بهترین نوع ایزوگام کدام است؟

در این مقاله قصد داریم با بهترین نوع ایزوگام آشنا بشویم و ببینیم که از بین تمامی ایزوگام هایی که در بازار وجود دارد کدام یک از آن ها بهترین می باشد. پس در نتیجه به چند تا از ویژگی های آن ها نگاهی خواهیم انداخت که بتوانیم بفهمیم چگونه می شود ایزوگام مرغوب را از نامرغوب تشخیص داد. در این مقاله قرار نیست که به شما بگوییم که دقیقا کدام برند ایزوگام را خریداری کنید یا بخواهیم جانب داری کنیم. فقط می خواهیم با بررسی ویژگی های یک ایزوگام خوب، به شما نشان دهیم که در هنگام خرید ایزوگام به چه نکاتی باید توجه کنید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

بهترین نوع ایزوگام

همانطور که در بالا گفتیم نمی شود جانب داری کرد و گفت کدام برند ایزوگام از همه برند ها بهتر است. خیلی از برند ها هستند که نکات مرتبط با مرغوبیت ایزوگام را رعایت می کنند و ایزوگام های خوبی را به بازار عرضه می کنند. در اینجا بیشتر می خواهیم شما را راهنمایی کنیم که یک ایزوگام خوب باید دقیقا چه نکاتی داشته باشد و از چه ویژگی هایی بهره مند باشد که بشود به آن “بهترین نوع ایزوگام” گفت. همانطور که احتمالا بدانید، عمده برتری ایزوگام ها نسبت به یکدیگر مقاومتشان در برابر دمای پایین و بالا می باشد. در واقع ایزوگام، محصولی است که سر و کارش با دما می باشد. اما نکته فقط همین یک مورد نیست و موارد دیگری هم باید در مورد ایزوگام ها مورد بررسی قرار بگیرند. این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

بهترین نوع ایزوگام

بهترین نوع ایزوگام چه ویژگی هایی دارد؟

حال به موضوع اصلی بحثمان رسیدیم و می خواهیم با شناختن ویژگی های یک ایزوگام خوب، پی ببریم که بهترین نوع ایزوگام در واقع باید چه ویژگی هایی داشته باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • ایزوگام باید در برابر اسید های شیمیایی و گاز ها مقاومت خوبی از خودش نشان بدهد.
 •   بهترین نوع ایزوگام نقطه اشتعالی برابر با 250 درجه سانتی گراد دارد و در پایین تر از این دما مشتعل نمی شود.
 • ایزوگام در برابر گرما باید مقاومت بالایی داشته باشد و تا 120 درجه سانتی گراد را تحمل کند. (این با مشتعل شدن فرق می کند)
 • ایزوگام خوب در برابر سرما هم مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و تا منفی 5 درجه سانتی گراد را باید تحمل کند.
 • قیمت ایزوگام مناسب پایین و کم ارزش نخواهد بود.
 • ایزوگام خوبی که در مناطق سردسیر یا گرمسیر استفاده می شود باید ضخامتی برابر با 4 میلی متر داشته باشد.
 • بهترین نوع ایزوگام معمولا بر روی آن علامت استاندارد، نوع عایق، تاریخ تولید  و کارخانه تولید کننده درج شده است.
 • یک ایزوگام مرغوب با تا کردن به هیچ عنوان نمی شکند و همچنین در هنگام نصب ایزوگام با کیفیت، مشکلاتی از جمله ترک خوردگی و شکستگی به وجود نمیاید.
 • ایزوگامی که در مناطق گرمسیر و سردسیر استفاده می شود قدرت کششی بالایی باید داشته باشد. در نتیجه می توان گفت یک ایزوگام مرغوب به هیچ وجه دچار پارگی نمی شود.

بهترین نوع ایزوگام چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه تشخیص بدهیم که بهترین برند ایزوگام چیست؟

خیلی از ایزوگام ها و شرکت های تولید ایزوگام هستند که ادعا می کنند “بهترین نوع ایزوگام” را ارائه می دهند. مسلما نمی شود گفت که همه ایزوگام ها بهترین هستند و هیچکدام از آن ها در کیفیت با یکدیگر تفاوتی ندارند. اما برای اینکه بفهمیم کدام یک از این شرکت ها حرف درست تری می زنند هم راه هایی وجود دارد که اتفاقا در اینجا می خواهیم همین را ها را برای شما شرح بدهیم:

 • یکی از این راه ها این است که تکه ای از ایزوگام را در دست خود بگیرید و آن را از تمامی جهات بکشید یا آن را در فریزر قرار بدهید. اگر ایزوگام مرغوبی باشد، به هیچ وجه بعد از کشش و یا یخ زدگی در فریزر نمی شکند.
 • راه دیگر برای تشخیص بو کرد ایزوگام است. در صورتی که ایزوگام بوی بد و نامطبوعی داشته باشد، نمی تواند ایزوگام مرغوبی محسوب بشود و نمی توان حداقل به آن بهترین نوع ایزوگام گفت.
 • یکی دیگر از راه های تشخیص که البته در طولانی مدت خودش را نشان می دهد و با تجربه دیگران می توان درباره آن تصمیم گرفت این است که ایزوگام بعد از اینکه توسط نصاب ماهر نصب شد، حداقل باید به مدت بیست سال بدون هیچگونه مشکلی کار کند. در غیر این صورت ایزوگام مرغوبی محسوب نمی شود.
 • راه دیگری که می شود با آن مرغوبیت ایزوگام را تشخیص داد این است که با کشیدن دست روی بخش بیرونی عایق، دست شما نباید سیاه بشود و در صورت سیاه شدن می توانید بفهمید که ایزوگام مورد نظر چندان مرغوب نیست.

هرچند شما می‌توانید با آگاهی از قیمت ایزوگام دلیجان و همچنین خرید از این برند معروف، از داشتن یک ایزوگام باکیفیت اطمینان داشته باشید، زیرا این برند یک اسم شناخته شده در صنعت ایزوگام است.

ویژگی های دیگری که بهترین نوع ایزوگام باید حتما داشته باشد

یکسری مواردی هم وجود دارد که نیازی به این راه های آزمایشی برای تشخیص ایزوگام خوب از بد ندارند. می شود گفت که این ویژگی ها البته گاهی عیان و مشخص هستند و گاهی نیازمند اقدامی می باشند که بشود آن ها را تشخیص داد. حال ما هم می خواهیم در این مقاله این ویژگی ها را بررسی کنیم تا ببینیم که به جز راه ها و آزمایش هایی که در بالا توضیح دادیم، چه موارد دیگری وجود دارد که بتوانیم با آن ها بهترین نوع ایزوگام را پیدا کنیم. پس حتما در هنگام خرید ایزوگام به موارد زیر دقت کافی را داشته باشید:

 • یکی از مهمترین و قابل توجه ترین ویژگی هایی که بهترین نوع ایزوگام باید داشته باشد این است که وزن هر یک از رول های ایزوگام باید حتما از سی و نه کیلوگرم بیشتر باشد و در صورت کمتر بودن این وزن نمی توان اعتمادی به آن ایزوگام کرد.
 • ویژگی دیگری که ایزوگام باید داشته باشد این است که حتما نشان ملی استاندارد را داشته باشد و بشود آرم استاندارد بودن آن را دید.
 • “بهترین نوع ایزوگام” کیفیت خود را بعد از اینکه نصب می شود از دست نمی دهد و چه در مناطق سردسیر و چه در مناطق گرمسیر، مرغوبیت و ویژگی های خودش را حفظ می کند.
 • از دیگر راه هایی که می توان بهترین نوع ایزوگام را تشخیص داد این است که بهترین ایزوگام برای دیوار، استخر و … در انواع فویل دار، ساده، چهار لایه و دو لایه این است که این ازوگام ها ضخامت خوبی داشته باشند و در واقع ضخامت آن ها بین 3.8 میلی متر تا 5 میلی متر باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029