مزایا و معایب ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

مزایا و معایب ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

همانطور که می دانید انواع مختلف ایزوگام ها وجود دارند که در این مقاله می خواهیم به ایزوگام سرویس بهداشتی بپردازیم. در مقالات قبلی درباره ایزوگام های مختلف صحبت کردیم و به ایزوگام های دیوار، ایزوگام های استخر، ایزوگام های ساختمان و ایزوگام های طرح دار پرداختیم و امروز قرار است که درباره ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام صحبت کنیم. در این مقاله می خواهیم به موارد مختلفی از جمله چیستی ایزوگام های حمام و سرویس بهداشتی، مزایا و معایب آن ها و دلایل نصب ایزوگام اشاره کنیم.

ایزوگام سرویس بهداشتی

عایق کاری جاهایی مانند حمام و “ایزوگام سرویس بهداشتی” ، از موارد مهم ساختمان به شمار می رود.

این محیط‌ها همیشه در معرض رطوبت هستند، به همین دلیل است که خرید ایزوگام و عایق بندی این سرویس بهداشتی و حمام به صورت اصولی و استاندارد، برای جلوگیری از ریزش کف، تجمع آب، نفوذ رطوبت و نم به دیواره و در نتیجه تخریب و پوسیدگی دیواره ها لازم است.

بیشتر مواقع برای عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام از قیرگونی برای چسبندگی و ضخامت زیاد آن استفاده می شود. به این حالت که بعد از اتمام دیوار کشی و قبل از نصب کاشی و سرامیک دیوار ها و کف به وسیله لایه ای از سیمان پوشانده می شود و سپس از لایه های قیری آماده برای ایزوگام برای عایق بندی استفاده می شود.

مزایا و معایب ایزوگام سرویس بهداشتی چیست

قبل از هر چیز به شما بگوییم که ما قرار نیست یک طرفه به قاضی برویم. اینطور نیست که ایزوگام کردن حمام و سرویس بهداشتی همیشه هم جواب بدهد. به هر حال روش های دیگری هم برای عایق بندی محیط حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد. اما به هر صورت می خواهیم که مزایا و معایب این موارد را بررسی کنیم تا به یک پاسخ درست درباره اینکه از این ایزوگام ها استفاده کنیم یا خیر برسیم.

مزایای ایزوگام سرویس بهداشتی

این نوع ایزوگام سرویس بهداشتی مزایای زیادی دارند و به خاطر همین مزایا هم هستش که همچنان از آن ها در بعضی از محیط های حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. این نوع ایزوگام ها بسیار سبک هستند و برای عایق رطوبتی بسیار مناسب تر است. قیمت ایزوگام سرویس بهداشتی به نسبت دیگر ایزوگام ها ارزان تر است و از نظر صرفه اقتصادی یک مزیت به شمار می روند. حتی خرید این عایق از برندهای معتبر و معروفی مانند ایزوگام دلیجان نیز هزینه کمی در بر دارد، البته باید در نظر داشت که در کل با توجه به سطح کیفیت بالا، قیمت ایزوگام دلیجان در کل بسیار مناسب است. علاوه بر این موضوع، ایزوگام سرویس بهداشتی نسبت به روش قیرگونی تمیز تر است و عمر و دوام بیشتری هم دارد.

ایزوگام سرویس بهداشتی

معایب ایزوگام سرویس بهداشتی

بعد از اینکه سیمان کاری انجام شد، کف حمام ها و سرویس های بهداشتی ایزوگام سرویس بهداشتی می شود. این عمل ممکن است یک سری مشکلاتی را ایجاد کند که یکی از مهمترین و متداول ترین این مشکلات، عدم چسبیدن و اتصال کامل سرامیک و کاشی بر سطح دیوار یا کف می باشد و بعد از مدتی، احتمال جدا شدن آن از سطح نیز موجود می باشد. برای پی بردن به این موضوع می توانیم چند ضربه به دیوار بزنیم. هر جا که صدای بم و کوبیده شدن را شنیدیم، بدانیم که کاشی یا سرامیک جدا شده که این موضوع به خاطر وجود ایزوگام زیر آن است.

چه زمانی بهتر است از ایزوگام سرویس بهداشتی استفاده کنیم؟

بهترین موقع برای نصب ایزوگام سرویس بهداشتی در این محل های حمام و دستشویی آن زمانی است که ما مطمئن باشیم که شیب مناسب، زیر سازی درست، فعالیت های تاسیساتی و … در حمام و دستشویی اعمال شده است. سپس روی عایق نصب شده یک لایه سیمان قرار می گیرد تا هم سطح ما یکدست بشود و هم از آسیب دیدن اجتمالی در حین فعالیت های ساختمانی جلوگیری شود.

به چه دلیل باید از این نوع از ایزوگام ها استفاده کنیم؟

-برای جلوگیری از قارچ و کپک که هر آن ممکن است در محیط های حمام و دستشویی بوجود بیایند.

-“ایزوگام سرویس بهداشتی” از نشتی حمام و توالت جلوگیری می کند. این نشتی ها به دلیل ترک خوردن و درز پیدا کردن کاشی های سرویس بهداشتی و حمام ایجاد می شوند.

-این نوع ایزوگام ها می توانند برای سرویس بهداشتی و حمام نقش عایق حرارتی را بازی کنند. این ایزوگام ها از نفوذ حرارت به دیوار های حمام جلوگیری می کنند. همچنین در فصل سرما هم از سرد شدن سرویس بهداشتی و حمام جلوگیری می کند.

-این ایزوگام ها از ایجاد خسارت در ساختمان تا حد زیادی جلوگیری می کند. خسارت هایی مانند نم پس دادن گچ ها و رنگ سقف حمام و دستشویی که باعث لق شدن و شکستن کاشی ها می شود.

-استفاده از ایزوگام در ساختمان و در حمام و دستشویی ساختمان می تواند باعث بشود که ارزش ملک تا حد زیادی بالا برود. اگر شما قصد فروش ساختمان را داشته باشید، همین ایزوگام ها هستند که از پایین آمدن ارزش ملک شما جلوگیری می کنند.

سخن آخر

ایزوگام سرویس بهداشتی را معمولا با روش قیرگونی مقایسه می کنند. این روش قیرگونی شاید چند مزیت بیشتر به نسبت ایزوگام داشته باشد و خیلی ها ترجیح بدهند که از قیرگونی استفاده کنند. این موضوعات اما باعث نمی شوند که ارزش ایزوگام سرویس بهداشتی پایین بیاید. درست است که قیرگونی هزینه کمتری دارد و به همین خاطر به این روش ترجیح داده می شود، اما باید بدانیم که عمر قیرگونی هم مثل قیمت آن کم است و نمی تواند تضمین کننده خوبی برای سرویس بهداشتی و حمام باشد. پس در نتیجه قضاوت را برای استفاده از ایزوگام یا قیرگونی به عهده شما خواهیم گذاشت تا تصمیم بگیرید. تنها کاری که ما باید انجام بدهیم راهنمایی است. ممنون که همراه ما بودید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029