بررسی تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

عایق کاری یکی از کارهای ویژه و مورد توجه در ساختمان سازی می باشد. از عایق­ های رطوبتی پیش ساخته ایزوگام در ساختمان و مراحل مختلف ساخت و ساز استفاده زیادی می شود. در عایق کاری دیوارها و پشت بام و سقف، پیش نیاز این است که ایزوگام مرغوب استفاده شود. اگر کیفیت ایزوگام و استاندارد آن مهم واقع نشود نتیجه کار مناسب نخواهد بود. دانستن تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری که یکی از ویژگی های مهم است به انتخاب ایزوگام  مناسب و دقیق کمک می کند. و باعث می شود با توجه به نیاز خود از بهترین نوع ایزوگام استفاده کنید.

خرید ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
خرید ایزوگام

بررسی تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

 اولین گام بررسی تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری این است که انتخاب ایزوگام را بر اساس اقلیم آب و هوایی محل سکونت خود انجام دهید. محل اجرای ایزوگام هم خیلی مهم است و این که چه بخشی از ایزوگام باید ایزوگام شود نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. عایق­های رطوبتی در انواع مختلف تک لایه، دو لایه و سه لایه، ساده و طرح­دار، ایزوگام سردسیری و گرمسیری تقسیم بندی می شود.

 بهترین مارک ایزوگام علاوه بر اینکه با مواد اولیه درجه یک و استاندارد تولید می شود، دارای ضخامت و وزن استاندارد و متناسب است. انعطاف ایزوگام نیز از نکات مهم است، و باید در شرایط آب و هوایی مختلف انعطاف لازم را داشته باشد. توجه کنید که برای مناطق سردسیر باید این میزان انعطاف مورد برسی قرار بگیرد تا مشخص شود محصول، صلاحیت استفاده در این مناطق را دارد یا خیر.

بررسی تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

در ادامه این مطلب در رابطه با تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری صحبت می کنیم. چرا که در نصب ایزوگام نکته ی مهم و قابل توجه ای است. اکنون مرغوب ترین انواع عایق ­های رطوبتی، ایزوگام پلیمری الاستیکی مخصوص آب و هوای معتدل و گرمسیر و در درجه بعدی ایزوگام پلیمری پلاستیکی مخصوص آب و هوای سردسیر است. که با توجه به بودجه قیمت ایزوگام دلیجان از این نوع به صرفه و انتخاب درستی است.در تولید هر دو ایزوگام­ های نام برده شده، از قیر خالص 60-70  پالایشگاهی استفاده می شود. کیفیت محصول نهایی به این صورت ارتقا میابد.

ایزوگام پلیمری از جنس الاستیکی به نوع BPE شناخته میشوند و مخصوص آب و هوای سردسیر با دوام و انعطاف پذیری بالا ساخته می شوند. آن چه به تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری می انجامد، کیفیت مواد اولیه و میزان مقاومت ایزوگام در برابر سرما و گرما است. تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری در این موارد موجود است:

 • ایزوگام مخصوص مناطق سردسیر از مواد پلیمری الاستیکی ساخته می شوند
 • ایزوگام سردسیری دارای ضخامت، وزن و قطر بیشتری است
 • ایزوگام­ های مخصوص مناطق گرمسیر از مواد پلیمری پلاستیکی ساخته می شود
 • فرمول ساخت این دو ایزوگام متفاوت است
 • مقاومت در دمای 0 تا 120 درجه و یا مقاومت در دمای 5- و 10- و 20- از مهم­ترین تفاوت­های انواع ایزوگام گرمسیری و سردسیری است.
 • ایزوگام ویژه مناطق سردسیر انعطاف پذیری بیشتری دارد تا بتوانند در برابر آب و هوای سرد مقاومت کند.
 • یک تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری نیز میزان مقاومت آن در گرما و سرما می باشد.

انتخاب ایزوگام مناسب مناطق گرمسیر و معتدل

می دانیم که مهم­ترین و اصلی ترین وظیفه انواع عایق­ های رطوبتی ایزوگام جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان بوده و خرید ایزوگام هنوز هم در میان انبوه تولیدات مختلف برای عایق کاری بهتیرن روش محسوب می شود. و این محصول باید با شرایط سازگار باشد. اگر ایزوگام در مناطق گرمسیری نصب شود، لازم است که تحمل حرارت آن بالا باشد و اگر در مناطق سردسیر نصب شود باید در درجه منفی به خوبی مقاومت کند. 

به این صورت ایزوگام­ها به دو دسته سردسیر و گرمسیر تقسیم می شوند تا بتوانند به خوبی در مقابل هر گونه شرایط جوی مقاومت داشته باشند.انتخاب ایزوگام مناسب مناطق گرمسیر و معتدل

بهترین ایزوگام برای مناطق سردسیر

برای هر منطقه و هدفی یک نوع عایق رطوبتی پیشنهاد می شود . برای همین باید به “تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری” توجه نمود در نتیجه باید در انتخاب بهترین ایزوگام برای منطقه عایق کاری دقت نمایید. البته شرایط جوی و آب و هوایی منطقه از دیگر عوامل مهم و موثر در انتخاب ایزوگام است. در مناطق سرد چون بارندگی زیاد است، لازم است ایزوگام ­هایی نصب شود که از قدرت نفوذ ناپذیری بالایی برخوردار باشد. برخی از ویژگی­های ایزوگام ­های سردسیر به این صورت است:

 • ایزوگام ویژه مناطق سردسیر از پلیمرهای الاستیکی تولید می شوند.
 • ایزوگام مناطق سردسیر می تواند تا دمای 25- درجه از خود مقاومت نشان دهد.
 • زمان تماس با دست و یا لباس با ایزوگام­ های سردسیر با کیفیت ردی از آن به جای نمی ماند.
 • این ایزوگام­ ها نرم است و انعطاف پذیری بالایی داشته تا در برابر سرما آسیبی نبیند.
 • ایزوگام مناطق سردسیر از بهترین قیر پالایشگاهی تولید شده و فاقد بو می باشد و بوهایی مانند گازوئیل را در این نوع ایزوگام ­ها متوجه نخواهید شد.

تفاوت قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام همواره عامل تعیین کننده در تصمیم گیری نهایی در هر خریدی محسوب می شود. اگر چه که کیفیت و کارایی محصولاتی مانند انواع ایزوگام گرمسیری و معتدل و یا ایزوگام سردسیری خیلی بیشتر از محصولات دیگر است اما با فروش بی واسطه و مستقیم از کارخانه دارای قیمت مناسب­تری است. این محصولات با توجه به کارایی بالایی که در مقایسه با دیگر محصولات دارند، اما همچنان باید در هنگام خرید انواع ایزوگام به هولوگرام محصول و شرکت تولید کننده دقت کنید تا مطمئن شوید که محصول مورد نظر اصل است و کیفیت بالایی دارد.

قیمت ایزوگام به دلیل نوسانات بازار، ثابت نیست و بستگی به مواردی دارد. وزن و ضخامت هر رول ایزوگام و از همعه مهم­تر مرغوبیت قیر مصرف شده در تولید عایق رطوبتی، دو عامل مهم و موثر در قیمت و حتی کیفیت ایزوگام می باشد.

ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام­ های مناسب است و میتواند یک گزینه مناسب و خوب برای شما باشد. قیمت ایزوگام دلیجان نیز با توجه به کارایی که دارد مناسب است و شما با خرید این ایزوگام می توانید از عایق کاری ساختمانتان مطمئن باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029