ایزوگام پودری چیست و چه کاربردی دارد

در پاسخ به سوال ایزوگام پودری چیست باید گفت که امروزه در بیشتر نقاط دنیا از ایزوگام برای پوشش و عایق کاری سطوح مختلف استفاده می شود. اما اینکه از چه ایزوگامی باید استفاده کند. اطلاعاتی است که باید کسب کنید. ایزوگام پودری یکی از ایزوگام هایی است که برای کاربردهای خاص تولید و صادر می شود. عموما ایزوگام با یک لایه فویل پوشانده می شود که بعد از نصب کردن ایزوگام بر روی پشت بام، کار مراقبت از لایه های زیر ایزوگام را در مقابل آفتاب بر عهده می گیرد اما در ایزوگام پودری از فویل استفاده نمی شود. در فصل تابستان گرمای خورشید را بر می گرداند و سبب می شود گرمای کمی به ساختمان برسد.
پودر ایزوگام روکش آلومینیومی ندارد اما از لحاظ کیفیت اگر بخواهیم برسی کنیم کیفیت قیر تفاوت چندانی با فویل ندارد. پودر ایزوگام دارای عایق رطوبتی است که از عایق الیاف مصنوعی و قیر ساخته شده است که در ساخت و ساز های مختلف با چسب حرارتی به پشت بام می چسبد و اجازه ورود رطوبت یا آب و هر چیز دیگری را به محیط نمی دهد. عمر استاندارد این محصول حدود ده سال است. عوامل مختلف مانند شرایط محیطی یا روش استفاده از ساخت و ساز و مواد مصرفی نیز می تواند تاثیر بسزایی بر تولید داشته باشد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 
قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

روش تولید ایزوگام پودری

تولید ایزوگام به نوع آن، یعنی پلی استر یا تیشو یا ایزوگام پودری و همچنین تعداد لایه ها بستگی دارد. بعد از مشخص شدن وارد تشتک مناسب قیر می شود، و بعد از آن مواد به نام پرایمری یا قیر دمیده آغشته می گردد. از این رو با توجه به مجرای خروجی مشخص شده ضخامت لایه در بالای تشتک تعیین می شود سپس به لایه هایی که آغشته نیستند می چسبد . وارد مخزن آب می شود و لایه بعد از عبور از مخزن آب و عبوز از غلتک ها سرد شده و در مرحله بعدی پلاستیکی پشته لایه به آن اضافه می شود و وارد آسانسور ذخیره سازی می شود.درصورت تمایل می توانید قیمت ایزوگام را مشاهده کنید

همه چیز درباره ی ایزوگام پودری

تفاوت بین ایزوگام پودری و ایزوگام فویل دار

ایزوگام فویل دار در بیشتر کارخانه ها با فویل آلومینیومی پرس می شود، اما در اصل پوشش روی کیفیت ایزوگام تاثیری ندارد اما مزایایی دارد. یکی از ویژگی های این پوشش عایق اضافی است که در لایه زیرین وجود دراد که از ورود آب به ایزوگام پودری پیشگیری می کند. در ایزوگام پودری این روکش حدود 85 درصد از نور خورشید را منعکس می کند و صحنه خوبی را تشکیل می دهد. در ایزوگام پودری از فویل آلومینیومی استفاده نمی کنیم اما از یک لایه پلاستیک یا پودر تالک استفاده می کنیم. کیفیت ایزوگام پودری و فویل دار تفاوتی ندارد اما به دلیل ضخامت کمتر ایزوگام پودری این ایزوگام در مناطقی با رطوبت کمتر استفاده می شود. قیمت ایزوگام دلیجان می تواند با توجه به نوع آن متغیر باشد

مزایای ایزوگام پودری

از مزایای این ایزوگام می توان به این موارد اشاره کرد:
• این ایزوگام چسبندگی و پیوند پذیری خوبی را تضمین می کند و درزبندی یکنواخت ایجاد می کند.
• مقاوم در مقابل پارگی و فشار هیدرواستاتیک است
• مقاوم در مقابل پانچ استاتیکی و ضربه ها است.
• از لحاظ اقتصادی خیلی خوب و به صرفه است
• در مقابل سرما و گرما مقاوم است.
• نصب آسانی دارد.
• استفاده از آن سبب آلودگی نمی شود.
• دارای وزن سنگینی نیست.
• در برابر اشعه یو وی مقاوم است.

 

کاربرد ایزوگام پودری

اما در ادامه پاسخ به سوال ایزوگام پودری چیست خوب است که با کاربرد این ایزوگام نیز آَشنا شوید. ایزوگام پودری بیشتر برای جاهایی که تابش مستقیم نور خورشید ندارند استفاده می شود و بیشتر برای زیر کار استفاده می شود. به طور مثال کف سرویس های بهداشتی، کف حمام، کف ساختمان ها، سقف دیوارها یا مکان هایی که رطوبت دارد، استخر های شنا، لوله های مورد استفاده برای نفت و گاز، اتاق های سرد و غیره. همچنین در عایق کاری پل ها، سدها و تاسیسات صنعتی از ایزوگام پودری دو لایه استفاده می شود. به دلیل ضد آب بودن و دوام بهترین گزینه است.
اما اگر می خوهید نشانه های یک ایزوگام استاندارد را بدانید در ادامه برایتان دقیق تر بیان خواهیم کرد که ایزوگام پودری چیست .کاربرد ایزوگام پودری

نشانه های یک ایزوگام استاندارد چیست

در ادامه پاسخ به سوال ایزوگام پودری چیست خوب است که این را نیز بدانید که نشانه های یک ایزوگام استاندارد چیست.
1. میزان وزن و رول ایزوگام: وزن استاندارد ایزوگام باید بر حسب متر مربع باید ۴۰+۲/۰ کیلو گرم باشد که بر اساس ترازو محاسبه می شود. شرکت ها استاندارد بین 3/8 تا 4/2 برای هر متر مربع را قابل قبول می دانند. اما باید به این نکته نیز توجه کنید که اصولا وزن بالای ایزوگام دلیلی بر با کیفیت تر بودن محصول نیست.
2. ضخامت استاندارد ایزوگام: طبق سازمان استاندارد ضخامتی بین 3/8 تا 4/2 را قابل قبول می دانند. البته ضخامت متوسط 4 میلی متر است که اکثرا برای مصارف مانند صنعت با سفارش خوب تولید کننده می تواند رول هایی با ضخامت بالاتر از 4/2 را تولید کند.
3. از مشخصاتی که باید به آنها توجه شود عرض و طول رول ایزوگام است که یک ایزوگام استاندارد عرض یک متر و طول ده متر دارد. ایزوگام هایی که با طول 9 متر یا 11 متر هستند از سازمان استاندارد قابل قبول نیستند اما با توجه به سفارش مشتری رول هایی که با اندازه های غیر استاندارد مورد نیاز است توسط کارخانه نیز تولید می شود.همچنین در صورت نیاز می توانید خرید ایزوگام را از سایت ما داشته باشید

سخن پایانی

اگر می خواهید ایزوگام برای ساختمان یا سقف یا غیره استفاده کنید خوب است که از ایزوگام پودری استفاده کنید چرا که در مقایسه با ایزوگام های دیگر بهتر و اقتصادی تر و راحت تر است. توجه داشته باشید که هنگام کار با ایزوگام باید کاملا تمرکز داشته باشید، چرا که یک لحظه غافل شدن می تواند به شما آسیب برساند و حتی صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کند.
در این مقاله دانستید که ایزوگام پودری چیست و همچنین با مزایا کاربردهای آن نیز آشنا شدید اما این را نیز دانستید که برای استفاده از این ایزوگام مناسب است که برای مکان درست استفاده کنید.اگر باز هم ابهاماتی درباره ی سوال “ایزوگام پودری چیست” داشتید می توانید با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029