تاریخ مصرف ایزوگام چقدر است ؟

در رابطه با تاریخ مصرف ایزوگام باید گفت که عموما ایزوگام ها شش ماه تاریخ جهت نگهداری تا نصب دارند اما این برای انواع ایزوگام ها متغیر است و با توجه مواد مصرف شده در ساخت ایزوگام و شرایط نگهداری ایزوگام، تاریخ انقضا از 3 ماه تا یک سال متغیر است. به این معنی که باید پیش از تمام شدن تاریخ انقضای آن ایزوگام، بر محل مورد نظر نصب شود و مورد استفاده قرار بگیرد که بعد از آن با شرایط نصب و نگهداری خوب تاریخ مصرف ایزوگام با کیفیت بین 8 تا 15 سال است. شما برای نگهداری بهتر ایزوگام قبل و بعد  از نصب احتیاج دارید که شرایط نگهداری ایزوگام را حفظ کنید. این شرایط راهکارهای ساده ای می باشد که به آسانی می توان رعایت کرد و عمر ایزوگام را افزایش داد.

قیمت ایزوگام دلیجان
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بر روی لینک زیر کلیک کنید
البرز ارغوان

تاریخ مصرف ایزوگام

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، ایزوگام به شکل معمول تقریبا 6 ماه تاریخ مصرف دارد اما این تاریخ به نوع مواد مصرفی و شیوه نگهداری آن بستگی دارد. اما در کل این زمان به توجه به نظر تولید کننده امکان دارد حدود 3 ماه تا 1 سال متغیر باشد. برای اینکه بتوانید از ایزوگام در مدت زمان تعیین شده در تاریخ مصرف ایزوگام به شکل مناسب استفاده کنید، ضروری است تا برخی از موارد را پس از قیمت ایزوگام دلیجان و البته پیش از نصب آن رعایت کنید:

 1. ایزوگام در انبار باید به صورت عمودی و در کنار همدیگر قرار بگیرند و تا حد ممکن محل را از تابش مستقیم خورشید دور باشد.
 2. دمای هوای مناسب جهت نگهداری ایزوگام نباید خیلی زیاد باشد چرا که عمر ایزوگام را پیش از نصب کم می کند.
 3. محلی که ایزوگام را نگهداری می کنید باید کاملا خشک و به دور از رطوبت باشد.
 4. در وقت حمل و نقل عایق ها باید توجه کنید که بسته بندی آن آسیب نبیند و همچنین از پرتاب کردن و انداختن ایزوگام نیز خودداری کنید.
 5. انبار هایی که ایزوگام در آن نگهداری می شود باید مجهز به سطل ماسه و کپسول اطفاء حریق باشد.
 6. از این که ایزوگام ها را روی هم قرار دهید و نگهداری کنید، منصرف شوید، چرا که در این صورت ایزوگام ها آسیب می بیند و غیر قابل استفاده می شود.
 7. به این خاطر که ایزوگام ها از قیر تولید می شوند و خیلی اشتعال زا و حساس هستند از نگهداری آنها در مکانی که مواد نفتی اشتعال زا وجود دارد، قطعا خودداری کنید.
 8. کف انبار باید کاملا صاف و هموار باشد و عاری از ناهمواری باشد. در صورت موزائیک نبودن کف انبار باید رول ها را بر روی پالت قرار دهید.
 9. ایزوگام هایی که دارای قیمت خیلی پایین هستند، عموما از ایزوگام های بی کیفیت می باشند، چرا که ایزوگام هایی که با مواد نامرغوب تولید شده باشند، بدیهی است که ارزان تر باشد. از این رو به خاطر ارزان تر بودن قیمت ایزوگام، اقدام به خرید ایزوگام نامرغوب نکنید.
تاریخ مصرف ایزوگام

مواردی که باید درمورد تاریخ مصرف ایزوگام بدانید!

روش های حمل ایزوگام

همانطور که در بالا گفته شد، تاریخ مصرف ایزوگام به روش نگهداری آن بستگی دارد. یکی از روش های نگهداری از ایزوگام این است که حمل و نقل آن به درستی انجام شود. اما روش های حمل ایزوگام به این شرح اند:

 • در زمان بارگیری و منتقل کردن آن باید توجه شود که لبه های ابتدا و انتهای ایزوگام آسیب نبیند، در غیر این صورت سبب کاهش کیفیت ایزوگام و در نتیجه کم شدن تاریخ مصرف ایزوگام و در نتیجه سبب بروز مشکل در نصب آن می شود.
 • بعد از تولید ایزوگام و انتقال آن به انبار حتما باید به صورت عمودی و ایستاده بارگیری و نگهداری شود.
 • برای بارگیری و چیدمان ایزوگام ها در ماشین آلات باید توجه شود که کف خودرو صاف و بدون ناهمواری باشد.
 • از روی هم قرار دادن ایزوگام ها اجتناب کنید چرا که قرار گرفتن رول های ایزوگام بر روی هم، از ورود جریان هوا در بین لایه های آن ها مانع می شود و سبب چسبیدن لایه ها به یکدیگر می شود.
 • برای پیشگیری از جابجا شدن و روی هم افتاده ایزوگام ها انتهای رو ها باید با استفاده از طناب محکم شود.

روش های حمل ایزوگام

عواقب استفاده از ایزوگام های تاریخ گذشته

پیش از هر چیزی، خوب است که این را نیز بدانید که در زمان خرید ایزوگام سعی کنید یک ایزوگام مرغوب و با کیفیت خریداری نمایید تا هم در برابر شرایط های مختلف مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و هم بعد از نصب کارایی مناسب تری را داشته باشد. ایزوگام هایی که دارای قیمت خیلی پایین هستند، عموما از ایزوگام های بی کیفیت می باشند، چرا که ایزوگام هایی که با مواد نامرغوب تولید شده باشند، بدیهی است که ارزان تر باشد. از این رو به خاطر ارزان تر بودن قیمت ایزوگام، اقدام به خرید ایزوگام نامرغوب نکنید.

اگر “تاریخ مصرف ایزوگام” تمام شود، احتمال آسیب دیدن ایزوگام می باشد و این به این معنی است که این ایزوگام مناسب استفاده شدن نیست. از این رو لازم است که قبل از اینکه عمر مفید ایزوگام ها بگذرد، مناسب است که به بازار عرضه شود تا مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله عواقبی که استفاده از ایزوگام های تاریخ گذشته دارد می تواند این باشد که این ایزوگام ها چسبندگی کافی برای جلوگیری از نشت آب را ندارند.

از این رو خیلی مهم است که شما اگر قصد خرید ایزوگام را دارید، ایزوگام های را خریداری نمایید که تاریخ مصرف آنها هنوز باقی است و تمام نشده است ، چرا که خرید ایزوگامی که تاریخ مصرف آن تمام شده است، تنها می تواند بر زحمت و هزینه شما بیفزاید، زیرا احتمال اینکه بعد از نصب به مشکل بخورند و کارایی کافی را نداشته باشند، وجود دارد و در این زمان شما مجبور به تعمیر یا تعویض ایزوگام هستید که این کار خود هم باعث دو برابر شدن هزینه و همچنین اتلاف وقت شما می شود.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029