آیا عایق بندی با ایزوگام برای روف گاردن مناسب است؟

ایزوگام برای روف گاردن امروزه می‌تواند جزء عایق‌های بسیار قابل قبول جهت زیرسازی طراحی روف گاردن در نظر گرفت همچنین ایزوگام برای روف گاردن با توجه به افزایش جمعیت و تغییر سبک زندگی افراد و کاهش منابع طبیعی و انواع پارک‌ها، امروزه مورد استقبال قرار گرفته است. به گونه‌ای که شما در قسمت پشت بام سازه مورد نظر خود می‌توانید یک فضای خاص، جذاب و ایده آل را با انواع گیاهان به نمایش بگذارید که ما در ادامه شما را با نحوه انتخاب ایزوگام برای طراحی روف گاردن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

ایزوگام چیست؟
خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام برای روف گاردن

قبل از این‌که به بررسی مناسب بودن ایزوگام برای روف گاردن بپردازیم، بهتر است بدانید که روف گاردن چیست. می‌توان گفت روف گاردن به فضایی روی پشت‌بام گفته می‌شود که می‌تواند بستر مناسبی برای رشد انواع گیاهان معرفی شود و البته امروزه به این فضا بام سبز هم می‌گویند و بسیاری از افراد معمولاً از این فضا برای گذراندن اوقات فراغت خود استفاده می‌کنند که معمولاً طراحی روف گاردن با توجه به شرایط آب و هوایی، سلیقه شخصی افراد، سازه ساختمان و کاربری بام می‌تواند به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد.

 اگر از عایق رطوبتی مناسب برای طراحی روف گاردن استفاده نشود، صد درصد در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات ریز و درشت زیادی به وجود می‌آیند و به همین دلیل، امروزه ایزوگام به عنوان یکی از عایق‌های رطوبتی عالی و کاربردی توانسته کارایی خود را برای فضای روف گاردن به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد.  

 

ایزوگام برای روف گاردن

همه چیز درباره ایزوگام برای روف گاردن

عایق سازی روف گاردن

روف گاردن یک باغچه روی بام برای رشد گیاهان است که برای رشد گیاهان به آبیاری نیاز خواهد بود. در این بین، صد درصد رشد ریشه گیاهان می‌تواند روی پشت بام سازه به ایجاد مشکلات ریز و درشت کمک کند. به همین دلیل جهت جلوگیری از دردسرهای این‌چنینی خرید ایزوگام را می‌توانید خریدی معقولانه در نظر گرفت.

 البته در ابتدا با زیرسازی صحیح می‌توان روف گاردن را از مشکلات این‌چنینی نجات داد و اگر زیرسازی با کوچک‌ترین مشکلی انجام پذیرد، صد درصد باید خسارت و خرابی‌های زیادی را در نظر گرفت. معمولاً 5 لایه به عنوان عایق رطوبتی مورد استفاده در روف گاردن قرار می‌گیرد.

 یک لایه رطوبتی مانند “ایزوگام برای روف گاردن”  که در برخی از مواقع قیرگونی هم می‌تواند انتخاب شود ولی گزینه قابل‌قبول‌تری باشد. لایه دوم لایه ژئوممبران است که معمولاً اگر افراد بخواهند از گیاهان ریشه‌دار استفاده کنند، این لایه را نیز باید در نظر بگیرند، اما لایه بعدی لایه‎ای است که می‌تواند به جلوگیری از فرسایش ممبران به کار آید. لایه چهارم نیز لایه زهکشی است که برای هوادهی به ریشه گیاه جزء لایه‌های مهم به شمار می‌آید. همچنین لایه فیلتر خاک نیز می‌تواند از نفوذ ذرات به داخل زهکش جلوگیری کند. این 5 لایه جزء لایه‌های مهمی هستند که برای طراحی روف گاردن به کار می‌آید.

عایق سازی روف گاردن​

اهمیت خرید مرغوب ایزوگام برای روف گاردن

جهت اجرای ایزوگام برای روف گاردن  شما باید زیر سازی‌های اختصاصی را رعایت کنید. به این دلیل که حساسیت بالایی برای اجرای ایزوگام در این فضا مورد توجه قرار می‌گیرد تا در طولانی مدت بدون هیچ‌گونه نشتی بتوان از طراحی خاص و جذاب روف گاردن استفاده کرد. معمولاً از ایزوگام‌های دولایه در این شرایط می‌توان استفاده کرد.  

برآورد قیمت ایزوگام برای خرید ایزوگام‌های 2لایه می‌تواند برآورد خوبی باشد. توجه داشته باشید که شما برای جلوگیری از مشکلاتی نظیر نشتی در طراحی روف گاردن نباید قیمت را معیار بسیار مهمی در نظر بگیرید. درصورتی‌که برندهایی مانند دلیجان جزء برندهای معتبری به شمار می‌آیند که در طولانی مدت شما را نسبت به خرید که انتظار دارید، دلسرد نخواهند کرد.  

متأسفانه برخی از افراد ایزوگام برای روف گاردن  را آن چنان که باید و شاید با کیفیت و مرغوبیت انتخاب نمی‌کنند؛ چرا که به دنبال قیمت ارزانی هستند. همیشه کیفیت تضمین‌کننده اصلی طول عمر هر محصولی  به شمار می‌آید و در این بین، چنانچه شما به دنبال قیمت ارزان باشید و ملاک خرید در نظر بگیرید، در کوتاه‌مدت باید هزینه و خسارت‌هایی را بابت تعمیرات در نظر بگیرید.

به هر حال زیرسازی همان‌گونه که گفته شد حساسیت بالایی دارد و چنانچه شما به اهمیت زیرسازی توجهی نداشته باشید، بهتر است بعد از تکمیل بودجه خود که به خرید عایق‌های با کیفیت پرداخته‌اید، نسبت به طراحی و ادامه طراحی روف گاردن بیندیشید.

خدمات آنلاین نصب ایزوگام

قبل از هرچیزی بهتر است بدانید قیمت ایزوگام دلیجان بدون شک یکی از چالش‌های اساسی به شمار می‌آید، اما بهتر است که جهت اجرای ایزوگام برای روف گاردن از یک مرکز معتبر همچون البرز ارغوان استفاده کنید؛ چرا که خدمات فروش و نصب ایزوگام در این مرکز به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسب انجام می‌شود، به هر حال تیم ماهر و باتجربه ما به خاطر سابقه بالایی که به دست آورده‌اند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن عایق‌کاری روف گاردن را با استفاده از ایزوگام تکمیل می‌کنند و شما در طولانی مدت می‌توانید به کیفیت ،کارایی و ماندگاری این عایق رطوبتی مطمئن باشید. به همین دلیل برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با خدمات این مجموعه می‌توانید با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.  

خدمات آنلاین نصب ایزوگام​

ایزوله کردن روف گاردن

توجه داشته باشید که برای کاشت انواع گیاهان طبیعی در روف گاردن چنانچه این فضای باز ایزوله نشود، می‌تواند خسارت‌های جدی به سازه وارد آورد. به همین دلیل، استفاده از یک عایق مناسب همچون ایزوگام با اصول و استانداردهای قابل قبول خود می‌تواند راه حل قابل قبولی باشد. ایزوله کردن روف گاردن به این دلیل است که بتوان به راحتی به آبیاری درست و به موقع گیاهان پرداخت و روف گاردن را سرزنده و طبیعی به نمایش گذاشت. به این دلیل که آب‌بندی پشت بام و بالکن یکی از مهم‌ترین مواردی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.  

سخن پایانی

به‌صورت مختصر و مفید در مورد ایزوگام برای روف گاردن صحبت کرده‌ایم. همان‌گونه که گفته شد، تعداد ۵ عایق برای زیرسازی مناسب و صحیح طراحی روف گاردن مورد توجه قرار می‌گیرد که در این بین، عایق رطوبتی مانند ایزوگام می‌تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند. پس لطفاً در هنگام خرید و سفارش ایزوگام برای طراحی روف گاردن به کیفیت و مرغوبیت محصول بیشتر از قیمت آن توجه کنید؛ چرا که هیچ محصول با کیفیت با قیمت ارزان به فروش نمی‌رسد، اما می‌توانید به قیمت مناسب بیندیشید. 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029