ایزوگام خود چسب چیست و چه کاربردی دارد

شاید برای شماهم سوال پیش آمده که ایزوگام خود چسب چیست ؟قطعا شما هم با ایزوگام هایی که با استفاده از گاز و مشعل نصب می شوند آشنا هستید و نصاب هنگام نصب ایزوگام، به وسیله مشعل به ایزوگام حرارت لازم را منتقل می کند و به محل مورد نظر می چسباند. اما با گذر زمان ایزوگام هایی با عنوان خود چسب وارد بازار شدند، اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده که ایزوگام خود چسب چیست، باید گفت که این ایزوگام ها بر پایه قیر ساخته شده و نیازی به استفاده از مشعل و گرما دیدن را ندارند. این نوع عایق دارای ضخامت و وزن کم هستند و همچنین انعطاف و استحکام بالایی دارند. نصب کردن این نوع ایزوگام خیلی راحت و سریع است و مناسب برای انواع سطوح ساختمانی است.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام خود چسب راهکاری مناسب

می توان گفت که همیشه موانعی در کارهای ایزوگام عموما در فضاهای داخلی ساختمان به وجود میآید که عایق کاری را به شدت سخت می کند. چرا که در خیلی از مواقع استفاده از ابزارهایی مانند مشعل برای برخی از مکان ها امکان پذیر نیست. ایزوگام خود چسب در چنین مواقعی می تواند یک راه مناسب برای خروج از این بحران باشد. زیرا نیازی به حرارت ندارد و وزن سبک آن هم در جا به جایی و نصب با دقت آن سهولت کار را فراهم کرده است. همچنین می توانید با ارتباط با مشاوران البرز ارغوان از قیمت ایزوگام خود چسب مطلع شوید .
و تنها مناسب است که یک سشوار صنعتی داشته باشید. این سشوار ها ابعاد کمی را اشغال می کند و به راحتی می توان با آن کار کرد. مخصوصا در کنج هایی اتاق ها و مکان های باریک و ضعیفی مانند سرویس های بهداشتی و حمام این موضوع خیلی بیشتر خود را نشان می دهد.

ایزوگام خود چسب راهکاری مناسب

نکات مهم درباره ایزوگام خود چسب

محل نصب ایزوگام خود چسب و انواع چسب آن

ایزوگام خود چسب یا همان ایزوگام سرد نوعی عایق رطوبتی است که برای تمامی سطوح ساختمانی، زاویه ها و گوشه ها نیز مناسب است و می توان از ایزوگام خود چسب در تمامی این مکان ها به خوبی استفاده کرد. البته ایزوگام خود چسب در موارد دیگری نیز کاربرد دارد مانند:
• تمامی سطوح شیب دار
• سطوح ناصاف و صاف
• دیوارها، پشت بام ها و سقف های شیروانی
• استادیوم ورزشی
• سرویس های بهداشتی، پارکینگ ها و آشپزخانه ها
• بارگاه و گنبد مساجد

همچنین از انواع چسب های ایزوگام می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. چسب ماستیک قیری سرد
2. چسب ماستیک قیری گرم
3. چسب ماستیک پلی یورتان

مزایای ایزوگام سرد

تا به اینجا تا حدودی دانستید که ایزوگام خود چسب چیست، اما در ادامه به مزایای این ایزوگام می پردازیم. برای این ایزوگام مزایای زیادی است که عبارتند از:
• نصب سریع و آسان
• نیاز نداشتن به گاز و مشعل در زمان نصب
• انعطاف پذیری در سرما شدید
• امکان ترمیم سریع و آسان
• مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر محصولات
• استحکام و مقاومت کششی و تنشی بالا
• عدم آلودگی محیط زیست
• ماندگاری و طول عمر بالا

استفاده از از ایزوگام برای پوشش دیوارها

برای پوشش دیوار، سطح رویی دیوار را می توان با استفاده از لایه پلیمر ایزوگام پوشش داد و بر روی آن از ایزوگام خود چسب استفاده کرد. این ایزوگام به خاطر قابلیت بالای چسبندگی، به آسانی بر روی سطح دیوار می چسبد و از نفوذ رطوبت به سطح زیرین مانع می شود. جهت عایق کاری دیوارها باید نکاتی را در نظر داشت که یکی از آنها، ادامه دادن پوشش ایزوگام تا سطح افقی دیوار است.
تا به اینجا درباره اینکه “ایزوگام خود چسب چیست” و کاربردهای آن صحبت کردیم. همچنان که گفتیم از این ایزوگام برای تمامی اماکن می توان استفاده کرد. همچنین از مزایا این ایزوگام نیز سخن گفتیم تا شما کاملا با این ایزوگام آشنا شوید. از این رو در زمان خرید ایزوگام، یکی از گزینه هایی که می توانید انتخاب نمایید، ایزوگام خود چسب است. البته ایزوگام دلیجان نیز از جمله ایزوگام هایی است که شما با خرید آن می توانید از عایق کاری ساختمانتان مطمئن باشید. قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کارایی که دارد خیلی مناسب و به صرفه است.

استفاده از از ایزوگام برای پوشش دیوارها

نحوه استفاده بهینه از ایزوگام های خود چسب

تا به اینجا که دانستید که ایزوگام خود چسب چیست، لازم است که طریقه نصب و خرید ایزوگام خود چسب را به صورت بهینه بدانید. برای نصب انواع ایزوگام احتیاجی به زیر سازی و مسطح کردن سطح زیرین آن است. اگر در هنگام نصب ایزوگام سطح زیر آن با استفاده از یک لایه قیر پوشش داده شود، نتیجه کار بهتر می شود. اما می توان بدون قیر نیز آن را نصب کرد. البته باید این کار را به طرز صحیح انجام داد تا به نتیجه مناسب دست یابید.
1. جهت نصب ایزوگام خود چسب ابتدا باید سطح زیرین آن با استفاده از یک لایه از پلیمر ایزوگام پوشش داده شود. استفاده از این نوع از پلیمر به چسبندگی بیشتر ایزوگام کمک می کند و همچنین سبب می شود عایقکاری بهتری انجام شود.
2. این لایه پلیمر باید همه سطح زیرین ایزوگام را پوشش دهد و هر قدر این کار بهتر انجام شود، این ایزوگام قابلیت عایق کاری بهتری دارد.

موارد کاربرد

1. عایق کاری لوله ها، تمامی سطوح ساختمانی مانند سقف ها مسطح و شیب دار، پی ساختمان و دیوارها
2. درزگیری چارچوب در و پنجره ها، ایرانیت، شیروانی و دیگر سطوح موجدار
3. درزگیری سقف های شیب دار و ناودان ها و مکان های دارای خطر آتش سوزی مانند انبارهای مواد آتش زا
4. پوشش ترک های سطحی، بدنه قایق، کشتی و دیگر شناور ها
5. عایق کاری پی ساختمان و دیگر سطوح دفن، مخازن آب و لوله ها و اتصالات
6. عایق صوتی و لرزش گیر در سازه های فلزی

مزایای ایزوگام خود چسب نسبت به ایزوگام معمولی

1. نصب آسان و سریع این ایزوگام سبب می شود تا صدمه های جسمی کاهش بیابد
2. ایزوگام خود چسب سبک و جابه جایی آن راحت است
3. استحکام بالایی دارد
4. و آلودگی ایجاد نمی کند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029