بهترین ایزوگام برای پشت بام چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین ایزوگام برای پشت بام چه ویژگی‌هایی دارد؟ همان طور که تمامی ما می‌دانیم، ایزوگام نقش اساسی‌ را بر روی قسمت‌هایی از خانه و یا هر ساختمان دیگری دارد. ایزوگام از نم زدن جلوگیری می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد که ساختمان خود برای سال‌های بسیار بدون خرابی و نم زدگی نگهدارید. اما اگر هنوز از ویژگی‌های یک ایزوگام خوب اطلاعی ندارید و هم چنین قصد دارید یک ایزوگام خوب را خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا به شما ویژگی‌های بهترین ایزوگام برای پشت بام را ارائه دهیم.

قیمت ایزوگام
برای استعلام قیمت ایزوگام با مشاورین ما در ارتباط باشید.
البرز ارغوان

بهترین ایزوگام برای پشت بام چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در دنیای امروزی، برای هر قسمت از زمین که دارای آب و هوای متفاوتی هست، موارد مخصوص به آن جا ساخته می‌شود. به‌عنوان مثال بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری متفاوت‌تر از بهترین ایزوگام برای مناطق سرد سیر و پر از بارندگی هست. اما ما در این قسمت به‌صورت کلی مواردی را به شما ارائه می‌دهیم که در واقع مشخصات بهترین ایزوگام برای پشت بام هست.

اولین نقطه مثبتی که یک  ایزوگام خوب باید برای خود داشته باشد، قدرت کشسانی و انعطاف پذیری هست. یعنی با هر فشاری که بیش از اندازه است ایزوگام پاره نشود و هم چنین به هنگام شکل دادن و تا کردن ایزوگام دچار ترک خوردگی نشود. ویژگی بعدی این است که بهترین ایزوگام برای پشت بام در مناطق سردسیر، ایزوگامی است که تا دمای منفی پنج درجه مقاومت داشته باشد و در مناطق گرمسیر تا دمای مثبت 120 درجه مقاوم بماند. دیگر ویژگی مثبت یک ایزوگام خوب، نقطه اشتعال بالای آن می‌باشد. ایزوگامی خوب است که نقطه اشتعال 250 درجه داشته باشد و به‌راحتی با هر ماده اشتعال زا خانگی از بین نرود.

از دیگر موارد مربوط به این موضوع، مقاوم بودن ایزوگام در برابر ماده‌های شیمیایی و اسیدی و هم چنین داشتن روکش آلومینیومی برای مقاوم کردن ساختمان در مقابل اشعه نور خورشید. اما در آخر، مهم‌ترین نکته‌ای که یک ایزوگام خوب می‌تواند برای خود داشته باشد، داشتن نشانه استاندارد و تاییدیه از سوی وزارت مربوطه است که باید قبل از خرید این موضوع را مد نظر قرار داد و تا حد امکان از خرید محصولات بی‌نام و نشان جلوگیری کرد.

در کنار ویژگی‌های یک ایزوگام خوب، نصب ایزوگام نیز در کیفیت آن نقش مهمی بازی می‌کند و نصب بد یک ایزوگام می‌تواند کاملا باعث از بین رفتن کیفیت خوب آن شود. بنابراین بهتر است تا در هنگام اجرای ایزوگام از نصابان ماهری کمک بگیرید.

بهترین ایزوگام برای پشت بام چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین ایزوگام برای پشت بام در نواحی بارانی باید چگونه باشد؟

در مناطق بارانی مانند شمال کشور عزیزمان و یا مناطقی رطوبت بسیاری دارند، ما باید از دسته ایزوگام‌هایی استفاده کنیم که ضخامت بیشتری داشته باشند زیرا ساختمان‌ها در این دسته از مناطق بیشتر در برابر نم زدگی قرار می‌گیرند. به بیانی دیگر در این دسته از مناطق باید برای خرید ایزوگام ضخیم اقدام کنید. حال بهترین ایزوگام پشت بام برای نواحی بارانی چه ویژگی‌هایی را با خود به همراه دارد؟

در ابتدا همان طور که اشاره شد، این ایزوگام باید دارای ضخامت بالا باشد. هرچه ضخامت بیشتر باشد، نم زدگی برای شما به وجود نمی‌آید. ویژگی بعدی، مقاومت آن در برابر رطوبت و باران هست. ایزوگام نباید با گذر زمان کم مقاومت خود را در برابر باران و یا برف از دست بدهد و شروع به جذب رطوبت آن‌ها بکند. به بیانی دیگر ایزوگامی برای مکان‌های بارانی خوب است که دارای طول عمر بالایی باشد و به‌سادگی خود را در برابر باران و رطوبت نبازد.

دیگر موردی که به هنگام خرید ایزوگام برای مناطق بارانی باید مد نظر قرار بگیرد، درصد عایق بندی و پوشش دهی آن هست. ایزوگام باید تمامی قسمت‌های سقف را پوشش دهد و در واقع پوشش ندادن تنها یک قسمت حتی بسیار کوچک نیز می‌تواند در گذر زمان باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شود. پس در نواحی برای خرید یک ایزوگام خوب باید نهایت دقت را داشته باشیم تا از بروز مشکلات بعدی در این زمینه جلوگیری کنیم. شاید هزینه ایزوگام پشت بام به علت ضخامت و دیگر مواردی که به آن اشاره کردیم کمی بالا باشد، اما قاعدتا به هیچ عنوان بیشتر از خسارت‌های ناشی از استفاده ایزوگام نادرست نیست.

بهترین ایزوگام برای پشت بام در نواحی خشک باید چگونه باشد؟

به هنگام ایزوگام کردن سقف‌های خانه‌ها در مناطق گرمسیری، باید از دسته ایزوگام‌هایی استفاده کرد که دارای مشخصات فیزیکی و ظاهری متفاوتی می‌باشند. حال این مشخصات چه مواردی هستند. این دسته از ایزوگام‌ها باید نقطه اشتعال بالایی داشته باشند. آتش سوزی در مناطق گرمسیر می‌تواند بسیار به علت اشعه خورشید به وجود آید و این ایزوگام است که باید از بروز آتش سوزی بر روی سقف‌های خانه‌ها جلوگیری کند و نگذارد تا این اتفاق برای ساختمان‌ها به وجود آید.

نکته بعدی اما سطح تحمل دما برای این ایزوگام‌ها می‌باشد. ایزوگامی در واقع مناسب مناطق گرمسیر هست که تقریباً تا دمای مثبت 120 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان دهد و با رو به شب رفتن و تغییر دما در شب شکل خود را تغییر ندهد. پس اگر یک ایزوگام که برای مناطق گرمسیر ساخته می‌شود، این دو مشخصه را رعایت کند، قطعا می‌توان گفت یک عدد از بهترین انتخاب‌ها در این زمینه است و می‌تواند برای شما از بروز مشکلات جلوگیری کرده و در هزینه‌ها نیز برای شما صرفه جویی بسیاری داشته باشد. می‌توانید انواع این ایزوگام‌ها را از طریق جست و جو قسمت تصاویر گوگل به‌صورت عکس مشاهده کنید و از طریق عکس تفاوت ایزوگام منطقه گرمسیر و ایزوگام منطقه سرد سیر و یا بارانی را متوجه شوید تا این گونه به هنگام خرید خود بتوانید تفاوت بین این دو ایزوگام را مشاهده کنید.

راه‌های تشخیص ایزوگام مناسب چگونه است؟

قطعا برای شما سوال پیش می‌آید، زمانی که وارد یک فروشگاه شده و می‌خواهید اقدام به خریداری کردن ایزوگام مناسب و مورد نظر خود کنید اما نمی‌دانید از چه راهی متوجه شوید که ایزوگام انتخابی شما در واقع همان است که باید باشد یا این انتخاب، یک انتخاب غلط است. در این قسمت به شما راه‌های تشخیص یک ایزوگام مناسب برای محل مد نظر خودتان را ارائه می‌دهیم.

تا به این قسمت ویژگی‌های ایزوگام‌های متناسب با مراحل گرم سیر و سرد سیر را به شما عزیزان ارائه دادیم. یکی از انواع راه‌های تشخیص ایزوگام مناسب برای شما دانستن این موارد، و نوع انتخاب می‌باشد. یعنی شما باید ایزوگامی را برای خود انتخاب کنید که متناسب با آب و هوای محل زندگی شما باشد. پس از آن می‌توان گفت اولین قدم برای خرید این بهترین ایزوگام برای پشت بام را پشت سر گذاشته‌اید.

پس از این که این موضوع را مد نظر قرار دادید، حال باید انعطاف این موضوع را مد نظر قرار دهید. این که آیا در این زمان طولانی که ایزوگام به حال رول بوده است، ترکی بر روی آن به وجود آمده یا خیر. اگر در این زمان ترکی بر روی ایزوگام وجود نداشت، می‌توانیم بگوییم که این ایزوگام مناسب و کیفیتی بسیار خوب برای خود دارد. در واقع این ایزوگام قبل از این که استفاده شود امتحان خود را پس داده است و اگر دیگر موارد مانند بالا بودن نقطه اشتعال، خاصیت کشسانی و دیگر موارد را با خود به همراه داشته باشد، می‌تواند برای شما به‌ عنوان بهترین انتخاب عمل کند.

بهترین برند های ایزوگام برای پشت بام کدام‌ اند؟

در این قسمت به شما بهترین برند‌های ایزوگام را ارائه می‌دهید که این برندها به‌عنوان بهترین ایزوگام در مشهد و “بهترین ایزوگام برای پشت بام” در در تهران شناخته می‌شوند. شما می‌توانید به هنگام خرید با در نظر گرفتن این دسته از برندها بهترین انتخاب‌ها را قرار دهید. به‌عنوان مثال نمانام‌های ایزوگام صدف گستر دلیجان، ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان دلیجان، ایزوگام بام گستر دلیجان، برند سراپوش دلیجان و ایزوگام پشم شیشه ایران جزء دسته نمانام‌هایی هستند که بسیار محصولات عالی‌ای را در این زمینه ارائه می‌دهند.

 

قیمت بهترین ایزوگام برای پشت بام چقدر است؟

قیمت هر رول ایزوگام بدون نصب در مقابل قیمت هر رول ایزوگام با نصب متفاوت می‌باشد. در دسته قیمت‌های ایزوگام که با همراه نصب می‌باشد، هزینه‌ها بیشتر از نوع بدون نصب آن است. به‌صورت کلی اما نوع جنس ایزوگام نیز بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. برای این که بتوانید از قیمت این دسته از محصولات باخبر شوید، می‌توانید از طریق انواع فروشگاه‌های اینترنتی کمک گرفته و به‌صورت غیرحضوری از  قسمت این دسته از محصولات باخبر شوید. به عنوان مثال ایزوگام دلیجان از “بهترین ایزوگام برای پشت بام” در ایران است و طبیعتا قیمت ایزوگام دلیجان نسبت به دیگر ایزوگام‌هایی که از کیفیت کمتری برخوردار هستند بالاتر است.

به دلیل نوسانات بازار ارز توصیه می‌شود که به‌صورت ماهیانه این قیمت گیری انجام شود تا به هنگام خرید یک دسته رنگ قیمت برای شما وجود داشته باشد تا بتوانید بهترین تصمیم را داشته باشید. هم‌چنین می توانید از طریق ایجاد تماس تلفنی با انواع فروشگاه‌ها از قیمت ایزوگام ها اطلاع پیدا کنید تا بتوانید به خوبی خریدی بسیار عالی را برای خود داشته باشید. توصیه می‌شود برای این که بتوانید قیمتی کارشناسی‌تر داشته باشید، از متریال ایزوگام ها نیز اطلاع پیدا کنید تا بتوانید جنس مناسب را خریداری کرده و استفاده کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029