ایزوگام طرح دار چیست؟ + مزایا و معایب

ایزوگام طرح دار چیست؟ + مزایا و معایب

ایزوگام طرح دار چیست؟ در دنیای امروزی با پیشرفت علم موارد بسیاری به وجود آمده‌اند و انسان توانسته است بسیاری از خواسته‌های خود را بر پایه علم رو به جلو راه اندازی کند. علم توانسته است بر موضوعات زیادی تاثیر گذار باشد که یکی از آن‌ها ساختن انواع وسایل برای ساختمان‌ها می‌باشد تا این وسیله‌ها بتوانند عمر یک ساختمان را بیشتر از چیزی که قبل بوده است پیش ببرد. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با دسته از ایزوگام به نام، ایزوگام طرح دار آشنا کنیم و اطلاعاتی را از این محصول بی‌نظیر به شما عزیزان ارائه دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

ایزوگام طرح دار چیست؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آید که اصلا “ایزوگام طرح دار” چیست و در چه جاهایی از این دسته از ایزوگام‌ها استفاده می‌شود؟ ما تا به امروز شاهد ایزوگام‌هایی بودیم که طرح خاصی نداشته و تنها به رنگ تیره در بازارها وجود داشته‌اند. اما در حال حاضر به پیشرفت علم ایزوگام‌هایی ساخته شده‌اند که دارای طرح‌های مختلفی می‌باشند. به‌عنوان مثال ایزوگام طرح دار چمنی یکی از انواع این دسته از ایزوگام‌ها می‌باشد.

به‌صورت کلی، ایزوگام طرح دار ایزوگامی است که شما با استفاده از آن علاوه بر این که از نم زندگی در اطراف جلوگیری می‌کنیم، بلکه نمای بسیار خوبی نیز به قسمت مورد نظر خود می‌دهید. برای مثال، اگر به سقف بعضی از خانه‌ها که دارای گلخانه و آلاچیق می‌باشند مشاهده کنید، شاهد ایزوگام طرح دار هستید و یا اگر وارد استخر‌ها شوید، مشاهده می‌کنید که در دیواره و کف استخر ایزوگامی وجود دارد که به رنگ‌های مختلف می‌باشد و یا به رنگ آبی است تا رنگ آب استخر را تحت تاثیر قرار دهد.

این دسته از ایزوگام‌ها می‌توانند زیبایی بسیار خوبی را به قسمت‌های مختلفی که از آن استفاده می‌کنند بدهند و دیگر تنها یک ظاهر ساده به رنگ تیره نداشته باشند. در نوعی دیگر این دسته از ایزوگام‌ها این امکان را به شما می‌دهد که دیگر برای روکش کردن آن‌ها محصولاتی را خریداری نکنید. یعنی به شما این امکان را می‌دهد که در هزینه‌های خود صرفه جویی را داشته باشید و از خرج‌های اضافه برای روکش کردن ایزوگام خود جلوگیری کنید که می‌تواند یک موضوع بسیار مثبت برای خرید این دسته از ایزوگام‌ها باشد.

 

ایزوگام طرح دار چه معایبی دارد؟

درست است که ایزوگام‌های طرح دار، جذابیت بسیاری را با خود به همراه دارند و می‌توانند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید باشند، اما بدون عیب نیستند و دارای معایبی می‌باشند. اولین گزینه در دسته ایزوگام طرح دار، این موضوع است که باید قبل از این که از این ایزوگام در فضاهای باز استفاده می‌شود، زیر ساخت‌های رعایت شود. حال این زیر ساخت‌ها کدام هستند؟ ایزوگام‌های طرح دار دارای روکش آلومینیومی نیستند، به همین دلیل موجب می‌شوند نور پس از خوردن به آن‌ها بازتاب داشته باشد و این بازتاب باید توسط زیر ساخت‌ها جلوگیری شود. معمولا این دسته از ایزوگام‌ها به دلیل طرحی که دارند نمی‌توانند از لایه آلومینیوم دار استفاده کنند.

دومین عیب این دسته از ایزوگام‌ها دارند که البته می‌توان گفت اگر دیدی وسیع‌تر در این عیب داشته باشیم قطعا نباید این موضوع از سوی افراد جزء معایب ایزوگام‌ها استفاده شود. حال این موضوع چیست؟ مردم بر این باورند که هزینه بالا به هنگام خرید ایزوگام طرح دار منصفانه نیست. این که این ایزوگام‌ها گران‌تر از ایزوگام‌های معمولی هستند موضوعی درست هست، اما باید در نظر داشته باشید که زمانی که شما از این دسته استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به خرید امکانات برای پوشش دهی ایزوگام ندارید، زیرا ایزوگام‌ها خود دارای ظاهری زیبا هستند. به‌عنوان مثال اگر ایزوگامی معمولی 100 هزار تومان باشد و هزینه پوشش دهی 200 هزار تومان، اما “ایزوگام طرح دار” 150 هزار تومان باشد، شما با استفاده از این محصول حتی سودی را نیز برای خود داشته‌اید و مقداری از پول خود را صرفه جویی کردید. بنابراین قیمت ایزوگام طرح دار با توجه به اینکه هم ایزوگام و هم پوشش دهی را در برد می‌گیرد، بسیار مناسب است. البته این مقدار می‌تواند برای افرادی که قصد خرید پوشش رویی ایزوگام را ندارند بالا به نظر بیاید.

ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح دار چه مزایایی دارد؟

مزیت‌های “ایزوگام طرح دار” بسیار زیاد می‌باشد به‌طوری که زمانی که یک فرد به‌عنوان خریدار این مزیت‌ها را مشاهده می‌کند به فکر می‌افتد که حتما از این ایزوگام برای خود خریداری کرده و استفاده کنند. یکی از مزیت‌های این دسته از ایزوگام‌ها، انعطاف پذیری بالا آن‌ها است. به همین دلیل است که به‌راحتی به شکل‌های مختلف پوشش دهی را انجام می‌دهند.

دیگر موارد بسیار حائز اهمیت، وزن مناسب این ایزوگام‌ها و هم چنین ضخامت مناسبی که با خود به همراه دارند می‌توانند جزء بهترین مزیت‌های این دسته از ایزوگام‌ها باشد. نصب ایزوگام طرح دار نیز از دیگر مزایای آن است. نکته‌های حائز اهمیت دیگر این دسته از ایزوگام‌ها، نداشتن بوی بد و هم چنین احتیاج نداشتن به برف روبی می‌باشد. این دسته از ایزوگام‌ها در برابر فشار نیز دچار مشکل نمی‌شوند، استفاده کردن از آن‌ها برای افراد مشکلی را به وجود نمی‌آورد و هم چنین این دسته از ایزوگام‌ها می‌تواند از اشعه نور فرابنفش خورشید جلوگیری کند.

به همین دلیل است که خرید ایزوگام طرح دار بسیار توصیه می‌شود تا علاوه بر مزایایی که به شما ارائه دادیم، در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی را داشته باشید و در واقع هزینه خود را صرف محصولی کرده باشید که برای شما علاوه بر زیبایی، کارایی نیز داشته باشد. در ادامه این مقاله اطلاعات بسیار ارزشمند دیگری را در رابطه با این دسته از ایزوگام‌ها به شما عزیزان ارائه می‌کنیم، پس توصیه می‌شود به هیچ عنوان اگر تا اینجا همراه ما بودید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ایزوگام طرح دار برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

حال که با بسیاری از اطلاعات در مورد ایزوگام طرح دار آشنا شدید، برای این که بدانید این دسته از ایزوگام‌ها برای چه مکان‌هایی مناسب هستند، به شما مواردی را ارائه می‌دهیم. به‌عنوان مثال زمانی که شما ایزوگام طرح دار برای دیوار استفاده می‌کنید، معمولا این دسته از ایزوگام‌ها برای مکان‌هایی مناسب است که افراد در آن جا رفت و آمد بسیاری دارند و هم چنین با رطوبت و نم نیز تماس مستقیمی دارند. اما انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها که دارای فضای باز هستند. این دسته از مکان‌ها از ایزوگام‌های طرح دار برای دیوارهای خود استفاده می‌کنند تا علاوه بر این که نمای عالی‌ای داشته باشد، از بروز انواع مشکلات مانند نم زدگی‌ها نیز جلوگیری کند.

دیگر مکان‌هایی که شما در آن جا بسیار ایزوگام‌های طرح دار را مشاهده می‌کنید، انواع استخرها می‌باشند. این استخرها به‌صورت رو باز و یا استخرها بسته، تمامی کف آن‌ها و هم چنین دیواره‌ها دارای ایزوگام‌های طرح دار می‌باشند. در واقع این دسته از ایزوگام‌ها برای استخرها نقش بسیار مفید و اساسی‌ای را ایفا می‌کنند و جزء بهترین‌ها می‌باشند. دیگر مناطقی که شما در آن‌ها ایزوگام‌های طرح دار را مشاهده می‌کنید، مکان‌های ورزشی، سقف انواع خانه‌ها و هم چنین پشت بام انواع ساختمان‌ها می‌باشد که فضایی را برای رفع استراحت ایجاد کرده و با این دسته از ایزوگام را آن را تزئین کرده‌اند.

انواع ایزوگام طرح دار کدم ‌اند؟

علاوه بر انواع ایزوگام های مختلف، ما در دسته ایزوگام‌های طرح دار انواع مختلفی داریم که در دسته بندی‌ها قرار می‌گیرند و هر کدام دارای یک طرح و شکل مشخصی هستند. این ایزوگام‌ها دارای طرح آجر نما در دو دسته موزاییکی و سنگی، طرح لانه زنبوری که رنگ آبی آن بیشتر برای استخرها استفاده می‌شود، طرح چمنی که پیش‌تر به آن پرداختیم، طرح چوبی و سنگی و طرح ورساچه. البته در این دسته از ایزوگام‌ها می‌توان ایزوگام‌های رنگی را نیز به آن‌ها اضافه کرد. شما می‌توانید تمامی این دسته از ایزوگام‌های طرح دار را در نمایندگی‌های مشهد، دلیجان و همچنین دار نمایندگی ایزوگام تهران نیز مشاهده کنید و به‌راحتی آن‌ها را خریداری کنید.

در ساخت این نوع ایزوگام از چه موادی استفاده شده است؟

این دسته از ایزوگام‌ها از مواد شیمیایی ساخته نشده‌اند به همین دلیل به هنگام حرارت دیدن بوی بدی از خود تولید نمی‌کنند. تمامی مواردی که در ساخت این دسته از ایزوگام‌ها استفاده شده است تماما مانند دیگر ایزوگام‌ها هست با این تفاوت که بر روی آن‌ها طرح‌های بسیاری وجود دارد آن‌ها را از دسته ایزوگام‌های معمولی متمایز می‌سازد. البته ناگفته نماند که انعطاف پذیری این دسته از ایزوگام‌ها نیز نسب به بقیه بیشتر می‌باشد. به همین دلیل باید حتما برای ساخت این دسته از ایزوگام‌ها از موادی استفاده شود تا بتوان به خوبی انعطاف مورد نیاز در آن به وجود آید و هم‌چنین این موضوع نمایان شود که این ایزوگام طرح دار عالی به خوبی می‌تواند تمامی مکان‌های مد نظر را پوشش دهد. ایزوگامی که از مواد بد تشکیل شده‌ باشد، نمی‌توان به عنوان یک محصول خوب آن را ارائه داد و این موضوع باعث می‌شود تا برندی که محصول را تولید می‌کند زیر سوال رفته و خرید از آن به حداقل برسد که ممکن است اتفاقات ناگوار بدی را نیز با خود به همراه داشته باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029