آشنایی کامل با ایزوگام پلیمری

آشنایی کامل با ایزوگام پلیمری

در این مقاله به سراغ یکی از بهترین و با کیفیت ترین ایزوگام ها رفتیم و می خواهیم بررسی کنیم ایزوگام پلیمری چیست و چه ویژگی هایی دارد. این نوع ایزوگام از آن دسته ایزوگام های با کیفیت است که استفاده از آن در بیشتر زمینه ها پیشنهاد می شود و در امور مختلف از آن استفاده می شود. این ایزوگام یکی از بهترین عایق های رطوبتی است که در این مقاله می خواهیم هم چیستی آن را بررسی کنیم، مزایای آن را برشماریم، مواد تشکیل دهنده آن را بشناسیم و در آخر ببینیم که قیمت گذاری آن به چه صورتی می باشد. پس قبل از اینکه برای خرید ایزوگام اقدام کنید، این مقاله را بخوانید و سپس پس از آشنایی کامل با این نوع ایزوگام و مقایسه آن با ایزوگام های دیگر نسبت به خرید اقدام کنید. همراه ما باشید.

ایزوگام پلیمری چیست

در پاسخ به این سوال که ایزوگام پلیمری چیست باید به خوبی این ایزوگام را توضیح دهیم، در غیر این صورت شاید گفتن اینکه این ایزوگام از پلیمر تشکیل شده است کافی باشد. اول از همه خوب است بدانیم که ایزوگام ها در دو نوع دمیده و پلیمری در بازار تولید می شوند که درباره آن کمی در مقالات قبلی توضیح دادیم. در ادامه این مقاله تفاوت های ایزوگام های پلیمری (BPP) و دمیده (BOF) را توضیح می دهیم که به طور کامل متوجه تعریف هرکدام از آن ها بشویم. اما قبل از هرچیز، برای بهتر آشنا شدن با اینکه ایزوگام پلیمری چیست ، لازم است که مزایای این ایزوگام را برای شما بازگو کنیم تا خود این مزایا به گونه ای معرف ایزوگام پلیمری باشند.

ایزوگام پلیمری چیست مزایای ایزوگام پلیمری چیست ؟

مزایای ایزوگام پلیمری چیست ؟ می توان گفت ایزوگام پلیمری یکی از با کیفیت ترین و بهترین نوع ایزوگام ها به شمار می رود. این ایزوگام ها جزو ایزوگام های رطوبتی نوع A هستند و براساس استاندارد ملی کشور ساخته می شوند. این ایزوگام ها به علت استفاده از قیر خالص، وزن بسیار مناسبی دارند و حمل و نقل آن ها راحت تر انجام می شود. همین موضوع باعث می شود که وزن اضافه ای را ساختمان متحمل نشود و نصب ایزوگام  و جا به جایی آن هم به راحتی صورت بگیرد. این نوع ایزوگام ها انعطاف پذیری بالایی دارند و قادر هستند که در فصول سرد سال، تا دمای 5 درجه زیر صفر را تحمل کنند. در فصل گرما هم مقاومت آن ها تا 100 درجه سانتی گراد ممکن است و همین موضوع این ایزوگام ها را به یکی از بهترین انواع ایزوگام ها تبدیل کرده است.
این نکته را هم باید در نظر بگیریم که عمر مفید این ایزوگام ها بسیار بالاست و دوام بالایی دارند و تا 15 سال پس از نصب ماندگاری خودشان را حفظ می کنند.

ایزوگام پلیمری چیست مزایای ایزوگام پلیمری چیست ؟

ایزوگام پلیمری از چه متریال هایی تشکیل شده است؟

مواد اولیه ایزوگام پلیمری چیست ؟ مواد تشکیل دهنده این ایزوگام ها خیلی فرقی با مواد تشکیل دهنده ایزوگام های دمیده یا اکسیده ندارد. موادی مانند فویل آلومینیومی با ضخامتی برابر با 14 الی 16 میکرون، پوشل گونی پلاستیکی، پودر تالک، اسپان باند، تیشو، پلی استر و قیر خالص که این موارد در تولید ایزوگام پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند.

ایزوگام پلیمری با ایزوگام اکسیده چه تفاوتی دارد؟

حال که می دانیم مزایای “ایزوگام پلیمری چیست” ،اگر آن را با ایزوگام اکسیده مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که استفاده از ایزوگام پلیمری می تواند حتی از ایزوگام اکسیده بهتر هم باشد. البته نباید یادمان برود که هر ایزوگامی در هر جایی می تواند استفاده خاص خودش را داشته باشد. این دو ایزوگام هم خیلی با یکدیگر متفاوت نیستند و فقط در یک مورد با یکدیگر تفاوت دارند. آن مورد قیری است که برای تولید آن ها استفاده می شود. قیری که برای ایزوگام بسپاری استفاده می شود، قیر خالص پالایشگاهی است. پس به خاطر استفاده از این نوع قیر هم انعطاف پذیری ایزوگام پلیمری بالاتر می رود، هم کیفیت و مقاومت آن افزایش پیدا می کند. پس می توان گفت در این سه مورد، ایزوگام پلیمری برتری بیشتری نسبت به ایزوگام اکسیده دارد.

ایزوگام پلیمری چگونه قیمت گذاری می شود؟

بیایید قبول کنیم که گاهی برای کیفیت خوب، باید هزینه خوبی هم پرداخت کرد. هرچند که باز هم با این وجود که ایزوگام پلیمری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، همچنان قیمت آن مناسب است و شما می توانید با خریدن آن، تا چندین سال دیگر نگران نفوذ رطوبت نباشید. به هر حال قیمت گذاری این نوع ایزوگام هم مانند دیگر ایزوگام ها مانند قیمت ایزوگام دلیجان بر طبق ابعاد و اندازه آن می باشد. قیمت ایزوگام پلیمری معمولا از ایزوگام های اکسیده یا دمیده بالاتر است و مسلما این موضوع به خاطر کیفیت بالای آن می باشد. البته در مقالات قبلی درباره ایزوگام های تقلبی صحبت کرده بودیم، پس به علاوه خواندن آن مقاله، حواستان باشد که ایزوگام پلیمری تقلبی به شما ندهند. بدانید که ایزوگام پلیمری چیست و از روش های تست کردن ایزوگام هم استفاده کنید تا ایزوگام با کیفیت دریافت کنید.

سخن پایانی

اگر بودجه مناسبی داشته باشید و کیفیت برایتان مهم باشد، خرید ایزوگام پلیمری به شدت به شما پیشنهاد می شود. یادتان باشد که ایزوگام پلیمری را باید حتما از یک شرک معتبر دریافت کنید و قبل از خرید هم یک سری نکات را در نظر بگیرید. چک کنید که حتما این نوع ایزوگام بوی نامطبوع ندهد و اینکه حتما آرم استاندارد را داشته باشد. ممنون که در این مقاله همراه ما بودید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029