بهترین عایق پشت بام کدام است؟ مقایسه انواع عایق

بهترین عایق پشت بام کدام است؟ زمانی که شما بخواهید برای پشت بام خود عایقی را تهیه کنید و از آن استفاده کنید، همواره به دنبال عایقی هستید که به دنبال آن بتوانید سقف خانه خود را به دور از هر گونه مشکلات رطوبتی قرار دهید. در این مقاله ما قصد داریم به شما بهترین عایق پشت بام را معرفی کنیم و به شما این موضوع را ارائه دهیم که چگونه می توانید توسط چه نکاتی بهترین عایق را برای پشت بام خود خریداری کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

قیمت ایزوگام دلیجان
برای اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگام دلیجان با مشاورین ما در ارتباط باشید.
البرز ارغوان

بهترین عایق پشت بام برای مناطق بارانی کدام است؟

 

عایق کاری برای پشت بام های مناطقی که در آن جا برف و باران بسیاری می بارد بسیار مهم است‎‌. درواقع زمانی می‌توان گفت که یک پشت بام می‌تواند بسیار خوب باشد و در برابر باران و برف سقف خانه شما را در امان نگهدارد، بهترین عایق پشت بام عایقی است که بتواند تمامی درز های سقف شما را ببندد و برای شما عایقی را به وجود آورد. همچنین می‌توان گفت در حال حاضر عایق کاری به روش نانو یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار قبل از نصب ایزوگام می‌باشد.

ویژگی های عایق کاری پشت بام با مواد نانو به این صورت است که شما از موادی برای عایق کردن پشت بام خود استفاده می‌کنید که به هیچ عنوان نمی‌گذارد حتی قطره ای آب وارد ساختمان شود. درست است که ایزوگام از این کار جلوگیری می کند، ولی فرض کنید به هنگام ایزوگام کاری، به هر دلایلی ایزوگام کاری به درستی انجام نشده است و حفره ای در این بین باقی مانده است.

حال تصور کنید که در سال باران‌های بسیاری نیز در مناطق بارشی به می‌بارد. اگر در زیر ایزوگام عایق کاری نانو انجام نشده باشد، همان یک حفره می تواند خسارت‌های بسیاری را به وجود آورد. پس به صورت کلی، ایزوگام تنها برای این که خانه از رطوبت و نم زدگی در امان باشد کافی نیست و حتما باید عایق کاری در زیر آن انجام شود. البته که با عایق کاری هم چنین می‌تواند از ترک خوردگی سقف نیز جلوگیری کنید که موضوعی بسیار مهم در این زمینه می‌باشد و به عمر ساختمان بسیار کمک می‌کند.

بهترین عایق پشت بام برای مناطق بارانی کدام است؟

بهترین عایق پشت بام برای مناطق خشک کدام است؟

برای مناطق خشکی که در آن جا به صورت کلی اصلا بارندگی نیست و یا اگر نیز باشد در سال خیلی است، بهترین عایق، عایقی است که بتواند به عمر ساختمان نیز کمک کند. بهترین عایق حرارتی پشت بام برای مناطق خشک می‌تواند عایقی باشد که علاوه بر جلوگیری از بروز انواع ترک خوردگی بر روی سقف، همان طور که در عنوان قبلی به آن پرداختیم، در واقع انواع ترک خوردگی‌های روی سقف را نیز در بر بگیرد. عایق برای مناطق گرم و خشک بیشتر از این که حکم عایق را داشته باشد، حکم کمکم کننده به استحکام ساختمان را دارد.

در کنار این موضوع، عایق می تواند به خانه در مناطق خشک که معمولا گرم هم می‌باشند کمک کند تا از گرما بسیار در اما باشد. البته این موضوع ابتدا از طریق لایه آلومینیومی بر روی ایزوگام انجام می‌شود و سپس عایق نیز به کمک این لایه می آید و برای شما فضایی را به وجود می آورد که گرما مجددا به خارج بازگردد و داخل خانه نشود. اگر قصد خرید عایق برای ساختمان خود دارید و ساختمان شما در مناطق گرم و خشک قرار دارد، توصیه می شود بهترین عایقی را که می توانید در این زمینه خریداری کنید، عایقی باشد که دارای استحکام باشد و به عمر ساختمان کمک کند. همچنین استفاده از ایزوگام مرغوب می تواند عایقی مناسب برای پشت بام شما باشد، برای اطلاع از قیمت ایزوگام دلیجان می توانید با مشاورین ما در البرز ارغوان در ارتباط باشید.

مقایسه انواع عایق پشت بام

در واقع برای این که بتوانید عایقی را برای خانه خود خریداری کنید، باید مواردی را در نظر داشته باشید تا بتوانید به همراه آن ها انواع عایق‌ها را به مقایسه بپردازید و از بین آن ها بهترین را برای خود خود خریداری کنید. معمولا مقایسه عایق درمورد مزیت ها و توانایی های آن ها می‌باشد که در این قسمت به حال یک لیست کلی برای شما انواع راه های مقایسه کردن مزیت ها و توانایی های عایق پشت بام را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

  • نوع چسبندگی: اگر عایقی نتواند به خوبی به سقف شما بچسبد، یا برای سقف شما مناسب نیست و یا توان این را ندارد که به خوبی چسبندگی را انجام دهد. پس به هنگام خرید عایق باید این موضوع را در نظر داشته باشید.
  • مقاومت بالا: یکی از انواع راه هایی که می توانیم از طریق آن به مقایسه انواع عایق های پشت بام بپردازیم، مشاهده مقاوت های مختلف در این زمینه می باشد. یعنی عایق باید در برابر رطوبت و هم چنین سنگینی دارای مقاوت بسیار بالایی باشد.
  • انعطاف پذیری: اگر عایقی که آن را انتخاب می‌کنید انعطاف پذیری بالایی نداشته باشد در واقع اصلا انتخاب درستی نیست. عایقی که برای شما انعطاف پذیری خوبی را به همراه داشته باشد می تواند جزء بهترین ها باشد.
  • آنتی باکتریال بودن: این موضوع را نیز حتما باید در بین مقایسه خود مد نظر قرار داد. در واقع اگر عایقی آنتی باکتریال نباشد، در گذر زمان می‌تواند در زیر ایزوگام ایجاد کپک زدگی کند و این موضوع مشکلات بسیاری را با خود به همراه دارد.

با توجه به این موارد می توانید از بین عایق هایی که به شما ارائه می‌شود بهترین را انتخاب کرده و خانه خود را با آن به بهترین شکل ممکن عایق کنید.

عایق کاری پشت بام چگونه انجام می شود؟

اگر برای شما این سوال به وجود آمده است که عایق کردن پشت بام چگونه می باشد و هم چنین آموزش عایق کاری پشت بام چگونه است، باید به شما بگوییم که این کار را می‌توانید به صورت ویدیو از انواع سایت های معتبر مشاهده کنید اما در این قسمت نیز ما چند مورد روش عایق کاری را برای شما گرد هم آورده‌ایم.

  • استفاده از چفت و بست مکانیکی با پیچ و صفحات مخصوص. یکی از راه هایی که بسیار در زمینه عایق کاری رواج دارد، استفاده از چفت و بست های مکانیکی است که معمولا بر روی سقف های چوبی و آهنی استفاده می‌شود. البته برای انجام این کار احتیاج به یک نصاب ماهر است.
  • آسفالت داغ. استفاده از آسفالت داغ بهترین روش برای عایق بندی کردن سقف‌های بتنی می‌باشد که جزء راحت ترین و متداول ترین راه‌ها نیز قرار گرفته و شناخته می شود. بسیاری از افراد نیز برای عایق کردن سقف‌ها اقدام به خرید ایزوگام می‌کنند که راه بسیار متداولی است.

در یک نتیجه گیری کلی، عایق بندی با توجه به زیر ساخت انجام می شود و عایق بندی‌ که بدون توجه به زیر ساخت ها انجام شود در واقع یکی از بی دقت ترین عایق بندی‌ها می باشد.

ویژگی های عایق کاری پشت بام با مواد نانو چیست؟

در قسمت های قبلی ویژگی هایی را به شما ارائه دادیم که زمانی که عایق بندی را با مواد نانو انجام دهید با این ویژگی ها رو به رو خواهید شد. اما در این قسمت می‌خواهیم ویژگی های عایق کاری پشت بام با مواد نانو را به صورت کاملا اختصاصی و کلی تر برای شما عزیزان بیان کنیم. 

زمانی که شما پشت بام خانه خودتان را با مواد نانو عایق بندی می‌کنید، در واقع خانه خود را صد در صد ضد آب می‌کنید. مواد نانو حتی نمی‌گذارند ذرهای از آبی که از بارش ها و رطوب ها به وجود می‌آید به داخل خانه شما برسد. در کنار آن، اگر بتوانید از عایق بندی نانو استفاده کنید، دیگر نیازی نیز بر روی آن ایزوگام قرار دهید و وجود ایزوگام تنها به صورت کمک به عایق می‌باشد و وجود آن ضرورت ندارد.

عایق نانو هم چنین طول عمر بسیاری دارد و در کنار این موارد آنتی باکتریال نیز هست. یعنی برای سقف شما هیچگونه کپک زدگی ای با خود به همراه ندارد و به خوبی در این زمینه خانه شما را ایمن از هرگونه اتفاقات احتمالی می‌کند. در واقع به نوعی می‌توان گفت که مواد نانو می‌توانند بهترین عایق پشت بام باشند.

 

هزینه اجرای بهترین عایق چقدر است؟

اگر شما از نوع حساب کردن هزینه های ایزوگام کردن خانه تا حدودی اطلاع داشته باشید، می‌توانیم بگوییم که با هزینه های عایق کردن ساختمان ها نیز تا حدودی آشناییت دارید. این هزینه ها برپایه متر مربع انجام می‌شود. به این صورت که شما برای عایق کاری هر مترمربع 80 الی 150 هزار تومان هزینه می‌کنید و این هزینه تنها برای عایق می‌باشد یعنی انواع هزینه های نصب و غیره از این موضوع جدا می‌باشد. 

علاوه بر این موضوع، کیفیت مواد نیز بر قیمت آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود، به عنوان مثال قیمت ایزوگام های مختلف با برندهای مختلف به دلیل متفاوت بودن مواد سازنده آن‌ها باهم متفاوت است. برای این که بتوانید بهتر و دقیق تر از هزینه‌های عایق کاری مطلع شوید، بهتر است به سراغ انواع فروشگاه های اینترنتی عایق کاری بروید و این هزینه ها را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

روش بعدی نیز مراجعه حضوری به انواع فروشگاه ها می‌باشد. با مراجعه حضوری می‌توانید به راحتی از نزدیک انواع عایق ها را مشاهده کرده و با توجه به نوع انتخابی خود “بهترین عایق پشت بام” با بهترین هزینه آخر را حساب کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029