ترمیم یا تعویض ایزوگام ؟ کدام بهتر است ؟

ترمیم یا تعویض ایزوگام را برخی یک دغدغه در نظر می‌گیرند. به هر حال هرکدام هزینه و قیمت خاص خود را دارد. ولی در شرایطی شاید ترمیم گزینه عاقلانه‌تری باشد و شاید تعویض پیشنهاد اقتصادی‌تری به شمار آید. ترمیم یا تعویض ایزوگام به شدت آسیب دیدگی ایزوگام مرتبط می‌شود و به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با کارشناسان البرز ارغوان در ارتباط باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

ایزوگام در شهریار
قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام دلیجان

ایزوگام دلیجان یکی از برندهای معتبری است که شما را به هیچ عنوان از انتخاب خود پشیمان نخواهد کرد؛ به همین دلیل، با برآورد قیمت ایزوگام دلیجان می‌توانید یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب را در طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید. دلیجان به این دلیل جزء برندهای معتبر شناخته شده است که کیفیت را در خط تولید خود به نحو احسنت رعایت می‌کند و همین امر توانسته مشتریان زیادی را برای این برند به وجود آورده و در دراز مدت حفظ کند. ایزوگام بار اضافی به سازه وارد نمی‌کند و این خود مزیت اصلی آن به شمار می‌آید. به هر حال اگر از ایزوگام دلیجان استفاده می‌کنید و حدوداً 10 الی 15 سال گذشته است، بهتر است با کارشناسان مجموعه البرز ارغوان در ارتباط باشید تا در صورت بروز مشکلی از ادامه و شدت یافتن آن جلوگیری کنند. این چنین متوجه خواهید شد که ترمیم یا تعویض ایزوگام مناسب است. البرز ارغوان یکی از شرکت‌های بسیار معتبر برای فروش انواع ایزوگام و خصوصاً برند همیشه در دسترس دلیجان است.

ایزوگام دلیجان

همه چیز درباره ترمیم یا تعویض ایزوگام

نحوه ترمیم ایزوگام

ترمیم یا تعویض ایزوگام را باید زمانی گفت کدام یک بهتر است که با هر دو روش آشنا باشید؛ به همین دلیل، در مورد ترمیم ایزوگام قصد داریم با شما صحبت کنیم.

در ابتدا ایزوگام مورد نظر را از سطح جدا می‌کنند که این جدا شدن ایزوگام برای ترمیم، می‌تواند سطح را برای نصب ایزوگام جدید آماده کند. برای جدا کردن ایزوگام قدیمی و فرسوده، ایزوگام را حرارت می‌دهند و سپس با استفاده کارد و برش ایزوگام را جدا می‌کنند.

چسب مخصوص ایزوگام مانند چسب ماستیک زمانی به کار می‌آید که ترک به خاطر نم و نشتی به وجود آمده باشد. به هر حال استفاده از این نوع عایق رطوبتی (ایزوگام) امروزه بسیار رواج یافته است. ایزوگام را می‌توان تا حدودی جایگزین عالی قیر در نظر گرفت.

اصولی که مربوط به نگهداری ایزوگام است را اگر رعایت کنید، به ندرت ایزوگام به ترمیم نیاز خواهد داشت ولی به هر حال جلو اتفاق را نمی‌توان گرفت و شاید به دلایل مختلفی ایزوگام به ترمیم نیاز یا تعمیر نیاز داشته باشد.

تعمیر ایزوگام با قیر هم تا حدودی مورد توجه قرار گرفته است. البته منظور ما استفاده از قیر پلیمری است. در ابتدا نصاب باید محل آسیب دیده را ارزیابی کند. حقیقتاً اگر بعد از خرید ایزوگام مطمئن باشید که ایزوگام باکیفیتی را خریداری کرده‌اید، طبیعتاً یک عمر مفید 10 الی 15 ساله را با نگهداری درست می‌توانید انتظار داشته باشید. دلایلی مانند وجود وسایل سنگین مانند پایه کولر و موارد این‌چنینی باعث می‌شوند تا ایزوگام دچار مشکل شود، البته نصب نادرست را هم می‌توان در نظر گرفت که شما را به ترمیم یا تعویض ایزوگام وا می‌دارد.

کاربرد ایزوگام  

دلایل خرابی ایزوگام

هنگام نصب اگر نصاب فردی ماهر و کار بلد نباشد، طبیعی است که مشکلی مانند چین خوردگی به وجود می‌آید. زیرسازی صحیح را نادیده نگیرید؛ چرا که اگر زیرسازی درست نباشد، قطعاً در آینده مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. ترک و نشتی ایزوگام به خاطر عدم زیرسازی صحیح است که نصاب در همان ابتدا به این موضوع توجهی نشان نمی‌دهد.

نصب نامناسب باعث ایجاد طبله هم می‌شود که منظور ما همان باد کردن است. به خاطر داشته باشید که با برآورد قیمت ایزوگام تنها به مسئله قیمت نباید توجه کنید؛ چرا که کیفیت حرف اول را می‌زند و متأسفانه برخی به این موضوع توجهی نشان نمی‌دهند. البته اگر ایزوگام باکیفیت هم خریداری کنید ولی نصاب به درستی آن را نصب نکند، قطعاً نتیجه پایانی کار نتیجه قابل قبولی نخواهد بود و مجبور خواهید بود که به “ترمیم یا تعویض ایزوگام” در آینده فکر کنید. مواد شیمیایی و اسیدی قطعاً به ایزوگام آسیب جدی وارد می‌آورند و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که سعی کنید ایزوگام را در مواجه با چنین موادی به هیچ عنوان قرار ندهید که نتیجه کار بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

تعویض یا ترمیم ایزوگام

ترمیم یا تعویض ایزوگام سؤال پرتکراری است، اما به نظر شما واقعاً کدام راه می‌تواند بهتر باشد؟

به هر حال بعد از گذشت چندین سال مداوم، فرسودگی ایزوگام شاید برای برخی یک امر طبیعی به شمار می‌آید و به همین خاطر بهتر است که به ترمیم و یا تعویض ایزوگام بپردازند. در هنگام مشاهده ترک خوردگی ایزوگام، هم از ترمیم و هم تعویض می‌توان بهره برد.

در هنگام مشاهده چروکیدگی ایزوگام، بهتر است نصاب از روش تعویض ایزوگام استفاده کند. شاید ترمیم هم گزینه خوبی باشد ولی صد درصد تعویض در اولویت قرار می‌گیرد. در هنگام مشاهده تاول هم تنها تعویض ایزوگام چاره کار خواهد بود. تنها سطحی که کمی آسیب دیده است را می‌توان ترمیم کرد. در پایان هم با مشاهده کهنگی و پوسیدگی باید ایزوگام را تعویض کرد.

با توجه به آن چه گفته شد، ترمیم و یا تعویض هرکدام در شرایط مختلفی در اولویت قرار می‌گیرند و نمی‌توان گفت که کدام یک می‌تواند بهترین راهکار باشد؛ به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه سعی کنید با مشاورین ما در مجموعه البرز ارغوان در ارتباط باشید تا تصمیمی آگاهانه و هوشمندانه را تجربه کنید. تنها کافیست به این مجموعه باسابقه اعتماد کنید.

روش های افزایش عمر ایزوگام

سخن پایانی

با توجه به آنچه گفته شد، متوجه شده‌اید که ترمیم یا تعویض ایزوگام در چه شرایطی می‌تواند مناسب باشد. ترمیم و یا تعویض را لطفاً به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. افراد ناوارد تنها باعث ایجاد هزینه و خسارت بیشتر می‌شوند و با این حساب پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید با کارشناسان مجموعه البرز ارغوان در تماس باشید تا شما را در زمینه مورد نظر راهنمایی کنند. البرز ارغوان جزء معتبرترین و باسابقه‌تری شرکت‌های ایزوگام است که در کشور توانسته با انگیزه چندین سال پیاپی را با سابقه‌ای درخشان طی کند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029