ایزوگام پشت بام چگونه انجام می شود؟

از آن جایی که مقاوم سازی بنا در برابر رطوبت بسیار مهم است. از این رو ایزوگام پشت بام برای هر بنایی از واجبات است. البته از این میان توجه به قیمت ایزوگام پشت بام مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. از آن جایی که کار نصب ایزوگام پشت بام امری کاملاٌ تخصصی است و نیاز به به تجربه زیادی دارد استفاده از بهترین و حرفه ای ترین نصاب ها یکی از مواردی است که در زمان نصب ایزوگام پشت بام باید به آن توجه کرد.

نصب ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از خدمات نصب ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

برای ایزوگام پشت بام به چه لوازمی نیاز داریم؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که جهت ایزوگام پشت بام به لوازم مهمی نیاز داریم که به آن اشاره می کنیم. در صورتی که یک ایزوگام کار تازه کار هستید و به تازگی وارد این شغل شده اید بهتر است قبل از یادگیری روش نصب ایزوگام با لوازم مورد نیاز جهت ایزوگام پشت بام آشنا بشوید.

در صورت خرید ایزوگام از نمایندگی معتبر فروش این محصول می توانید بهترین نصاب ها را نیز برای ایزوگام پشت بام در کنار خود داشته باشید.

برای ایزوگام پشت بام به چه لوازمی نیاز داریم؟

لوازم مورد نیاز جهت نصب ایزوگام پشت بام

  • جارو
  • دستکش نسوز
  • ماله و کمچه
  • کفش کف صاف
  • کپسول آتش نشانی
  • لباس مخصوص
  • کلاه ایمنی
  • تیغ موکت بری
  • عینک مخصوص
  • فندک و مشعل مخصوص ایزوگام پشت بام

نکات مهم در نصب ایزوگام پشت بام

دقت کنید که در زمان ایزوگام پشت بام باتوجه به شماری از نکات کلیدی و مهم از اهمیت زیادی برخور دار است. قبل از دستور العمل های نصب ایزوگام پشت بام به نکات بسیار مهمی  که گقته می شود، توجه داشته باشید. اطلاع داشتن از این نکات در زمان نصب ایزوگام پشت بام، می تواند به شما کمک کند و در بروز زمان مشکلات می توانید از این نکته ها بهره ببرید.

از آن جایی که مقاوم سازی بنا در برابر رطوبت بسیار مهم است. از این رو ایزوگام پشت بام برای هر بنایی از واجبات است. البته از این میان توجه به قیمت ایزوگام پشت بام مسئله مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. باید بدانید که عایق‌هایی که از قیمت پایینی دارند، قطعا از کیفیت پایینی نیز برخوردار هستند.ممکن است قیمت ایزوگام‌های باکیفیتی مانند قیمت ایزوگام دلیجان تنها نسبت به ایزوگام‌های بی‌کیفیت دیگر موجود در بازار کمی بالا به نظر برسد. 

آز آن جایی که کار نصب ایزوگام پشت بام امری کاملاٌ تخصصی است و نیاز به به تجربه زیادی دارد استفاده از بهترین و حرفه ای ترین نصاب ها یکی از مواردی است که در زمان نصب ایزوگام بر پشت بام باید به آن توجه کرد.

قبل از نصب ایزوگام پشت بام :

دقت کنید که در زمان اجرای ایزوگام پشت بام باتوجه به شماری از نکات کلیدی و مهم از اهمیت زیادی برخور دار است. قبل از دستور العمل های نصب ایزوگام پشت بام به نکات بسیار مهمی  که گقته می شود، توجه داشته باشید. اطلاع داشتن از این نکات در زمان نصب ایزوگام پشت بام، می تواند به شما کمک کند و در بروز زمان مشکلات می توانید از این نکته ها بهره ببرید.

بهترین زیر سازی جهت نصب ایزوگام

در ابتدا این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که سطوح آغشته به قیر از بهترین و مناسب ترین مکان ها برای نصب ایزوگام است.

شاید بپرسید که چرا این گونه است؟ در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم که علت این امر ترکیب قیر به کار رفته در روی پشت بام با قیر برای عایق رطوبتی مصرفی است.

به جزء سطوح پوشیده شده با قیر پشت بام هایی که کف آن ها با بتن و سیمان نیز کاور شده اند نیز از دیگر اماکنی هستند که می توانند جهت ایزوگام  کاری بسیار عالی باشند.

با ناودان های پشت بام چه کار کنیم؟

توجه داشته باشید که ناودان ها تنها راه خارج شدن آب از پشت بام به شمار می روند.

از این جهت در زمان ایزوگام پشت بام شیب آن باید طوری باشد که کلیه آب باران یا برف بتواند راهش را به ناودان ها پیدا کند. به هیچ وجه نباید نصب ایزوگام پشت بام را طوری انجام دهید که موجب منحرف شدن این مسیر بشود. در نتیجه، نصاب باید سعی بکند که ایزوگام ها را دقیقاً موازی با مسیر شیب بام نصب بکند.

در صورت نیاز به اطمینان از این که آب باران به راحتی به ناودان می رسد و از آن ها خارج می شود و نصاب کمی از ایزوگام را بر روی ناودان ها نصب می کند و به کمک حرارت مشعل آن را محکم می کند.

شرایط آب و هوایی در هنگام اجرای ایزوگام پشت بام

توجه کنید که بهترین زمان جهت ایزوگام پشت بام هوای نسبتاً گرم و یا روز های خشک سال است. به این ترتیب، بهتر است از انجام این کار در روز های برفی و بارانی جداً خودداری کنید.

دستور العمل اجرای ایزوگام پشت بام

باتوجه به اهمیت زیاد اطلاع از بهترین شکل ایزوگام کاری پست بام در این بخش دستور العمل نصب ایزوگام را خدمت شما ذکر می کنیم.

اگر قرار است به عنوان یک ایزوگام کار تازه کار مشغول شوید مطالعه این دستورالعمل نصب ایزوگام می تواند بسیار برایتان کارساز و مفید باشد.

در نخستین قدم جهت ایزوگام پشت بام باید کل سطح پشت بام را با استفاده از جارویی مناسب تمیز کرده و شست و شو دهیم.

در زمان شروع به نصب ایزوگام حتماً مشعل های مخصوص را روشن کنید و درجه حرارت و شعله آن ها را تا حد مناسبی تنظیم نمایید.

بعد از این کار بخشی از ناودان را اندازه گیری کنید و کار نصب ایزوگام را آغاز کنید.

پس از طی این مراحل سطح پست بام را با فاصله هایی حدود 90 سانت از قسمت عرض کار علامت گذاری کنید.

بعد یک ایزوگام تک لایه را به شکل قیف مانند در بخش داخلی ناودان بچسبانید و مطمئن شوید که بدنه با لوله کاملاً به یک دیگر متصل شده اند.

سپس قسمت جلویی ناودان ها را برش می زنیم و یک متر از لایه را بر روی آن نصب می کنیم و دقت داریم که آب باران یا برف تنها در بخش اوج سقف ساختمان روان شده باشد.

حتماً در زیر کولر و یا منابع آن یک لایه 2 متری از ایزوگام را نصب کنید.

به این نکته مهم توجه کنید که در زمان شروع نصب حتماً رول ایزوگام را به دو بخش 5 متری تقسیم کنید و حتماً از وسط پشت بام کار را شروع کنید.

حتماً می پرسید که چرا کار از نباید از سر پشت بام شروع کرد؟ علت این امر این است که در صورت شروع کار از سر نمی توان خط تنظیم آن را تراز کرد و این کار نتیجه ای به جزء کج نصب شدن ایزوگام در پی ندارد. در زمان نصب جهت هم پوشانی کامل ایزوگام مدام از چپ به راست حرکت کنید.

بعد از تنظیم عایق رطوبتی و حرارت دادن آن لایه را از نقطه وسط به هر دو سمت پشت بام هدایت کنید و جهت گرفتن چین و چروک هوا آن را کاملاً صاف می کنیم.

مرحله آخر کار همپوشی های عایق و جوشکاری است که حتما باید آن را با شعله کم و مشعل و با دقت بالا انجام دهید. کلیه افراد ماهر در نصب ایزوگام پشت بام همپوشانی و جوشکاری را توسط وسیله ای به نام کمچه انجام می دهند.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029