آشنایی کامل با ایزوگام فویل دار

آشنایی کامل با ایزوگام فویل دار

قبل از بررسی ایزوگام فویل دار ابتدا یادآوری می کنیم  ایزوگام  یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده و با استفاده از گرما بر سطح بام و مکان مورد نظر نصب و چسبانده می شود. از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی مانند پی، دیواره، کف و بام ساختمان ها و استخرها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود و بهتر است بدانید که عمر ایزوگام با کیفیت به صورت متوسط 15 سال است.حال به جواب این سوال بپردازیم که ایزوگام فویل دار چیست؟ این نوع ایزوگام نوعی عایق رطوبتی با روکش آلومینیومی می باشد. از این نوع ایزوگام اکثرا برای ایزوگام پشت بام و دیوارها استفاده می شود. روکش آلومینیومی که بر سطح این ایزوگام قرار دارد، تنها برای ظاهر آن نمی باشد بلکه در کاربرد آن نیز تغییراتی را ایجاد می کند. ایزوگام فویل دار با نام ایزوگام با روکش آلومینیومی نیز شناخته می شود. ورقه های فویل دار در اصل لایه های نازکی از آلومینیوم می باشد که فرم پذیری راحتی دارند. ساختار یک دست و زیبای فویل به کار رفته در این نوع ایزوگام باعث ظاهر زیبای آن می شود و در نتیجه روی قیمت ایزوگام نیز تاثیر می گذارد. از همین رو این نوع ایزوگام در پشت بام و ایزوگام دیوار کاربرد دارد.

مواد اولیه به کار رفته در ایزوگام

مواد اولیه ای که در این ایزوگام به کار رفته است، چندان تفاوتی با مواد اولیه به کار رفته در ایزوگام معمولی ندارد. به طور کلی می توان گفت تنها تفاوت این نوع ایزوگام در فویل استفاده شده در سطح آن است. ایزوگام با روکش آلومینیومی نیز از قیر با درصد خلوص بالا و الیاف ساخته شده است. همچنین در این نوع ایزوگام از فویلی با ضخامت 14 تا 16 میکرون که به عنوان روکش استفاده می شود. وزن رول های ایزوگام آلومینیومی حدودا همانند وزن یک رول ایزوگام معمولی می باشد .

مواد به کار رفته در تولید ایزوگام را می توان به این صورت است:
• قیر صنعتی 60/70
• مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی پروپیلن
• یک لایه تیشو ی نخ دار
• یک لایه پلی استر سوزنی
• پودر تالک و در بعضی از این عایق ها پودر مس 600 نیز بکار می رود.
• فیلم پلی اتیلن
• فویل آلومینیومی
• باند و چسب

ویژگی های و کاربرد ایزوگام فویل دار

فویلی که در این نوع ایزوگام به کار رفته است، باعث می شود تا با دیگر ایزوگام ها تفاوت اندکی در ویژگی ها و کاربرد آن دارد. البته باید بدانید که فویل به کار رفته در ایزوگام چندان تاثیری بر کیفیت آن ندارد، اما قطعا ویژگی هایی را به ایزوگام می دهد که آن را از یک ایزوگام معمولی متمایز می کند. می توان گفت یکی از این ویژگی ها زیبایی آن است. هم اینکه این لایه مانند یک محافظ برای ایزوگام عمل می کند. در مناطقی که هوا بسیار گرم است این لایه آلومینیومی مانند یک آینه عمل کرده و نور را منعکس می کند و از شل شدن ایزوگام جلوگیری می کند. در زمان بارش برف و باران نیز وجود این لایه کمک می کند تا برف و باران به راحتی و خیلی سریع حرکت کند و از تجمع برف و باران در پشت و بام و یخ زدگی و ترک برداشتن ایزوگام مانع می شود.
کارخانه های زیادی در زمینه انواع ایزوگام کار می کنند نظیر کارخانه ایزوگام دلیجان، شرق، پشم شیشه ایران و بسیاری دیگر که در ساخت و تولید انواع ایزوگام فویل دار مشغولند که به جرات می توان گفت قیمت ایزوگام دلیجان یکی از بهترین ها بر اساس کیفیت مطلوب آن می باشد . می توان گفت بهترین نوع ایزوگام، ایزوگامی است که با قیر پلیمری 70 درصد ساخته شود. این نوع ایزوگام در مقابل به دیگر انواع ایزوگام ها از کیفیت و انعطاف پذیری بالاتری و همچنین مقاومت بیشتری برخوردار است.

ویژگی های و کاربرد ایزوگام فویل دار

مزایای ایزوگام فویل دار

این نوع ایزوگام به دلیل فوایدی که دارد بسیاری از مردم را به استفاده کردن از آن سوق داده است. به گونه ای که اغلب از این نوع ایزوگام استفاده می شود.
1. اولین مزیت این نوع ایزوگام را می توان زیبایی آن نام برد. همین امر سبب می شود تا پس از نصب آن دیگر نگران ظاهر زشت آن نباشید.
2. انعکاس نور خورشید و محافظت از سقف در مقابل گرم شدن از دیگر مزیت های این ایزوگام است.
3. یکی دیگر از مزیت های منعکس کردن نور خورشید این است که مانع از شل شدن ایزوگام می شود.
4. جلوگیری از هدر رفت انرژی از دیگر مزایای این نوع ایزوگام است.
5. این ایزوگام با رویه سری که دارد سبب خالی شدن سریع باران و برف از سطح پشت بام می شود.

نکات نصب ایزوگام فویل دار

برای نصب ایزوگام بسته به نوع سطح باید مواردی را رعایت کنید.
1. در صورتی که سطحی که قرار است ایزوگام قرار بگیرد قدیمی و سست است باید از اول خراب شود و سپس بازسازی شود.
2. میزان درجه دمای محیط و سطح باید بین +5 تا +40 درجه سانتی گراد باشد.
3. ترک خوردگی ها و شکاف های عمیق در ابتدا باید با استفاده از این محصول ترمیم شود.
4. ترک خوردگی ها و شکاف های عمیق در ابتدا باید با استفاده از این محصول ترمیم شود.
5. پشت بام هایی که لبه دار است باید حتما تا آخرین نقطه ماکزیمم سطح پشت بام را هم عایق بندی کنید.
6. از ضربه زدن بر روی عایق توسط یک وسیله نوک تیز خودداری کنید.

نکات مهم قبل از خرید ایزوگام

1. یکی از نکات مهم در خرید ایزوگام نصب ایزوگام در فصل مناسب است: در زمان های که هوا بارانی است و محیط ایزوگام نم دارد بهتر است که ایزوگام را نصب نکنید. چرا که در صورتی که سطح خیس باشد و رطوبت داشته باشد ایزوگام کاملا بر سطح قرار نمی گیرد و دچار شکاف در ایزوگام می شود. بهترین زمان برای اجرای “ایزوگام فویل دار” مانند دیگر ایزوگام ها در ماه های مرداد، شهریور و مهر می باشد.
2. در سطحی که قرار است ایزوگام شود نباید نا همواری وجود داشته باشد.
3. اگر در پشت بام وسایلی مانند کابل و یا تجهیزات کولر گازی و یا وسایل دیگری می باشد باید برداشته شود تا سرعت فعالیت نصاب کاهش نیابد.
4. قیمت ایزوگام دلیجان به مواردی بستگی دارد از جمله: نوع ایزوگام مصرفی که در مدل ها و کیفیت های متفاوت انواع فویل دار آلومینیومی، طرح دار، تک لایه و دو لایه، ایزوگام شنی و آسان چسب که هر کدام نسبت به کیفیت و مواد اولیه مورد استفاده در بازار … بستگی دارد. مساحت محل انجام ایزوگام نیز یکی از عوامل موثر در قیمت ایزوگام می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029