راه‌های تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

راه‌های تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

خرید ایزوگام موضوع مهمی است اما مهمتر از آن تشخیص ایزوگام اصل است که راه و روش خودش را دارد. به هر حال شما در حال هزینه کردن برای یک ایزوگام با کیفیت هستید و مسلما انتظار دارید چیزی هم که نصیبتان می شود، از کیفیت مطلوب برخوردار باشد. ایزوگامی از این کیفیت برخوردار است که اصل جنس باشد و موارد تقلبی هرگز از این کیفیت را برای شما فراهم نخواهند کرد. اما گاهی ممکن است افراد سودجو، به جای ایزوگام اصل، به شما ایزوگام تقلبی را با قیمت ایزوگام اصل تحویل بدهند که مسلما تمام هزینه ای که شما کرده اید بیهوده خواهد بود. به همین دلیل هم می خواهیم راههای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی را برای شما بیان کنیم که هم شما به آن ایزوگام مطلوبی که می خواهید برسید و هم درس عبرتی بشود برای افراد سودجو که دست از کارشان بردارند.

چگونگی تشخیص ایزوگام اصل

تشخیص ایزوگام اصل چندان کار سختی نیست اما لازم است که برای آن، یک سری موارد و نکات را رعایت کنید که بتوانید به سادگی ایزوگام تقلبی را از اصل تشخیص بدهید. اول از همه بگذارید به شما بگوییم که منظور ما از ایزوگام تقلبی، همان ایزوگام ارزان قیمت است که هم روش تولید آن با ایزوگام اصل متفاوت است و هم اینکه ایزوگام اصل، از مواد اولیه مرغوب و استاندارد تشکیل شده است. البته این موضوع به این معنی نیست که خرید ایزوگام با قیمت های بسیار بالا (حتی اگر اصل هم باشد) منطقی است. شما می توانید از مراکز معتبر عرضه ایزوگام، ایزوگام اصل را با بهترین قیمت خریداری کنید و نیازی نباشد که برای آن هزینه های زیاد و اضافی را متحمل شوید. اما ایزوگام تقلبی هم ممکن است به قیمت ایزوگام اصل فروخته شود، هم هزینه های جانبی روی دست شما خواهد گذاشت.

ویژگی های ایزوگام اصل

قبل از اینکه بخواهیم روش های “تشخیص ایزوگام اصل” از تقلبی را به شما بگوییم، جا دارد به اینکه اصلا ایزوگام اصل چه ویِژگی هایی دارد اشاره کنیم:

-این ایزوگام ها شماره ثبت دارند.

-ایزوگام های اصل شفاف اند و بوی نامطبوع ندارند.

-اگر روی آن ها دست بکشیم دست ما سیاه نمی شود.

-این ایزوگام ها در دمای 10 درجه خشک و شکننده نمی شوند.

به عنوان مثال ایزوگام دلیجان یکی از معروف ترین و بهترین برندهای ایزوگام است که تمامی ویژگی های بالا را دارد. علاه بر این موضوع، با توجه به کیفیت بالای این عایق نیز، قیمت ایزوگام دلیجان بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. بنابراین می توان برندهای معروف ایزوگام با کیفیت بالا را با قیمت مناسب نیز تهیه کرد.

ویژگی های ایزوگام اصل

ایزوگام اصل با ایزوگام تقلبی چه تفاوتی دارد

اشکالی ندارد که در تشخیص ایزوگام اصل تخصص نداشته باشید. به این خاطر که تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی آنقدر ها هم کار سختی نیست. باز هم قبل از اینکه به سراغ تشخیص برویم می خواهیم تفاوت های ایزوگام اصل و تقلبی را بررسی کنیم و ببینیم که در مقایسه با یکدیگر، چه مواردی مطرح می شود. البته یادتان باشد که بعضی از این تفاوت ها مثل اطلاعات روی لیبل، رنگ برچسب و نوشته های روی برچسب ممکن است نامحسوس باشند و تشخیص آن ها چندان کار ساده ای نباشد. اما تفاوت هایی که در زیر بیان خواهیم کرد تشخیص‌شان خیلی راحت تر انجام می شود و می توانید از این موارد کمک بگیرید:

-وزن رول های ایزوگام اصل با ایزوگام های تقلبی متفاوت است که در مقالات قبلی گفته ایم که وزن یک ایزوگام باید چقدر باشد.

-ایزوگام های اصل و تقلبی در تک لایه و دو لایه بودنشان تفاوت وجود دارد.

-روکش آلومینیومی بیرونی ایزوگام ها در نوع اصل، تفاوت زیادی با نوع تقلبی دارد.

روش تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

اول از همه بیایید به خاطر داشته باشیم که ایزوگام قرار است روی پشت بام نصب بشود. کارش هم قرار است این باشد که عایق سرما، گرما و رطوبت باشد و اجازه ندهد که چیزی از خودش رد بشود. “تشخیص ایزوگام اصل” یعنی بفهمیم که واقعا، کدام ایزوگام این کار را برای ما انجام می دهد؟ ایزوگام تقلبی تو این مسیر هم چندان سر بلند بیرون نخواهد آمد. پس لازم است که به سراغ همان موضوعی برویم که از اول هم می خواستیم به سراغش بیاییم، یعنی راه های تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

فریز کردن ایزوگام در فریزر

یک قطعه کوچک از ایزوگام را برش دهید و به مدت دو ساعت آن را داخل فریزر نگه دارید. سپس این قطعه کوچک را از فریزر دربیاورید و آن را تا زاویه 120 درجه خم کنید. اگر با این حرکت ایزوگام ترک بردارد و یا بشکند، مشخص می شود که ایزوگام تقلبی است و از جنس مطلوبی برخوردار نیست. اما اگر اتفاقی نیفتاد، تبریک می گوییم! ایزوگام شما اصل است و نیازی نیست که بابت آن کوچکترین نگرانی ای داشته باشید.

ایزوگام را بو کنید! 

از این راحت تر نمی شود “تشخیص ایزوگام اصل” از تقلبی را انجام داد. پلیمر ایزوگام های اصل بسیار مرغوب هستند اما در تولید ایزوگام های تقلبی از پلیمر های نامرغوب یا پودر معدنی استفاده می کنند. همین پلیمر های نامرغوب که در ایزوگام تقلبی استفاده می شود، کیفیت ایزوگام را به مقدار زیادی پایین آورده و باعث می شوند که این ایزوگام ها بوی نامطبوعی شبیه به گازوئیل صنعتی داشته باشند. اگر دیدید که یک ایزوگام چنین بویی دارد، برای اطمینان بهتر است که اصلا سراغ آن نروید، به این خاطر که به احتمال خیلی زیاد ایزوگامی که بوی گازوئیل صنعتی بدهد تقلبی می باشد و قرار نیست که عایق خوبی هم برای پشت بام شما باشد.

جنس ایزوگام را تشخیص بدهید

یکی از بهترین راه های تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی این است که جنس ایزوگام را مورد بررسی قرار بدهید. برای این کار هم شما می توانید روی لایه بیرونی ایزوگام که هیچ پوششی ندارد دست خودتان را بکشید. اگر ایزوگام استاندارد و مرغوب باشد، قاعدتا چیزی به دست شما نمی چسبد، اما اگر ایزوگام تقلبی باشد، ایزوگام روی دست شما رنگ پس می دهد و دست شما رنگ ایزوگام که معمولا سیاه است را به خود می گیرد. این موضوع به این دلیل است که ذرات ایزوگام تقلبی چندان اعتباری به آن ها نیست و از ایزوگام با فشار جدا می شوند و نمی شود روی آن ها حسابی باز کرد.

به همین راحتی با همین 3 روش می توانید ایزوگام اصل را از تقلبی تشخیص بدهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029