بهترین ایزوگام دارای چه ویژگی هایی است؟

بهترین ایزوگام چه ویژگی‌هایی دارد؟ ایزوگام دارای یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده و با استفاده از گرما بر بستر بام و مکان مورد نظر نصب و چسبانده می شود و از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون پی، دیواره، کف و بام ساختمان ها و استخر ها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود و بهترین ایزوگام به طور معمول تا 15 سال می تواند دوام داشته باشد. بهترین ایزوگام شامل ویژگی هایی همچون وزن، ضخامت، مواد اولیه به کار رفته، تطابق ایزوگام با شرایط منطقه و … می باشد. یکی از ویژگی های که باعث می شود هایق های رطوبتی، کیفیت قابل قبولی داشته باشند استاندارد بودن آنها است. به این معنا که در تولید این محصول، تمامی مواردی که سازمان ملی استاندارد تعیین کرده است رعایت می گردد. 

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از شرایط خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

بهترین ایزوگام دارای چه خصوصیاتی است؟

بهتر است تا قبل از خرید ایزوگام ، ابتدا بودجه خود و همچنین کاربرد ایزوگام را در نطر بگیرید تا بتوانید بهترین ایزوگام را خریداری کنید.  یک ایزوگام عالی باید از قدرت کششی بالا برخوردار باشد و ایزوگام با کیفیت نباید در اثر تا شدن بشکند و یکی از مورد های مهم علامت استاندارد بر روی ایزوگام می باشد.
مواد اولیه به کار رفته در ایزوگام
• قیر صنعتی 60/70
• مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی پرو پیلن
• یک لایه تیشوی نح دار
• یک لایه پلی استر سوزنی
• پودر تالک و در بعضی از این عایق ها پودر مس 6000 نیز به کار می رود.
• فیلم پلی اتیلن
• فویل آلومینیوم
• باند و چسب

ویژگی های برتر ایزوگام هایی که به صورت استاندارد ساخته شده اند در موارد زیر برسی می شوند.

بهترین ایزوگام دارای چه خصوصیاتی است؟

همه چیز درباره ویژگی های بهترین ایزوگام

مواد اولیه بهترین ایزوگام

یکی از مواردی که سازمان ملی استاندارد برای تولید ایزوگام تعیین کرده است استفاده از مواد اولیه مرغوب می باشد که این موضوع در قیمت ایزوگام نیز تاثیر دارد. در واقع این مواد هستند که تعیین می کنند کیفیت عایق تولیده شده، مناسب است یا خیر. بر اساس اعلام سازمان استاندارد، باید در تولید این محصولات از قیر70*60 استفاده شود.
علاوه بر قیر، استاندارد هایی در مورد دیگر مواد به کار رفته در ساخت این محصول نیز تعیین شده است. استفاده از دو لایه تیشو به همراه پلی استر و یک لایه فویل آلومینیومی، از جمله این استاندارد ها به شمار می روند.
پس عایق که با استفاده از این مواد ساخته شده باشد جزء ایزوگام های مرغوب می باشد.

ضخامت ایزوگام باکیفیت

یکی از ویژگی های بهترین ایزوگام ، ضخامت به شمارش می رود.
کیفیت تیشو، فویل آلومینیومی، قیر و پلی استر موجود در ایزوگام، تعیین می کند که ضخامت آن چه قدر باشد. ضخامت ایزوگام می‌تواند بر نصب ایزوگام نیز تاثیرگذار باشد. در واقع بر اساس استاندارد های تعیین شده، ایزوگام ها باید دارای ضخامت 4 میلی لیتر باشند. در صورتی که ضخامت آن، کمتر از این حد باشد مطمئن باشید که کیفیت مناسب را ندارد. 

 

وزن بهترین ایزوگام

مناسب بودن وزن ایزوگام نیز تأثیر بسزایی در استاندارد بودن آن را دارد.وزن استاندارد ایزوگام ها چیزی بین 40 تا 42 کیلو گرم محاسبه شده است. این در صورتی است که مواد موجود در ایزوگام به صورت استاندارد باشند و تولید آن به روش صحیح انجام شود. وزن یکی از ملاک ها برای تشخیص بهترین ایزوگام به شمارش می رود.

تعداد لایه های بهترین ایزوگام

یکی از ویژگی های  ” بهترین ایزوگام “، تعداد لایه ها است که به آن اشاره می کنیم.
این محصولات بر اساس تعداد لایه های تشکیل دهنده، در گروه های زیر دسته بندی می شوند:
ایزوگام های تک لایه، دو لایه و لایه هستند.
ایزوگام های تک لایه مجهز به پلی استر می باشند. ایزوگام های دو لایه، علاوه بر لایه پلی استری، مجهز به یک لایه الیاف تیشو نیز می باشند.
نوع دیگر این ایزوگام ها، عایق های سه لایه هستند که به صورت سفارشی تولید می شوند. در ساخت آنها از مفتول های سیمی استفاده شده است

تطابق با آب و هوا

بر اساس سازمان ملی استاندارد، شرکت های تولید کننده ایزوگام استاندارد باید به آب و هوا مناطق توجه کنند. در بهترین ایزوگام  می توان به دو نوع ایزوگام اشاره کرد. یکی برای مناطقی با آب و هوای گرم و دیگری مخصوص برای مناطق با آب و هوای سرد.

مقاومت

داشتن مقاومت در برابر ضربه، فشار، گرما و سرما از ویژگی های ” بهترین ایزوگام ” به شمارش می روند.
ایزوگام هایی که به صورت استاندارد تولید شده اند چنانچه در برابر فشار و ضربه قرار بگیرند دچار آسیب نمی شوند. این محصولات بر اساس ویژگی هایی که دارند در برابر سرما و گرما، مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. در ضمن به دلیل تولید این محصولات بر اساس استاندارد های تعیین شده، شاهد پوسیدگی در آنها نخواهیم بود.

 

قیمت مناسب

ایزوگام هایی که به صورت استاندارد تولید شده اند، قیمت مناسبی دارند. شاید مقایسه قیمت این محصول با موارد دیگر، خبر از بالا بودن قیمت آنها بدهد. مانند قیمت ایزوگام دلیجان اما به این نکته نیز توجه کنید که این محصولات دارای استاندارد های تعیین شده هستند.
از این رو طول و عمر و مقاومت بالایی داند. در نتیجه، قیمت آنها مقرون به صرف است. 

بهترین ایزوگام بر روی سطوح مختلف قابل استفاده است

قابلیت نصب بر رو سطح سیمانی، چوبی، آسفالت و … از ویژگی های این محصولات می باشد. بنابراین شما می توانید آن را در قسمت پی ساختمان، پشت بام و کف ساختمان نیز به کار ببرد.

طول عمر بالا

باتوجه به گفته های این مطلب، چنانچه ایزوگامی بر اساس اصولی استاندارد ساخته شده باشد باید عمر بالایی داشته باشد. زیرا استفاده از مواد اولیه مرغوب و ساخت به صورت صحیح موجب می شود تا مقاومت محصول بالا به رود. این محصولات در برابر آب، نفوذ ناپذیر هستند و در برابر پارگی و کشش، مقاوم می باشند. در نتیجه، ایزوگام های استاندارد می توانند عایق کاری ساختمان را تا سال های طولانی تضمین کنند.

بسته بندی

یکی از راه های شناخت بهترین ایزوگام ، نوع بسته بندی می باشد.این محصولات در رول های 10 متری به بازار ارائه شده و از بسته بندی استانداردی برخوردار هستند.
ایزوگام استاندارد در ابعاد 10*1 متر و ضخامت 5/3 تا 4 میلی متر و وزن تقریبی 40 تا 42 کیلوگرم به صورت رول های وکیوم شده تولید می گردد.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029