آموزش نصب ایزوگام روی ایرانیت

برای عایق کردن مکان های مختلفی مانند سقف، دیوار، سرویس بهداشتی و غیره ازایزوگام استفاده می کنند. چرا که ایزوگام یک از جمله عایق­هایی است که برای بسیاری از جاها کاربرد دارد و می توانید در مکان­های مختلف آن را نصب کنید. یک مکان دیگر که می توانید از ایزوگام برای عایق کردن آن استفاده کنید، ایزوگام روی ایرانیت است که می توانید برای عایق کردن ایرانیت از ایزوگام استفاده کنید. اما در رابطه با نصب ایزوگام بر روی ایرانیت باید بدانید که نصب ایزوگام روی ایرانیت کمی متفاوت­تر است و لازم است که از تکنیک­های مخصوصی استفاده شود. در ادامه این مقاله در رابطه با نصب ایزوگام روی ایرانیت صحبت می کنیم، اگر شما مایل به دانستن چنین موضوعاتی هستید در ادامه ما را همراهی کنید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام روی ایرانیت

بهتر است که ابتدا اطلاعاتی را در رابطه با خرید ایزوگام و سپس ایرانیت بدانید، ایرانیت یک جور ورق یا صفحه موج دار است که برای پوشش مکان مورد نظر و همچنین برای پوشش دیوار استفاده کرد و رایج­ترین مکان هایی که بیشترین استفاده از این محصول را دارند پوشش سقف برای انبارها و کارخانه­ها و همچنین سقف پارکینگ­ها می باشد.  از ایزوگام روی ایرانیت برای محافظت و زیباسازی مکان­ هایی که نیاز به زیبایی دارند نیز استفاده می شود، مانند پل­ های عابر پیاده و دیگر مکان­ ها.

“ایزوگام روی ایرانیت” از فایبرگلاس و پشم شیشه تولید شده است و به عنوان گوشش سقف و همچنین عایق صدا کاربرد دارد. ایزوگام روی ایرانیت در انواع  و ابعاد مختلفی تولید می شوند. ایرانیت پلاستیکی چون از جنس پلاستیک ساخته می شود ویژگی­های بسیاری دارد از جمله: سبکی و عایق محافظ حرارتی و الکتریکی، بهداشتی و مکانیزه می باشند و مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف دارند. اما یک مشکل بزرگی که دارند ایرانیت­ های پلاستیکی قابلیت این که ایزوگام روی ایرانیت آنها اجرا شود را ندارند . فقط ایرانیت های سیمانی را می شود ایزوگام کرد زیرا با مقرون به صرفه بودن قیمت ایزوگام دلیجان بهترین راه محافظت از ایرانیت های سیمانی ایزوگام دلیجان است.

نصب ایزوگام روی ایرانیت

همانطورکه می دانید در قسمت شمال ایران به دلیل بارندگی­های زیاد سقف خانه ­­ها به صورت شیراونی می­باشد و با توجه به قیمت ایزوگام ، همه ی خانه ها به این لایه ی ایزوگامی مجهز شده اند و به همین دلیل ممکن نیست به خاطر بارش زیاد باران، دچار پوسیدگی شود، در چنین اوقاتی استفاده از ایزوگام بر روی ایرانیت لازم می شود. به طور کلی ایرانیت­ها و شیروانی­ها دارای مواد تشکیل­دهنده مختلفی هستند، به همین دلیل روش نصب ایزوگام شیروانی و نصب ایزوگام ایرانیت نیز با همدیگر متفاوت است.

مزایای ایرانیت

می توان گفت که ایرانیت استحکام بالایی دارد، چرا که از سیمان تشکیل می شود، به همین دلیل استفاده از ایرانیت بسیار شایع است. از ایرانیت­ها برای پوشش اتاقک­ها و سقف­های انبارها به کار می برند. اما یک عیب اصلی آن ناهموار بودن سطح آنها است که همین موضوع سبب شده ایزوگام کردن سطح آنها کمی سخت باشد. اما برای اینکه بتوان سطح ایرانیت­ها را ایزوگام کرد ابتدا لازم است که کارهایی را برای قبل از اجرای ایزوگام انجام دهید تا بتوان ایزوگام را به درستی بر سطح آن اجرا کرد.

 

زیرسایزی ایرانیت برای ایزوگام

برای اینکه بتوانید سطح ایرانیت را ایزوگام کنید لازم است که پس از نصب ایرانیت سطح آن را با کمک ملات سیمان و ماسه یکنواخت و صاف کنید و تمامی فرورفتگی­های سطح را با ملات پر کنید، تا یک سطح یک دست و یک پارچه درست شود. سپس صبر کنید که ملات به خوبی خشک شود و سپس برای اینکه چسبندگی  سطح بیشتر شود، روی ملات را با یک لایه قیر بپوشانید و روی آن را ایزوگام کنید.

برای اینکه سطح سیمان و ملات یکدست شود، می توانید از توری مرغی استفاده کنید. توری مرغی را روی سطح قرار دهید، روی آن را با ملات بپوشانید، به این صورت سیمان و ملات بهتر و یک دست­تر روی سطح قرار می گیرد. البته از توری مرغی اکثر برای زیرسازی قبل از نصب ایزوگام روی شیروانی استفاده می کنند.

برای نصب ایزوگام بر روی شیراوانی به دلیل اینکه جنس شیروانی از فلز گاوانیزه است، ملات سیمان و ماسه به خوبی بر روی آن نمی چسبد، همین امر سبب می شود، که نصب ایزوگام سخت­تر شود.

نکات ایمنی در نصب ایزوگام روی ایرانیت

در زمان نصب ایزوگام روی ایرانیت باید به چند نکته توجه کنید، که در زمان اجرای ایزوگام مشکلی پیش نیاید. این نکات عبارتند از:

  • تهیه کردن کپسول آتش نشانی
  • برسی سطح ایرانیت برای جلوگیری از آتش­سوزی
  • استفاده از تخته بنایی
  • استفاده نصاب ایزوگام از طناب در صورتی که سطح شیب­دار بود.
  • یک نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که، در نظر داشته باشید که از قرار دادن وزن زیاد روی ایرانیت، خودداری کنید. و تا حد ممکن تجهیزات نصب ایزوگام را بر روی ایرانیت قرار ندهید، چرا که ایرانیت­ها سقف تحملی دارند و آنچنان مستحکم نیستند که بتوانند هر گونه وزنی را تحمل کنند.نکات ایمنی در نصب ایزوگام روی ایرانیت

مزیت نصب ایزوگام بر روی ایرانیت

با استفاده از ایزوگام می توان دو مشکل ایرانیت را برطرف کرد. برای ایزوگام کردن ایرانیت همانطورکه در بالا گفته شد لازم است تا سطوح مواج ایرانیت را با ملات سیمان و ماسه پر شود. و پس از خشک شدن و استفاده از قیر بر سطح آن و اجرای ایزوگام فویل­دار، سبب می شود تا اشعه خورشید را منعکس نکند و گرمای آفتاب به داخل جذب نشود. این یکی از مزیت­های استفاده از ایزوگام بر روی ایرانیت می باشد. اما برای ایرانیت­های فلزی و پلاستیکی به دلیل تحمل کم وزن و یا عدم چسبندگی لازم، با استفاده از ایزوگام قابل پوشش نیستند و برای رفع مشکل گرما باید از عایق­های دیگر ویا تعویض ایرانیت با ایرانیت سیمانی اقدام نمایید.

البته قیمت ایزوگام فویل­دار و بدون فویل با یکدیگر متفاوت است اما به دلیل مزایایی که ایزوگام فویل­دار دارد، بهتر است که در زمان خرید ایزوگام از نوع فویل­دار آن خریداری نمایید. اگر برای انتخاب برند ایزوگام در شک بودید، می توان گفت که ایزوگام دلیجان بسیار ایزوگام با کیفیت است و قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب و به صرفه است.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029