ایزوگام سنگریزه ای چیست و چه کاربردهایی دارد

ابتدا باید بدانید که ایزوگام سنگریزه ای یک نوع عایق رطوبتی است. این عایق هم مانند ایزوگام های معمولی، اکثرا در پشت بام، استخر و غیره به کار می رود. لایه بیرونی این مدل از سنگریزه تشکیل شده است و خبری از لایه های آلومینیومی در آن نیست. تفاوت مدل های مختلف ایزوگام سنگریزه ای بیشتر در رنگ آنهاست. این نوع عایق اکثرا برای سطوح بیرونی نصب می شود و به همین دلیل در رنگ های متنوعی مانند سبز، طوسی، سفید، قرمز و غیره تولید و پخش شده است. پلیاستر (الیاف سوزنی بافته نشده) تیشو یا پشم شیشه، قیر، سنگریزه و مواد افزودنی، متریال تشکیل دهنده ساختار ایزوگام سنگ ریزهای را تشکیل می دهند.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

کاربردهای ایزوگام سنگریزه ای

در کارخانه های تولید کننده عایق های رطوبتی، ایزوگام سنگریزه ای نوعی از تولیدات است که به دلیل داشتن تنوع رنگ در ایزولاسیون فضاها و مکانها و به جهت تطابق و هماهنگی با محیط کاربرد بالایی دارد. این عایق رطوبتی با ضخامتی حدود 3 الی 5 میلیمتر و با انواع تیشو با ضخامت 60 تا 120 گرم و با پلی استر و یا ترموباند با ویژگیهای متفاوت تولید می شود. این لایه حامل با یک لایه قیر پلیمری پوشش داده می شود. در تولید این ایزوگام، از سنگریزه های طبیعی که تحت فشار و حرارت بالا قرار می گیرند استفاده می شود و به جای آلومینیوم روی سطح رویی ایزوگام قرار می گیرد. و به همین علت قیمت ایزوگام با آن متفاوت خواهد بود.
همانطور که اشاره شد، تنوع رنگ یکی از خصوصیات و مزایای ایزوگام سنگریزه ای است. این محصول دارای انعطاف و استحکام بالا، پایداری حرارتی خاص و استحکام کششی بالا می باشد. ایزوگام سنگریزه ای در رنگهای سفید و سبز در دیوارها و سطح های شیب دار و سطوح نمایان کاربرد دارند و می تواند این قسمت ها را بسیار متمایز نماید. مخازن آب شهری یکی از مهم ترین بخش های تامین آب شرب است و عایق بندی مخازن آب بر اساس آب و هوای منطقه و با ضخامت ها و کیفیت های مختلف و متناسب با منطقه صورت می گیرد.
یکی از دلایل عایق بندی مخازن آب پیشگیری از نفوذ املاح قابل حل در آب به مخازن آب شهری است. همچنین اینکه شستشوی داخل این مخازن به راحتی صورت می گیرد، به دلیل مقاومت و توان مقابله بالای ایزوگام استخری یا همان ایزوگام سنگریزه ای طوسی رنگ در برابر آب و رطوبت، گزینه ای مناسب برای استفاده در این محیط است. تنها گزینه غلبه بر رطوبت فراوان برای محیط استفاده از ایزوگام مناسب با مقاومت بسیار بالا خواهد بود.

همه چیز در مورد ایزوگام های سنگریزه ای

ویژگی ایزوگام های سنگریزه ای

یکی از مهمترین ویژگی های ایزوگام های سنگریزه ای، مقاومت بالای آن در مقابل عوامل مخرب بیرونی مانند نور آفتاب و غیره است. این نوع ایزوگام عایق کنندگی بالایی دارد و بیشتر جنبه تزئینی دارد.  به خصوص در روفگاردن ها می توان از ایزوگام سنگریزه ای استفاده کرد تا علاوه بر افزایش دوام بیشتر و نفوذناپذیری، زیبایی کار را نیز بالا می برد.

مزایا و معایب ایزوگام سنگریزه ای

از جمله مزیت های ایزوگام سنگریزه ای، زیبایی ظاهری است. همچنین مقاومت و استحکام این نوع ایزوگام به مراتب بیشتر از ایزوگام های معمولی است. چون در آن از شن و سنگریزه استفاده شدن است. مزیت دیگر این سنگریزه ها پرتوهای فرابنفش خورشید را جذب می کنند. درنتیجه آسیب کمتری به لایه های زیرین ایزوگام وارد می شود تا عمر لایه ها افزایش پیدا کند.

اما باید جذب گرما توسط سنگریزه ها را به عنوان یکی از مهمترین معایب ایزوگام سنگریزه ای مد نظر داشت. این ویژگی به خصوص در تابستان بیشتر خودنمایی کرده و آزار دهنده تر می شود. وزن زیاد این ایزوگام هم ایراد دیگری است که ممکن است تصمیم شما برای خرید ایزوگام سنگریزه ای را تحت تاثیر قرار دهد.همچنین شما می توانید قیمت ایزوگام دلیجان را نیز برای خرید بررسی کنید .

 

نصب ایزوگام سنگریزه ای

خرید ایزوگام سنگریزه ای مانند ایزوگام های معمولی به صورت رولی تهیه و توزیع می شود. بنابراین فرایند نصب ایزوگام سنگ ریزه ای تا حد زیادی مشابه مدلهای معمولی است. روند کار به این ترتیب است که اول، سطح زیرین عایق ها به خوبی زیرسازی شده و سیمان کاری می گردد. سپس قیر با شعله حرارت داده شده و ورق های ایزوگام به سطح چسبانده می شود. سپس از اجرای لایه ها، سطح رویی آنها نیز حرارت داده می شود و در نهایت ایزوگام به سطح کار می چسبد.

 

قیمت ایزوگام سنگریزه ای

قیمت ایزوگام سنگریزه ای و یا هر نوع دیگری از عایق های رطوبتی می تواند بسته به نوع کیفیت مواد اولیه و میزان تغییر قیمت در بازار مختلف است. تفاوت ایزوگام های ماسه ای، شنی و سنگریزه ای در رنگ و کاربرد آنها و شرایط و مکان های مختلف است. شما برای خرید ایزوگام سنگریزه ای به صورت اینترنتی، علاوه بر صرفه جویی در وقت، ارزان ترین روش خرید هم محسوب می شود. ایزوگام دلیجان می تواند یک انتخاب مناسب باشد برای شما، قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیتی که دارد نیز بسیار مناسب است.

قیمت ایزوگام سنگریزه ای

تفاوت ایزوگام سنگریزه ای و ایزوگام معمولی

ایزوگام های معمولی و سنگریزه ای، به طور کلی کارایی مشترکی دارند اما تفاوت آنها در این است که این ایزوگام معمولی عموما با یک لایه فویل پوشیده می شود اما در عایق های سنگریزه ای یک لایه سنگریزه زینتی در روی ایزوگام قرار داده می شود. همچنین اینکه از ایزوگام های فویلدار و معمولی عموما برای پشت بام ها و دیوارها و غیره استفاده می شود و از عایق های سنگریزه ای برای عایق کردن روفگاردن ها و همچنین برای زیبا سازی محیط استفاده می شود. یکی دیگر از تفاوت های این دو ایزوگام، در قیمت ایزوگام می باشد. ایزوگام های سنگریزه ای به نسبت به ایزوگام های معمولی از قیمت بیشتری برخوردار است. از این رو مناسب است که در زمان خرید ایزوگام به تمامی این نکات دقت نمایید و سپس برای خرید اقدام نمایید. البته قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029