نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی چیست؟

ایزوگام در صرفه جویی انرژی نقش بسیار کارآمد و ضروری را ایفا می‌کند. به طور قطع اگر بخواهیم برای صرفه جویی در مصرف انرژی یک منبع درست را داشته باشیم بهترین منبع، عایق بندی است. عایق بندی منازل و ساختمان‌ها این روزها از طریق ایزوگام صورت می‌گیرد. برای اینکه بتوانید یک عایق بندی درست و اصولی را داشته باشید و نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی را درک کنید نباید عایق‌ بندی تمام بخش‌ها را فراموش کنید. در این مطلب سعی داریم شما را بیشتر با نقشه ایزوگام در صرفه جویی انرژی آشنا کنیم.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام در صرفه جویی انرژی چه اثری دارد؟

نصب ایزوگام می‌تواند به شما در بهینه سازی مصرف انرژی کمک بسیار زیادی داشته باشد. با توجه به این موضوع این روزها شاهد عایق بندی ساختمان‌ و سازه‌های بسیار زیادی هستیم. قطعاً شما هم به این موضوع واقف هستید خانه‌ای که عایق بندی شده است علاوه بر اینکه آسایش بیشتری دارد هزینه‌های انرژی آن هم به مراتب کمتر از ساختمان‌ها و سازه‌هایی است که عایق سازی نشده‌اند. ایزوگام عایق هدایتی بوده ظرفیت مقاومت حرارتی بسیار بالایی را دارا است؛ بنابراین می‌تواند به خوبی در زمان سرما و گرما عمل کند. به این موضوع دقت داشته باشید که ضخامت و رسانایی عایق ارتباط مستقیمی با عملکرد آن برای صرفه‌جویی در انرژی دارد. هر چقدر که مقاومت ایزوگام بالاتر باشد، می‌تواند خیلی موثرتر برای صرفه جویی در مصرف انرژی عمل کند.

ایزوگام در صرفه جویی انرژی چه اثری دارد؟

همه چیز درباره نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی

کدام قسمت‌ها را باید ایزوگام کنیم؟

در زمان خرید ایزوگام بهتر است به این موضوع دقت کنید که شما باید برای اینکه یک عایق سازی اصولی را داشته باشید لازم است تا بخش‌های مختلفی از منزل یا ساختمان مورد نظر را ایزوگام کنید. از جمله بخش‌هایی که باید در روند عایق کاری به آن اهمیت دهید، سقف‌ها، کف واحد مسکونی و دیوار‌های خارجی هستند:

سقف‌ها: زمانی که ایزوگام سقف با انجام می‌شود، مصرف انرژی برای سرمایش و گرمایش ساختمان حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد با کاهش روبرو می‌شود.

کف واحد: عایق کردن کف واحد مسکونی در فصل سرما می‌تواند مصرف انرژی را تا ۵ درصد کم کند.

بدنه ساختمان و دیوارها: در صورتی که ایزوگام این بخش به درستی انجام بگیرد، در زمان گرما و سرما چیزی حدود ۱۰ درصد با کاهش مصرف انرژی مواجه می‌شوید.  

چگونه بهترین ایزوگام را انتخاب کنیم؟

اگر برای عایق بندی سازه مورد نظر خود قصد دارید به خرید ایزوگام روی آورید پس باید برخی فاکتورها را در نظر بگیرید؛ زیرا هر ایزوگامی مناسب عایق بندی نیست. ایزوگام خوبی که می‌تواند مصرف انرژی را کاهش دهد ایزوگامی است که استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد؛ بنابراین هرچه مقاومت ایزوگام مورد نظر بالاتر برود بهینه‌سازی مصرف انرژی هم افزایش پیدا می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان تهیه بهترین ایزوگام به سراغ قیمت ایزوگام دلیجان بروید؛ زیرا قیمت ایزوگام دلیجان بسیار مناسب بوده و استحکام فراوانی هم دارد.چگونه بهترین ایزوگام را انتخاب کنیم؟

آیا برای عایق بندی می‌توانیم از تمامی ایزوگام‌ها استفاده کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم ایزوگام در صرفه‌جویی انرژی نقش مهمی دارد. اگر با توجه به این موضوع به فکر این هستید که هرچه سریع‌تر منزل خود را عایق بندی کنید، بهتر است بدانید که همه ایزوگام‌ها قابلیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را ندارند. برای این کار شما باید از ایزوگامی که درجه یک هست استفاده کنید. در ایزوگام‌های درجه یک به سبب مواد بسیار با کیفیتی که در آن‌ها استفاده می‌شود صرفه‌جویی در مصرف انرژی به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر کیفیت، روکشی که برای ایزوگام‌ها استفاده می‌شود بسیار اثر گذار است. تعداد لایه‌های ایزوگام نیز در صرفه‌جویی انرژی بسیار موثر واقع می‌شوند. به عنوان مثال در صورتی که شما از ایزوگام 2 لایه استفاده کنید مصرف انرژی کمتر از زمانی خواهد شد که از ایزوگام یک لایه استفاده می‌کنید. سعی کنید برای عایق بندی از ایزوگام‌هایی بهره بگیرید که لایه‌های آلومینیومی دارند؛ زیرا این نوع ایزوگام می‌توانند در برابر رطوبت هم مقاومت داشته باشند.

 

سخن پایانی

ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی همانطور که مشاهده کردید نقش بسیار شایانی دارد و لازم است تا در زمان نصب ایزوگام قوانین و اصول آن مطابق با توصیه‌های موسسات کنترل، رعایت شود. برای بهبود دادن بهره‌وری انرژی منزل و دیگر سازه‌ها از جمله بهترین عایق‌ها، ایزوگام است. نقشه ایزوگام بسیار مهم بوده و نباید از این عایق حرارتی غافل شویم. این روزها دیگر بیشتر مردم به اهمیت خانه‌های عایق بندی شده پی برده‌اند و مایل هستند از این طریق مصرف انرژی را کاهش دهند. البرز ارغوان تاکنون توانسته بهترین ایزوگام‌ها را به مشتریان ارائه کند. برای دریافت قیمت ایزوگام و مشاوره‌های بیشتر می‌توانید با مشاوران این سایت ارتباط برقرار کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029