مزایای نصب ایزوگام دیوار چیست ؟

مزایای نصب ایزوگام دیوار چیست ؟

در مقالات قبلی درباره ایزوگام های مختلف صحبت کردیم و ایندفعه به سراغ ایزوگام دیوار رفته ایم و می خواهیم ببینیم که این نوع ایزوگام دقیقا چیست و موارد مرتبط با آن را بررسی کنیم. می دانید که ایزوگام یک عایق برای جلوگیری از نفوذ موارد مختلف مانند رطوبت است و دقیقا دیوار های ساختمان ها هم جایی هستند که رطوبت را به خود جذب می کنند. حال این رطوبت به هیچ عنوان نباید به داخل ساختمان نفوذ کند و به سازه و وسایل داخل ساختمان آسیب بزند. پس در این مقاله به سراغ ایزوگام دیوار می رویم، مزایای آن را بررسی می کنیم، نکات پیش از نصب را گوشزد می کنیم و در آخر به شما می گوییم که بهترین ایزوگامی که برای دیوار استفاده می شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

ایزوگام دیوار

انتخاب “ایزوگام دیوار” کمی به نسبت دیگر محصولات ساختمانی مشکل تر است. به این دلیل که این محصول باید ویژگی های خاصی داشته باشد. حتی اگر به شما بهترین برند ایزوگام را برای استفاده در دیوار ساختمان معرفی کنیم، باز هم آن چیزی که مهم است سلیقه و قضاوت خود مشتری درباره ایزوگام می باشد. برای انتخاب ایزوگام دیوار ابتدا باید شرایط ساختمان، بودجه، قیمت ایزوگام و نیاز هایتان را بررسی کنید. البته که باز هم با این شرایط یک سری از ایزوگام ها انتخاب های مناسب تری هستند و بهتر است که آن ها را برای دیوار های ساختمان خود انتخاب کنید.

مزایای استفاده از ایزوگام دیوار 

اگر از ایزوگام دیوار استفاده نکنیم ممکن است رطوبت به دیوار ها نفوذ کند و آسیب جبران ناپذیری به ساختمان وارد کند. به این صورت که رطوبت ممکن است باعث زنگ زدن فلزات، متورم کردن گچ ساختمان و پوسیدگی چوب ها بشود. همچنین اگر ایزوگام روی دیوار نباشد حشرات هم به دیوار هجوم می آوردند و کم کم بنا را تخریب می کنند. بدترین نوع تخریب هم مربوط به تخریب دیوارهای ساختما می باشد برای همین هم هستش که خرید ایزوگام یک انتخاب مناسب برای دیوارهای ساختمان می باشد. در ادامه به مزایای دیگر آن می پردازیم.

وزن کم ایزوگام: ایزوگام ها معمولا وزن کمی دارند و دیوارهای ساختمان هم تحمل وزن زیاد را ندارند. به همین دلیل هم هستش که استفاده از “ایزوگام دیوار” که یک ایزوگام کم وزن است یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

مزایای ایزوگام روی دیوار

نصب سریع و آسان: ایزوگام دیوار به سرعت نصب می شود و نصب آن هم بسیار آسان تر از نصب دیگر ایزوگام ها می باشد. به همین دلیل هم هستش که هزینه آن بسیار مناسب است.

عایق گرما و سرما: ایزوگام ها مانع جذب گرما می شوند و همچنین اجازه نمی دهند که گرما و سرمای خانه از خانه خارج شود. به همین دلیل هم هستش که “ایزوگام دیوار” برای هر فصلی مناسب است و باعث صرفه جویی بیشتر در وقت و هزینه ما نیز می شود.

جلوگیری از آسیب به نمای ساختمان: ایزوگام های  دارای فویل آلومینیوم یا طرح دار به علاوه اینکه نمی گذارند به نمای ساختمان آسیبی وارد شود، خودشان به خودی خود می توانند به عنوان نمای ساختمان استفاده بشوند و برای همین هم دیگر نیاز به هزینه کردن برای استفاده از سنگ و آجر در نمای ساختمان نیست.

ایزوگام دیوار چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بهترین باشد؟ 

باید به این موضع توجه کرد که کیفیت ایزوگام دیوار بسیار مهم است و اگر از ایزوگام نامرغوب استفاده شود، مشکلات زیادی برای ساختمان بوجود خواهد آمد. استفاده از ایزوگام های مرغوب و با کیفیتی مانند ایزوگام دلیجان می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای این مسئله باشد، علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب است و با یک هزینه کم می توانید یک محصول عالی را تهیه کنید. همانطور هم که می دانید در ایزوگام از قیر استفاده می شود و قیر یک ماده اشتعال زا می باشد. اگر ایزوگام شما بی کیفیت باشد ممکن است در زمان نصب ایزوگام دچار حریق بشود و آتش به دیگر جاهای ساختمان نیز سرایت کند.

نکات نصب ایزوگام روی دیوار کدام اند؟ 

1-اگر دیوار ها ارتفاعی بیش از دو متر دارند بهتر است که از داربست استفاده شود.

2-لازم است که حداقل دو نفر در نصب ایزوگام دیوار همکاری کنند.

3-برای نصب ایزوگام، پس از اینکه آن را به پشت بام می بریم، باید نیم متر از آن را روی پشت بام نصب کنیم و باقی را از بالا روی دیوار به سمت پایین بیندازیم تا به طور کامل روی دیوار بچسبد.

4-برای رول های بعدی هم به ترتیب همین مراحل را تکرار می کنیم.

5-ایزوگام ها باید حدود 10 سانتی متر هم روی یکدیگر همپوشانی داشته باشند.

تمامی این نکات باید مو به مو اجرا شوند تا نصب “ایزوگام دیوار” به نحو احسنت انجام بشود.

قبل از نصب ایزوگام دیوار باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟ 

-حتما باید از افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه استفاده کنیم.

-در نصب ایزوگام حتما باید حداقل دو نفر حضور داشته باشند و نصب ایزوگام دیوار کار یک نفر نیست.

-حتما به علاوه داربست از یک تخته هم باید استفاده کنیم.

بهترین نوع ایزوگام ها برای دیوار چیست؟

دو نوع ایزوگام مخصوص به دیوار داریم که هر کدام ویژگی خاص خودش را دارد. مثلا ایزوگام تک لایه انعطاف پذیری بیشتری دارد اما ایزوگام دو لایه استحکامش بیشتر است و از انعطاف کمتری برخوردار می باشد. مراحل تولید این دو “ایزوگام دیوار” خیلی با یکدیگر متفاوت نیست اما با توجه به ویژگی هایی که برای هرکدام در نظر گرفته شده است، بر روی هرکدام از آن ها فعالیت های متفاوتی برای تولید انجام می شود و یک سری مواد اولیه متفاوت از هم دارند.

چگونه ایزوگام تقلبی را از اصل تشخیص بدهیم؟ 

برای شناسایی ایزوگام تقلبی چند را وجود دارد که البته هیچکدام از آن ها تضمینی نیستند. یکی از این نشانه ها که از همه بارز تر است، قیمت ایزوگام دیوار است. حواستان باشد که اگر قیمت ایزوگامی برای دیوار به طرز غیر منطقی ای پایین بود،می توان حدس زد که آن ایزوگام تقلبی است و از کیفیت خوبی برخوردار نیست. ایزوگام های اصل دارای ضمانت نامه معتبر هستند و علامت استاندارد روی این محصولات به طور واضح حک شده است. توجه کنید که نمی شود گفت بهترین برند ایزوگام دیوار چیست که شما همیشه هم به سراغ آن بروید. کیفیت ایزوگام چیزیست که به شرکت ارئه دهنده آن بستگی دارد و برند در این بین نقش بزرگی ایفا نمی کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029