نحوه نصب ایزوگام روی سیمان خیس چگونه است و چالش های آن چیست؟

نحوه نصب ایزوگام روی سیمان خیس چگونه است و چالش های آن چیست؟

در این مقاله می خواهیم درباره اجرای ایزوگام روی سیمان خیس صحبت کنیم که چندان کار آسانی نیست. به همین منظور هم باید یک سری نکات خاص در این نوع اجرای ایزوگام رعایت بشود. البته قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که در اینجا می خواهیم درباره کاری صحبت کنیم که تا حد امکان اصلا نباید انجام بشود اما به هر حال گاهی ممکن است که ما چاره دیگری نداشته باشیم و مجبور شویم که ایزوگام را روی سیمان خیس به اجرا دربیاوریم. پس در این مقاله می خواهیم به این بپردازیم که اولا نصب ایزوگام روی سیمان خیس چه مشکلاتی دارد و سپس می خواهیم نکات قابل توجه در رابطه با اجرای عایق روی سیمان خیس را با یکدیگر مرور کنیم تا بتوانیم تا حد ممکن این کار را به نحو احسن انجام بدهیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

اجرای ایزوگام روی سیمان خیس

اجرای ایزوگام روی سیمان خیس کار سختی است و به طور کلی کاری نیست که توصیه بشود. بار ها در مقالات قبلی به شما گفته بودیم که بعد از خرید ایزوگام مناسب یکی از مهمترین نکات نصب ایزوگام این است که باید سطحی که روی آن ایزوگام را به اجرا در می آوریم خشک باشد و به علاوه آن هیچ گرد و غباری هم روی آن نباشد. اما به هر دلیل ممکن است که ما مجبور شویم که ایزوگام را روی سطح خیس اجرا کنیم. پس به همین خاطر هم کمی باید بیشتر احتیاط کنیم و یک سری مواردی خاصی را در نظر بگیریم تا حداقل بتوانیم این غیر ممکن را به نحوی ممکن کنیم. یادمان باشد که باز با این وجود، همیشه باید سعی کنیم ایزوگام را روی سطوح خشک اجرا کنیم و تا حد امکان از اجرای آن روی سطح خیس جلوگیری کنیم.

در مقالات قبلی اشاره کردیم که نصب ایزوگام روی سطوح مختلفی انجام می شود و در رابطه با ایزوگام دیوار، ایزوگام ساختمان، ایزوگام استخر، ایزوگام حمام و سرویس بهداشتی و … صحبت کردیم و حال این نحوه اجرای ایزوگام روی سیمان خیس را تقریبا باید برای تمامی این موارد در نظر داشته باشیم. تفاوتی هم ندارد که قیمت ایزوگام ما چقدر است و یا اینکه ایزوگام ما طرح دار باشد و یا اینکه از ایزوگام معمولی استفاده می کنیم. در هر صورت چیزی که لازم است بدانیم آن نکاتی هستش که حتما باید هنگام اجرای کار رعایت بشود تا بهترین نتیجه برای ما حاصل شود. پس قبل از اینکه به سراغ ایزوگام روی سیمان خیس برویم، کمی درباره مشکلات اجرای آن صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت چرا انقد اصرار داریم که این کار انجام نشود و سطح خشک برای اجرای ایزوگام انتخاب شود. حتی در سطح یس، ایزوگام هایی با برند شناخته شده مانند دلیجان نیز دچار مشکل می شوند و با اینکه قیمت ایزوگام دلیجان نسبت به کیفیت آن بسیار مقرون به صرفه است، اما فرد باز هم ضرر را متحمل خواهد شد. پس به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت توجه کنید.

ایزوگام سرویس بهداشتی

چرا نباید ایزوگام روی سیمان خیس را اجرا کنیم ؟ چه مشکلاتی سر راه است؟

نصب ایزوگام به شرایط خاصی نیازمند است که این شرایط باید قبل از نصب ایزوگام همه شان رعایت بشوند. یکی از این شرایط بسیار مهم این است که زیر سازی ایزوگام حتما باید به طور کامل خشک باشد. وجود رطوبت در زیر ایزوگام می تواند معایب و مشکلاتی را بوجود بیاورد که به سادگی قابل حل کردن نیستند و نمی شود به راحتی از کنار آن ها عبور کرد. ایزوگام روی سیمان خیس می تواند باعث شود که ما متحمل هزینه های اضافی و بیشتر شویم و در آینده مشکلات دیگری هم به سراغمان بیایند و باعث شوند نتوانیم آن طور که باید از ایزوگام استفاده کنیم. اما این مشکلات دقیقا چه مواردی هستند و در اینجا منظور ما از این مشکلات چیست؟ سه مورد از مهمترین مشکلات را برای شما لیست کرده ایم که بهتر منظور را برسانیم. این مشکلات شامل موارد زیر می شوند:

-اجرای ایزوگام روی سیمان خیس موجب می شود تا سطح آن دارای چسبندگی کافی نباشد به همین خاطر هم این موضوع سبب می شود ایزوگام به راحتی از سطحی که روی آن قرار گرفته است جدا شود.

-خیس بودن سیمان باعث کم می شود که دمای سطح کم بشود و قیر ایزوگام آن طور که باید شکل نگیرد و پیش از شکل گیری، سرد بشود و کارایی لازم را نداشته باشد.

-رطوبت موجود در سیمان، می تواند به بخار آب تبدیل بشود و ایزوگام را طبله دار کند یا اینکه باعث جدا شدن بخش هایی از آن بشود.

چه زمانی می توانیم ایزوگام روی سیمان خیس را اجرا کنیم؟ 

بگذارید با شما صادق باشیم و به شما بگوییم که ایزوگام روی سیمان خیس نباید انجام بشود. برای نصب ایزوگام باید منتظر بمانیم که سیمان به طور کامل خشک بشود و سپس با استفاده از قیر یا پرایمر ایزوگام، سطح آن را بپوشانیم تا یک لایه محافظ برای چسبندگی بهتر و جلوگیری بیشتر از نفوذ رطوبت روی آن تشکیل شود. سپس باید با استفاده از ایزوگام و با اجرای درست و اصولی آن، سطح را عایق کاری و ایزولاسیون کنیم. همچنین باید بررسی کنیم که قبل از اینکه ایزوگام نصب بشود، سطح سیمان دارای سنگ ریزه و آلودگی های دیگر که مانع چسبندگی ایزوگام می شوند، نباشد. اما آیا روی یک سیمان خیس هم می شود عایق کاری را انجام داد؟

پاسخ اینجاست که انجام دادن این کار با وجود اینکه توصیه نمی شود، غیر ممکن نیست. شما شاید با دادن حرارت بیشتر و صرف انرژی بیشتر بتوانید این کار را انجام بدهید. اما هم این موضوع باعث به هدر رفتن منابع و انرژی می شود، هم اینکه هزینه های آینده را به دنبال خواهد داشت. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز این کار را انجام ندهید و ک ایزوگام روی سیمان خیس را تا حد امکان اجرا نکنید. ولی اگر هم این کار را کردید، نحوه اجرای آن با اجرای ایزوگام روی سیمان خشک فرق چندانی ندارد، فقط مجبور هستید که انرژی بیشتری را صرف این موضوع کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029