آموزش نصب ایزوگام روی شیروانی

سقف ­های شیروانی اکثر برای مناطق پر بارش به کار می رفت، اما این مدل به خاطر زیبای خاصی که دارد، همین امر سبب شده است در مناطق با آب و هوای خشک نیز مورد استفاده قرار بگیرند. اما مشکلی که در این سقف­ها وجود دارد این است که به دلیل شیب­دار بودن و شکل­ های متفاوتی که سقف­های شیروانی دارند، باید قبل از نصب ایزوگام روی شیروانی نکاتی رعایت شود. با رعایت این نکات، می توانید عایق روی شیروانی مناسبی را داشته باشید. در این مقاله نکاتی در رابطه با ایزوگام روی شیروانی و اجرای ایزوگام و غیره را بیان می کنیم.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

روش اجرای ایزوگام روی شیروانی

برای نصب ایزوگام روی شیروانی، عموما بخاطر یکدست شدن سطح شیروانی از ملات استفاده می کنند، می توان گفت تقریبا مانند نصب ایزوگام روی ایرانیت است، پس از خرید ایزوگام و  یکدست کردن آن از یک لایه قیر استفاده می کنند تا چسبندگی سطح با ایزوگام را افزایش دهند و در آخر نیز به نصب ایزوگام اقدام می کنند. چناچه شیوانی آهنی دارید، حتما برای عایق حرارتی آن هم شده از ایزوگام استفاده کنید، شیروانی­های آهنی در فصل زمستان بسیار سرد می شوند و در فصل تابستان نیز بسیار گرم می شود. اگر قصد استفاده از ملات را برای یک دست کردن شیروانی فلزی را دارید، می توانید پس از استعلام قیمت ایزوگام دلیجان و تهیه آن ، از توری مرغی استفاده کنید، زیرا ملات به فلز به خوبی نمی چسبد و توری مرغی سبب می شود که ایزوگام بهتر به ملات بچسبد.

دلیل نصب ایزوگام بر روی شیروانی

به طور کلی ایزوگام یک ورقه است، که از یک لایه الیاف و تیشو یا پشم شیشه تولید شده است. که با استفاده از قیر صنعتی و یا قیر طبیعی آن لایه را در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم کرده است. به دلیل مقاومت ایزوگام در مقابل نور خورشید یک لایه فویل آلومینیوم روی آن نصب شده، که سبب می شود گرما هم به درون نفوذ نکند، همه این عوامل باعث شده است که ایزوگام، به عنوان “ایزوگام روی شیروانی” به کار رود. اما چرا باید برای سقف ­های شیروانی از ایزوگام استفاده کرد زیرا قیمت ایزوگام مقرون به صرفه است. دلایل این کار را در ادامه به شما بیان می کنیم.

عدم هدر رفتن انرژی

هدر رفتن انرژی، یک نکته مهمی است که به خصوص امروزه بسیار مورد اهمیت است. ایزوگام را اکثرا به عنوان یک عایق رطوبتی می شناسند، این درست است، اما پشم شیشه موجود در ایزوگام سبب شده است که ایزوگام علاوه بر عایق رطوبتی، به عنوان عایق گرما و سرما نیز می باشد. نگهداری انرژی سبب می شود علاوه بر باقی­ گذاشتن ذخایر برای نسل­ های بعدی، در هزینه ­ها نیز صرفه­ جویی می شود. مدیریت کردن انرژی کار بسیار سختی نیست، فقط کافی است که با رعایت نکاتی جزئی از هدر رفت آن جلوگیری کرد.

 

عایق ضد صدا

بدیهی است که استفاده کردن از شیروانی یک زیبایی خاصی را به ساختمان شما می دهد، اما یکی از مشکلات اصلی آن زمان بارندگی صدای قطرات باران است، که با شیروانی برخورد می کند، و صدایی بسیار آزار دهنده است. با استفاده از ایزوگام روی شیروانی این صداها به صورت محسوس کاهش میابد. و به این صورت ایزوگام به یک عایق ضد صدا تبدیل می شود و سبب کم شدن صدا در ساختمان می شود.

عایق ضد رطوبت

خانه ­های شیروانی در صورتی که از ایزوگام استفاده نکنند به زودی با نفوذ نم و رطوبت به درون خانه روبروی می شوند. به همین دلیل جلو­گیری از نم و رطوبت، می توانید از ایزوگام استفاده کنید، چرا که در قسمت­های از شیروانی که قطعات به همدیگر متصل شدند، نم و رطوبت نفوذ می کند.

بهترین نوع ایزوگام برای عایق کردن شیروانی

یکی از نکاتی که بسیار مهم است این است که برای نصب ایزوگام روی شیروانی از چه نوع ایزوگامی و با چه کیفیتی استفاده کنید، تا یک نصب بی­نقص داشته باشید و برای یک بار هزینه کنید و نیاز به هزینه­های دوباره برای تعمیر و تعویض نباشد. ایزوگامی که برای شیروانی استفاده می شود باید یک ایزوگام ضخیم باشد، می توانید از ایزوگام­های دو لایه و سه لایه استفاده کنید؛ ایزوگام دو لایه دلیجان یک انتخاب خود می باشد، چرا که قیمت ایزوگام دلیجان به صرفه است و همچنین از کیفیت مناسبی برخوردار است. چرا که در صورتیکه کیفیت ایزوگام مناسب نباشد، ایزوگام کارایی لازم را ندارد.

بهترین نوع ایزوگام برای عایق کردن شیروانی

نکات ایمنی برای نصب ایزوگام روی شیروانی

یکی از مهم­ترین اصول در نصب ایزوگام، مهارت نصاب است. برای نصب ایزوگام بر روی شیروانی حرارت را بیشتر باید روی ایزوگام بگیرید، حرارت اگر روی شیروانی باشد، به دلیل وجود پشم شیشه در شیروانی سبب آتش­سوزی می شود. برای جابجا شدن شیروانی، از روی ستون­ها حرکت کنید، تا مشکلی پیش نیاید. برای اطمینان کامل بهتر است که از تخته بنایی استفاده کنید. در زمان نصب ایزوگام باید نصاب از طناب استفاده کند، هر چقدر شیب بیشتر باشد، ضرورت استفاده از طناب بیشتر می شود.

قیمت ایزوگام شیروانی

همانطور که در بالا هم گفته شد برای خرید ایزوگام بر روی شیروانی می توانید از ایزوگام دو لایه و سه لایه فویل­دار و همچنین طرح­دار استفاده کنید. قیمت ایزوگام­ها با همدیگر متفاوت است وشما در زمان خرید ایزوگام بر روی شیروانی با توجه با ایزوگام انتخابی­تان باید هزینه آن را بپردازید، البته نکته­ای دیگر که در قیمت ایزوگام موثر است، کیفیت ایزوگام است. اگر شما به زیبایی ایزوگام نیز اهمیت می دهید می توانید از ایزوگام­های طرح­دار استفاده کنید تا علاوه بر عایق بودن، بر زیبایی ساختمان شما نیز بیفزاید.

سعی کنید که برای انتخاب ایزوگام برای شیروانی از ایزوگام با­کیفیت استفاده کنید. چرا که استفاده از ایزوگام­های بی­کیفیت فقط هدر دادن وقت و هزینه را برای شما به همراه دارد. استفاده از ایزوگام بی کیفیت سبب می­شود شما خیلی زود مجبور به تعمیر ایزوگام شوید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029