ایزوگام کف خودرو به چه منظوری انجام می شود؟

ایزوگام کف خودرو به چه منظوری انجام می شود؟

شاید برایتان عجیب باشد اما پدیده ای به نام ایزوگام کف خودرو هم وجود دارد و اتفاقا بسیار هم کاربردی است. در مقالات قبلی در رابطه با ایزوگام ساختمان و ایزوگام استخر صحبت کردیم و این دفعه نوبت به ایزوگام خودرو رسیده است. قرار است در این مقاله ببینیم که اصلا این نوع از ایزوگام چیست، چه مزیت هایی دارد و یک راهنمای کوچک هم برای آن ارائه بدهیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

ایزوگام کف خودرو 

ایزوگام کف خودرو یکی از راه کار ها برای از بین بردن صدا های مزاحم موتور برای سرنشینان خودرو می باشد. این ایزوگام ها بر پایه قیر هستند که فرمولاسیون آن ها با مواد ترموپلاستیک افزایش پیدا کرده است. این نوع عایق ها به هر سطحی از جمله سطح کف اتاق خودرو با حرارت کمی و بدون نیاز به چسب به یکدیکر میچسبند و وظیفه جلوگیری از ورود دود و صدا را به بهترین نحو انجام می دهند. این عایق ها به صورت دستی در سالن روی در ها، سقف ها، پنجره های جلو، گلگیر ها و دیگر نقاط ضروری اعمال می شود. از همین مواد برای ایزوگام کردن سقف خانه ها و موارد دیگر برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده می شود. استفاده از یک ایزوگام باکیفیت مانند ایزوگام دلیجان می‌تواند تا حد زیادی باعث اثربخشی بیشتر شود. اما قبل از خرید بهتر است تا از قیمت ایزوگام دلیجان آگاهی داشته باشید.

ایزوگام کف خودرو چیست ؟

منشا اصلی ایزوگام کف خودرو از قیر است که با تریبات دیگر مثل الیاف مصنوعی، که لایه آن با حرارت ذوب می شود مخلوط می شود. این عایق وسط مواد ابری و الاستومر های ترموپلاستیک اصلاح می شود. ایزوگام کف خودر قدرت چسبندگی اش بالاست و نیازی به حرارت و طب کردن زمان پخت هم ندارد. برای همین هم هست که به راحتی به در، سقف، شیشه های جلو و گلگیر های خودرو می چسبد.

خرید ایزوگام استفاده از این ایزوگام ها سه کار دیگر هم برای خودروی شما انجام می دهد:

-به عنوان عایق برای حفظ گرمای داخلی ماشین استفاده می شود.

-جلوگیری از ورود تابش گرما به داخل خودرو از طریق پنجره ها مفید است.

-از انتقال حرارت که بدنه خودرو آن را انجام می دهد و گرما را به داخل خودرو می آورد جلوگیری می کند.

ایزوگام کف خودرو چیست

مزیت ایزوگام کف خودرو چیست؟

ایزوگام کف خودرو کیفیت بسیار بالای دارد. این ایزوگام به سطح کف خودرو می چسبد و عمر صفحه کف خودرو را افزایش می دهد. نصب ایزوگام کف خودرو به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و نصب آن زحمت چندانی نمی خواهد. همین موضوع هم باعث شده است که هزینه نصب آن تا حد زیادی پایین بیاید. لازم است ذکر کنیم که قبل از نصب، باید سطح کار را از هرگونه چربی یا خاک هم پاک بکنیم. علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام خودرو نیز بسیار مقرون به صرفه است و افراد می‌توانند به راحت آن را تهیه کنند.

چگونه ایزوگام کف خودرو نصب می شود؟

زمانی که می خواهیم ایزوگام کف خودرو را نصب کنیم باید قبل از نصب، قیر نصب شده در کارخانه را از کف کارخانه و به طور کامل از کف خودرو جدا کنیم تا ایزوگام کف خودرو با دقت بسیار نصب شود. برای این کار کف ماشین را باید کاملا از مواد و قیر با کمک یک پارچه تمیز کنیم. حال باید آن را خوب بپوشانیم تا صدای چرخ ها دیگر به بالا درز پیدا نکند. مراقب باشید ایزوگام را خوب چسبانده باشید تا شکل ورق کف را به خود بگیرد. در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت عایق، کاملا به کف خودرو بچسبد یا با شکل کف خودرو کاملا متناسب باشد.

انواع ایزوگام که در کف خودرو از آن ها استفاده می شود

عایق قیر مغناطیسی 

عایق های مغناطیسی قدرت مغناطیسی بسیار بالایی دارند و به خوبی به بدنه فلزی خودرو می چسبند. این نوع عایق ها برای عایق صوتی و عایق در اتومبیل مناسب هستند. این نوع عایق ها کاملا باید پخته شوند و برای همین هم در دمای اتاق (180-150 فارنهایت) و در زمان 30 دقیقه باید پخته شوند.

مهر و موم کنند ها (سیلر) تقویت بدنه

این ورق ها خودشان چسبنده و فاقد حلال می باشند و با اپوکسی طراحی می شوند. این مواد، توسط لایه ای از فویل یا فولاد تقویت می شوند و همین موضوع باعث می شود که چسبندگی، استحکام و چقرمگی آن بدنه را تا 2 الی 3 برابر افزایش دهند. همچنین ایزوگام کف خودرو و بدنه از تشدید ارتعاش و ارتعاشات جلوگیری می کند. ورق های ایزوگام بدنه، در برابر رطوبت، گرما، اسید ها، قلیا ها و سرما بسیار مقاوم می باشند و به خوبی به سطوح فلزی می چسبند.

مهر و موم کنند ها (سیلر) تقویت بدنه

ماستیک سیلر

این سیلر ها بر اساس لاستیک ساخته می شوند و چسبندگی بالایی به فلزات گالوانیزه و چرب دارند. این نوع از عایق ها بعد از پخت، حالت کشسانی به خود می گیرند و با پمپ های فشار قوی، به محل مورد نظر تزریق می شوند. این سیلر ها در دو نوع معمولی و منبسط شونده تولید می شوند. ماستیک سیلر در کابین، برای آب بندی و حذف صدا های بیرونی و افزایش دادن استجکام و چسبندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است از کدام ایزوگام برای کف خودرو استفاده کنیم؟

ایزوگام کف خودرو خانواده ای از عایق ها می باشد که از ورود دود، رطوبت و صدا به داخل خودرو جلوگیری می کند. این نوع عایق، با جلوگیری از ورود صداهای مزاحم و کاهش ارتعاش، گیفیت سواری خودرو را افزایش می دهند. در نتیجه همین موضوع است که رضایت سرنشینان نیز حاصل می شود. نمی توان به طور دقیق گفت که چه ایزوگامی برای خودرو بهتر است و این موضوع کاملا بستگی به خودروی شما نیز دارد. همچنین شما می توانید برای موارد اینچنینی از افراد متخصص نیز کمک بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029