ایزوگام پشم شیشه چیست؟

ایزوگام پشم شیشه از مهم­ترین ایزوگام­های موجود در بازار است. به طور کل ایزوگام­ها از مهم­ترین مصالحی است که در ساخت و سازها استفاده می شود و دلیل آن، این است که از این مصالح برای عایق رطوبتی استفاده می شود که در مقابل روطوبت­­های شدید نیز مقاوم است. به همین دلیل نیز در ساختمان­ها و در بخش­های مختلف از آنها استفاده می شود. از اصلی­ترین مواد اولیه در ساخت این نوع ایزوگام ماده­ای به نام پشم شیشه می باشد که همین دلیل نام­گذاری این محصول بوده است. استفاده از پشم شیشه در این محصول سبب شده تا ایزوگام پشم شیشه ویژگی­های مهمی داشته باشد. از جمله اینکه عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی بسیار مناسبی می باشد. همچنین یکی از ویژگی­های منحصر به فرد این عایق حرارتی و رطوبتی با کیفیت، طول عمر و دوام بالای ایزوگام پشم شیشه می باشد.

ایزوگام پشم شیشه

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ایزوگام پشم شیشه
قیمت ایزوگام دلیجان
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام دلیجان کلیک کنید
البرز ارغوان

معرفی ایزوگام پشم شیشه

این ایزوگام یک عایق صوتی مناسب برای ساختمان­ها در مقابل آلودگی های صوتی و همچنین در مقابل گرما و سرما می باشد و سبب کنترل انرژی می شود. از جمله مواردی که در زمان خرید ایزوگام بسیار اهمیت دارد، استفاده از مواد پلی­استر با­کیفیت و قیر خالص پالایشگاهی می­باشد؛ که علاوه بر قیمت ایزوگام سبب افزایش کیفیت و استحکام آن می شود. در صورتی که نصب ایزوگام بر سطحی که زیرسازی مناسبی انجام شود و به صورت کاملا اصولی اجرا شود، سازه­های متفاوت را برای مدت طولانی در مقابل نفوذ رطوبت محافظت می کند.

اگر می خواهید کیفیت بسیار بالای این ایزوگام را ببینید در مکان­های بسیار مرطوب از آن به کار ببرید، و آن وقت از عملکرد آن حیرت می کنید. از ویژگی­های خاص این نوع ایزوگام در کنار قیمت ایزوگام دلیجان ، می توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد

معرفی ایزوگام پشم شیشه

پشم شیشه چیست

بهتر است که برای اینکه راحت­تر مطالب را درک کنید درباره پشم شیشه نیز اطلاعاتی را کسب کنید. در واقع پشم شیشه ماده­ای مرکب از الیاف بسیار نازک شیشه است که مهم­ترین کاربرد آن استفاده به عنوان عایق می­باشد. این نوع عایق حرارتی بسیار پر­مصرف است که مهم­ترین کاربرد آن استفاده به عنوان عایق می باشد. و حدود 40 سال است که در کشور ما تولید می شود. پشم شیشه ساختار الیافی و فیبری دارد که سبب حبس شدن هوا درون آن و ایجاد خاصیت ارتجاعی می شود. پشم شیشه که از لحاظ ظاهری مانند الیاف شیشه انعطاف­پذیر است، در واقع نوعی پشم معدنی است که مذاب شیشه ماده­ی اولیه در تولید آن به حساب می آید. پشم شیشه پس از ذوب شیشه و تبدیل آن به الیاف کوچک تولید می شود. سپس الیاف تولید شده را به پانل یا رول تبدیل می کنند و جهت مصارف متفاوت به بازار عرضه می کنند.

مهم­ترین کاربرد پشم­ شیشه استفاده از آن به عنوان عایق حرارتی می باشد و همچنین این ماده از توانایی جذب رطوبت محیط نیز برخوردار است. پشم شیشه مانند بقیه محصولات تا دمای خاصی کاربرد دارد و می تواند تا دمای 550 درجه سانتی­گراد دوام داشته باشد. این ماده تاثیری بر گسترش دادن آتش ندارد و در مقابل آتش نیز گازهای سمی تولید نمی کند. دقت کنید که پشم شیشه دارای الیاف سوزنی شکل است و اگر با پوست دست برخورد کند سبب خراشیدگی پوست می شود. و در صورتی که این الیاف وارد ریه شوند دیگر خارج نمی شوند. همچنین تنفس ذرات معلق این ماده سبب ایجاد بیماری­های تنفسی و پوستی می شود.

خصوصیات ایزوگام پشم شیشه

این نوع ایزوگام مزایا و ویژگی­های بسیاری دارد. به همین دلیل از زمان تولید بسیاری را جذب خود کرده است و ساختمان­های بسیار زیادی با استفاده از این نوع ایزوگام عایق­کاری می شوند. از دیگر خصوصیات مهم آن عبارتند از:

  • این نوع ایزوگام در دمای زیر صفر منعطف می شود اما شکسته نمی شود.
  • مقاومت بسیار بالایی دارد
  • حالت کشسانی و انعطاف­پذیری بالایی دارد.

خصوصیات ایزوگام پشم شیشه

کاربرد در تولید ایزوگام

استفاده از پشم­شیشه در عایق­کاری از مزیت بسیار بالایی برخوردار است و از ایزوگام­های پشم شیشه می توان در انواع محل­های مختلف استفاده کرد. ایزوگام پشم شیشه در عایق­کاری رطوبتی و حرارتی کاربرد بسیاری دارد بیشترین نقش و مهم­ترین نقش را در عایق کاری حرارتی دارد. بنابراین مقاومت بالایی در مقابل گرما و سرما دارند و اگر در محل خاصی به کار روند آن محل را تا میزان بسیار­بالایی از سرما و گرما محافظت می کند. هم اکنون استفاده پشم شیشه به ویژه در ساختمان­سازی به صورت گسترده است و می تواند برای عاق کاری دستگاه­ها و لوله­ها و مواد با ارزش استفاده شود.

همچنین از این نوع عایق می توان برای پنجره­ها نیز استفاده کرد و آنها را به خوبی عایق کرد. البته عایق کاری پشم شیشه به روش­های مختلفی انجام می شود و باید حتما در انجام آن دقت بسیاری شود تا کار به درستی انجام شود.

از نکات مهم در تولید ایزوگام پشم شیشه این است که هرچقدر که مواد اولیه مورد استفاده با کیفیت­تر باشد، به همان میزان کیفیت و کارایی بالاتری خواهند داشت و می توان به صورت گسترده­تری از آنها استفاده کرد.

نصب ایزوگام پشم شیشه

پس از خرید ایزوگام، از مهم­ترین و حساس­ترین موارد در رابطه با آن، چگونگی نصب ایزوگام می باشد. باید توجه شود که این نوع ایزوگام به گونه­ای نصب شود که دوام و طول عمر بالایی داشته باشد. بنابراین لازم است برای نصب آن حتما افراد متخصص و باتجربه کمک بگیرید. چرا که در صورتی­که نصب ایزوگام به درستی انجام نشود، عوارض بسیاری خواهد داشت و نمی توان برای چندین سال از آن استفاده کرد.

قیمت ایزوگام پشم شیشه

قیمت ایزوگام پشم شیشه بر اساس قیمت قیر مصرفی و نوع ایزوگام تولید شده مشخص می شود. به طور کل تغییر قیمت این نوع ایزوگام با توجه به قیمت قیر خالص پالایشگاهی بستگی دارد و همین عامل بیشترین تاثیر را در کاهش و یا افزایش قیمت این نوع ایزوگام دارد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029