایق های رطوبتی بر اساس نوع مواد سازنده به دو دسته ایزوگام های پلیمری و ایزوگام های دمیده تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

ایزوگام پلیمری

در ایزوگام پلیمری از قیر خالص استفاده شده که حساسیت و درجه نفوذ بالایی دارند. قیر خالص از پالایش نفت خام به دست آمده و در ایزوگام پالایشگاهی به کار می رود.

ایزوگام دمیده

ایزوگام دمیده از قیر دمیده شده تشکیل شده است و این عایق رطوبتی نسبت به ایزوگام های پلیمری دارای طول عمر کمتر و کیفیت پایین تری است. قیر دمیده از مازوت به دست آمده و نسبت به قیر خالص نرم تر بوده و دارای حساسیت کمتر و درجه نفوذ پایین تری است. اکنون نوع دیگری از ایزوگام ها بر حسب مواد تشکیل دهنده در بازار وجود دارد که خیلی بی کیفیت بوده و دارای نشان استاندارد نمی باشند. نام این عایق های رطوبتی، ایزوگام های اسیدی است که به تازگی وارد بازار ایزوگام شده و خیلی نامرغوب هستند. در ساخت ایزوگام های اسیدی به جای قیر از لجن های اسیدی یا اسلج استفاده می شود و هیچ یک از خواص قیر را دارا نمی باشد.

انواع عایق های رطوبتی بر حسب مواد تشکیل دهنده

راهنمای تشخیص ایزوگام اسیدی

تا به اینجا دانستید که ایزوگام اسیدی چیست ، در ادمه روش تشخیص این ایزوگام را از ایزوگام های با کیفیت برای شما بیان می کنیم.استفاده از ایزوگام های استاندارد و با کیفیت برای عایق کاری پشت بام ها، سبب می شود که ایزوگام طول عمر بالایی داشته و خیلی کاربردی باشد. ایزوگام های مرغوب از مواد با کیفیت و درجه 1 تولید می شوند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از گذشت مدتی از زمان نصب ایزوگام بر بام ساختمانتان، متوجه شوید که ایزوگام دچار شکستگی، پارگی و یا فرسودگی شده است. این به این معنا است که این ایزوگام مرغوب نبوده و در ساخت آن از متریال با کیفیتی استفاده نشده است. راه کارهایی وجود دارد که درم زمان خرید ایزوگام مرغوب می توانید از آن استفاده کرده و به جای ایزوگام اسیدی، ازایزوگام های استاندارد را خریداری نمایید. از جمله این راهکارها می توان به این موارد اشاره کرد:

  • در زمان خرید ایزوگام، گوشه ای از آن را تا کنید، ایزوگام های مرغوب دچار شکستگی نشده و تک نمی خورد، همچنین فویل از آنها جدا نشده و مانند پلاستیکی نرم و انعطاف پذیر هستند. اما بر خلاف این ایزوگام ها، عایق های رطوبتی اسیدی در اثر تا شدن شکسته شده و ترک می خورند.
  • عایق رطوبتی را خریداری می نمایید، نباید از خود بوی نامطبوعی را منتشر کند. ایزوگام های اسیدی به علت داشتن لجن های اسیدی در خود بوی نامطبوعی را از خود منتشر کرده و در هنگام نصب گازی را از خود ساطع می کند که برای افراد خیلی مضر و خطرناک بوده و می تواند منجر به بیماری های سرطانی در اشخاص شود.
  • وزن ایزوگام های با کیفیت همان طور که اشاره شد در هر رول بین 40 تا 42 کیلوگرم بوده و وزن پایین تر از این مقدار ایزوگام اسیدی بوده و خیلی بی کیفیت است.
  • در زمان خرید ایزوگام دست خود را به لایه بیرونی و یا پوسته ایزوگام بکشید. اگر مواد سیاهی بر روی دست شما کشیده شد، ایزوگام بی کیفیت بوده و دلیل آن وجود قیر و پلیمر های نامرغوب است.
  • یکی از مهمترین نکات رعایت شده در خرید ایزوگام های مرغوب به جای ایزوگام های اسیدی، خرید آنها از شرکت های معتبر است.
  • از جمله ایزوگام های با کیفیت می توان به ایزوگام دلیجان اشاره کرد. قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیت خوبی که دارد بسیار مناسب است.

علل تولید ایزوگام اسیدی چیست

اگر بخواهیم توضیح دهیم که علل تولید “ایزوگام اسیدی چیست” باید بگوییم که امروزه به دلیل بالارفتن هزینه های تولید مواد اولیه برای ساخت ایزوگام های با کیفیت، قیمت ایزوگام های تولیدی افزایش یافته و خیلی پرهزینه شده اند. از این رو افراد گرایش به خرید محصولات ارزان تر داشته و این مورد سبب افزایش افراد سودجو در این زمینه می شود. چرا که ایزوگام های نامرغوب دارای مواد اولیه بی کیفیتی هستند و قیمت خیلی پایینی دارند. مصرف کنندگان هم به ناچار به دلیل گرانی های روزافزون به خرید این ایزوگام ها پرداخته و سبب افزایش سودجویان می شوند.

 

دلیل خطرناک بودن ایزوگام اسیدی چیست

در ایزوگام هایی اسیدی از ماده ای به نام اسلج یا لجن اسیدی به جای قیر استفاده می شود. این ماده بسیار بدبو، خطرناک و به رنگ سیاه بوده و از ضایعات و بازیابی روغن موتور استفاده شده ساخته می شود. وجود این ماده در ایزوگام های اسیدی و نصب این ایزوگام ها، سبب تولید آلودگی در محیط و هوا شده و می تواند صدمات و آسیب های زیادی به سطح آب ها و محیط زیست وارد کند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029