برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام

یکی از روش های قدیمی برای پوشش بام ساختمان ها استفاده از موزاییک است. استفاده از موزاییک، علاوه بر زیبایی ظاهری، کار عایق کاری را نیز برای جلوگیری از ورود آب باران به ساختمان انجام می دهد، با انجام به موقع دوغاب ریزی روی موزاییک، این پوشش سنتی می تواند تا سال های طولانی پوششی مناسب برای پشت بام شما باشد. البته ایزوگام نیز از جمله روش های مدرن برای پوشش سطح پشت بام است که از نفوذ رطوبت به ساختمان مانع می شود.
در این نوشته به مزایا و معایب هر کدام از این روش ها که برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام می پردازیم .

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

مزایا و معایب موزاییک برای پشت بام

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام، ما در ادامه به مزایا و معایب هر کدام اشاره ای می کنیم و شما با دیدی باز، روش مورد نظرتان را انتخاب کنید. از مزایای استفاده از موزاییک می توان به این موارد اشاره کرد:

1. عمر موزاییک طولانی است و احتیاجی به تعویض ندارد

2. شکل ظاهری زیبایی دارد و سطح پشت بام ظاهر بصری خوبی پیدا می کند

معایب استفاده از موزاییک

1. هر چند سال یکبار لازم است که دوغاب ریزی شود تا آب از بین موزاییک ها به ساختمان نفوذ نکند.

2. وزن موزاییک سنگین است و از لحاظ ایمنی برای ساختمان مخاطره آمیز است
مزایای استفاده از ایزوگام

1. ایزوگام دارای نصب آسان است و در صورت نیاز در مدت کوتاهی می توان آن را تعویض کرد

2. به دلیل پوشش با فویل، مقدار زیادی از اشعه تابشی خورشید را منعکس می کند و گرمای کمی در ساختمان جذب می شود

3. عمر نسبتا طولانی دارد و به آسانی می تواند ترمیم شود

معایب استفاده از ایزوگام

1. در مقابل ضربه و فشار حساس است و امکان خرابی و پارگی در آن وجود دارد.

2. وزن آن نسبتا زیاد است

مزایا و معایب موزاییک برای پشت بام

همه چیز در مورد ایزوگام و موزاییک در پشت بام

نصب ایزوگام روی موزاییک

یکی از روش هایی که ممکن است گاهی برای عایق کاری موزاییک استفاده شود، نصب ایزوگام روی آن است. به دلیل سطح صاف موازییک چسبندگی مناسبی بین ایزوگام و موزاییک وجود ندارد و امکان جدا شدن آن از سطح خیلی زیاد است. علاوه بر این به دلیل سنگین بودن ایزوگام و موزاییک، نصب هر دو پوشش بر روی هم سبب افزایش وزن ساختمان و ایجاد خطرات زیاد هنگام حوادث طبیعی مانند زلزله می شود .

در نتیجه نصب ایزوگام روی موزاییک توصیه نمی شود و مناسب است برای عایق کاری موزاییک، یا از عایق های نانو و سبک استفاده شود و یا با دوغاب سیمان قسمت های آسیب دیده ترمیم شود و یا برای استفاده از ایزوگام، ابتدا موزاییک از پشت بام برداشته شود و سپس از ایزوگام برای پوشش استفاده شود. چرا که اگر این کار را هم انجام دهیم هزینه ها و قیمت ایزوگام افزایش می یابد . تا به اینجا بخشی از مزایا و معایب هر دو عایق را متوجه شدید و می توانید خودتان تصمیم بگیرید که “برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام”.

نصب موزاییک برای پشت بام راحت تر است یا ایزوگام

یکی از مواردی که می تواند در تصمیم گیری شما کمک کند که بدانید که برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام، نصب راحت یک کدام است. به صورت کلی حتی اگر شما بهترین موزاییک را برای پشت بام خریداری نمایید، اما درباره با نصب، باید گفت که نصب ایزوگام از نصب موزاییک راحت تر است.

 به طور کلی نصب و خرید ایزوگام تنها به چند ساعت زمان احتیاج است و تنها کار مهم برای انجام ایزوگام این است که زیرسازی انجام شود و سپس به استفاده از لوازمی که در دست است ایزوگام کردن شروع شود ، اینگونه است که در قیمت ایزوگام دلیجان صرفه جویی می شود . موزاییک اما زمان زیادی می برد، زیرا موزاییک ها باید یک به یک در کنار همدیگر قرار بگیرند و سپس در بخش هایی که احتیاج به برش هست نیز برش انجام شود.نصب موزاییک برای پشت بام راحت تر است یا ایزوگام

موزاییک پشت بام

اما اگر بعد از تحقیق درباره اینکه برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام، به این نتیجه رسیدید که از موزاییک استفاده کنید، مناسب است که درباره آن اطلاعاتی را کسب نمایید. موزاییک پشت بام آخرین مرحله در ساخت ساختمان است. برای داشتن فضای خاص و زیبا و همچنین داشتن شیب مناسب برای تخلیه آب ناشی از بارندگی می توانید از موزاییک برای کفپوش پشت بام استفاده کنید. 

البته که انتخاب جنس مناسب و اجرای درست در رسیدن به نتیجه عالی خیلی اهمیت دارد.
در ادامه انواع مختلف موزاییک مناسب برای پشت بام را شرح خواهیم داد، و نکاتی مهم در زمان اجرا زیرسازی و غیره را یادآوری خواهیم کرد.

 

انواع موزاییک مناسب پشت بام و عایق کاری توسط ایزوگام

موزاییک گرانیتی، موزاییک ویبره ای، موزاییک واش بتن، موزاییک پلاکی و موزاییک شیاردار

اما اگر بعد از تحقیق در باره اینکه برای پشت بام موزاییک بهتر است یا ایزوگام، به این نتیجه رسیدید که از ایزوگام استفاده کنید، که عموما به همین نتیجه می رسید، زیرا شواهد امر چنان مشخص است که استفاده از ایزوگام راحت تر و از لحاظ قیمت نیز به صرفه تر است، مناسب است که در باره عایق کاری توسط ایزوگام نیز نکاتی را بدانید.

عایق کاری توسط ایزوگام، در واقع می توان گفت که ایزوگام یک پدیده صنعتی است که با تکیه بر علم، تکنولوژی و همچنین تجربه ایجاد شده و از آن برای ایمن سازی ساختمان ها در برابر رطوبت ناشی از برف و باران استفاده می کنند. عایق های پیش ساخته ای که به شکل رول و همچنین شیت بوده و با طول، عرض و ضخامت های متفاوتی عرضه و با پوشش آلومینیومی و ساده تولید می شوند را عایق های رطوبتی مخصوص ساختمان ها می نامند. 

 از مزایای این عایق ها همچنان که گفته شد، عمر طولانی، عدم جذب نور خورشید و زیبایی ظاهری نسبی می باشد. اگر برای خرید ایزوگام اقدام نمودید، ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام های مناسب برای خرید است که شما با پرداخت قیمت ایزوگام دلیجان یک خرید به صرفه و مناسب را تجربه می کنید.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029