انواع ایزوگام لایه ایی چیست ؟ تفاوت آنها از نظر لایه های تشکیل دهنده

همانطور که می­دانید برای پیشگیری از آسیب دیدن ساختمان توسط آب باران و برف از عایقی به نام ایزوگام استفاده می کنند. در این مقاله با سوال ایزوگام لایه ایی چیست ؟ درباره لایه های ایزوگام و کاربردشان را بازگو می کنیم زیرا با توجه به انواع مختلفی که دارد و از لحاظ استحکام کششی بالا، پایداری حرارتی و انعطاف­پذیری هر نوع با دیگری متفاوت است، و به همین دلیل برای عایق کاری ساختمان­های مختلفی مانند استخر، تونل، پل و سرویس­های بهداشتی به صورت تک لایه و یا ترکیبی از انواع لایه­ها استفاده می شود. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ایزوگام لایه ای چیست؟ در ادامه انواع مختلفی از ایزوگام را نام می بریم. برای اینکه به جواب سوال ایزوگام لایه ایی چیست پی ببرید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟
قیمت ایزوگام دلیجان
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام دلیجان کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام لایه ایی چیست

بهتر است این گونه بگوییم که به طور کلی در خرید ایزوگام تمامی ایزوگام­ها از لایه­های مختلفی تشکیل شده­ اند. اما تفاوت در تعداد لایه ­هایی است که در تولید ایزوگام به کار رفته است. اگر مایلید که بدانید نصب ایزوگام لایه ای چیست پس با ما همراه باشید.

ایزوگام لایه ایی چیست

ایزوگام بدون روکش الومینیوم(پودری ساده)

می توان گفت قسمتی از جواب سوال ایزوگام لایه ای چیست، به ایزوگام پودری بستگی دارد، ایزوگام پودری یا همان ایزوگام ساده متشکل از یک لایه تیشو که قیر اندود شده است، این نوع ایزوگام در مکان­هایی که احتمال تابش نور خورشید وجود ندارد بسیار کاربرد دارد و بیشتر جهت عایق کاری سرویس بهداشتی، پی و …  آن به کار می رود. قیمت ایزوگام با روکش آلومینیوم کمتر است.

ایزوگام تک لایه نوع A(ایزوگام با روکش آلومینیوم)

برای جواب دادن به سوال ایزوگام لایه ایی چیست باید گفت از یک لایه پلی استر بافته که با قیر اشباع شده و همچنین یک لایه فویل آلومینیوم که در بالاترین قسمت آن به کار رفته است تشکیل شده است. قیمت ایزوگام دلیجان به دلیل مقرون به صرفه بودن اکثر در مکان­هایی استفاده می شود که نور خورشید شدید است. مانند پشت بام.

ایزوگام دو لایه (ایزوگام با روکش آلومینیوم)

این نوع ایزوگام از یک لایه تیشو و یک لایه پلی استر که قیر اندود شده است تشکیل شده است و در قسمت خارجی آن نیز یک لایه فویل آلومینیوم قوی که از نوع A قوی­تر است به کار رفته است.

ایزوگام سنگ ریزه ای ( ایزوگام با روکش سنگریزه رنگی یا بی رنگ)

حال که با سوال ایزوگام لایه ایی چیست آشنا شدیم باید گفت که نوعی دیگر از انواع ایزوگام­های لایه­ای است. این نوع ایزوگام نیز یک لایه پلی استر و قیر تشکیل شده است اما در خارجی­ترین بخش به جای فویل از سنگریزه استفاده شده است. می توان از ویژگی­های این نوع ایزوگام سنگ ریزه­هایی را نام برد که دارای رنگ­بندی متنوعی می باشد این نوع ایزوگام بیشتر در مکان­هایی که احتمال تردد بالا می باشد مورد استفاده قرار می گیرد و اکثرا برای بام­های شیب­دار و دیوارها و سطح­هایی که در دید قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرد. . اینها انواع ایزوگام لایه­ای بوده­اند. که بخشی از جواب سوال ایزوگام لایه­ ای چیست می باشد.

ایزوگام سنگ ریزه ای ( ایزوگام با روکش سنگریزه رنگی یا بی رنگ)

تفاوت انواع ایزوگام تک لایه و دو لایه و سه لایه

اما در ادامه سه جواب برای اینکه بدانیم ایزوگام لایه ایی چیست می پردازیم. ایزوگام سه لایه با اضافه کردن یک لایه مفتول سیمی به ایزوگام دو لایه تولید می شود. این عایق­های ایزوگام برای ساختمان­ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و برای مکان­های خاص تولید می شود و از ایزوگام دو لایه سنگین­تر است. ضخامت ایزوگام تک لایه 3 میلیمتر است. اما ایزوگام دو لایه با ضخامت 3.5 الی 4 میلی­متر ساخته می شود. ایزوگام دو لایه همان ایزوگام تک لایه است اما با این تفاوت که به آن یک لایه تیشو نیز اضافه می کنند. از ایزوگام تک لایه عموما در مکان­هایی استفاده می شود که شکل هندسی نامتوازن دارند مانند محل تقاطع پی و بالکن­های سرپوشیده و ستون و آشپزخانه­ها استفاده می کنند.

از این نوع ایزوگام در مکان­هایی با تراز پایین که فشار آب در آن افزایش میابد، کمتر استفاده می شود. در هر صورت ایزوگام چه تک لایه و چه دو لایه در حالت با روکش آلومینیوم یا بدون روکش آلومینیوم می باشد. اگر شما می خواهید سطحی مانند پشت بام را ایزوگام کنید، که در مقابل تابش خورشید و گرما قرار دارد، مناسب است که از ایزوگام با روکش آلومینیوم استفاده کنید. که به آن ایزوگام فویل­دار نیز می گویند. اما اگر قصدتان عایق­کاری پی ساختمان یا کف سرویس بهداشتی و دیواره­های آن است، بهتر است که از نوع بدون روکش یا به اصطلاح از ایزوگام ساده استفاده کنید.

اما نکته­ای که باید در جواب ایزوگام لایه ایی چیست به آن توجه کرد  این است که استحکام و دوام انواع ایزوگام به نوع و کیفیت مواد اولیه بستگی دارد، و از این رو در زمان خرید ایزوگام حتما به کیفیت آن دقت کنید. چرا که یک نکته بسیار مهم است، و در صورت خرید ایزوگام بی­کیفیت به احتمال زیاد خیلی زود مجبور به تعویض ایزوگام می شوید. ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگامهای خوب برای جواب دادن به ایزوگام لایه ایی چیست است که شما میتوانید آن را خریداری نمایید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز در مقایسه با­کیفیتی که دارد بسیار به صرفه است. اما اگر از مشخصات یک ایزوگام خوب و مرغوب آگاهی ندارید، در ادامه به این موضوع اشاره شده است. پس همچنان ما را در ادامه ی جواب به سوال ایزوگام لایه ایی چیست همراهی کنید.

مشخصات مواد تشکیل دهنده ایزوگام مرغوب و استاندارد

مشخصات مواد تشکیل دهنده ایزوگام با کیفیت و استاندارد به این صورت است که ایزوگام درجه یک عموما از قیر پلیمری به همراه مواد استاندارد و مرغوب تولید می شود. رعایت کردن این نکات در جواب به سوال ایزوگام لایه ایی چیست بسیار مهم است. از دیگر مشخصات ایزوگام با­کیفیت این است که پالا وزن هر رول و ضخامت آن است. که بر اساس برندها و استاندارد­های عایق رطوبتی می تواند نشان دهنده بهترین نوع ایزوگام باشد.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام مرغوب به این صورت است که از دو لایه نمدی است که لایه زیرین از فلت الیاف شیشه و لایه رویین از جنس منسوجات پلی استر است. این دو لایه به وسیله مذاب قیر اصلاح شده با مواد پیلمری اشباع می شود.در این مقاله سعی کردیم به سوال ایزوگام لایه ایی چیست بطور کامل پاسخ دهیم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029