بررسی تفاوت رابیتس و توری مرغی برای نصب ایزوگام

در برخی اوقات در نصب ایزوگام از توری و یا رابیتس استفاده می کنند. برای اجرای رابیتس و توری مرغی بر روی ایزوگام مناسب است که ابتدا با هر کدام از اینها آشنا شوید و همچنین تفاوت رابیتس و توری مرغی را متوجه شوید. به طور کل به نازک ترین و سبک ترین توری-های مفتولی موجود در بازار، که به شکل شش ضلعی هستند، توری مرغی می گویند. این محصول ضخامت متفاوت با سایز چشمه های متنوعی دارد که از مفتول گالوانیزه سرد و گرم ساخته می شود.
می توان گفت که معروف ترین سایز چشمه در این محصول سایز 3.4 است. قابل ذکر است که توری مرغی نیز دارای چشمه های شش ضلعی است که ضخامت مفتول آن کوچکتر است.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟  (20)
خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

توری مرغی چیست

همچنان که گفتیم، برای اینکه تفاوت رابیتس و توری مرغی را بدانیم، مناسب است که ابتدا هر کدام را به صورت جداگانه بشناسیم. توری مرغی، نوعی توری فرنگی است که بافتی خیلی ظریف، منظم و دقیق دارد. این نوع محصول دارای سوراخ های منظم شش ضلعی است که به آنها چشمه می گویند. مفتولی که این محصول از آن تهیه می شود، عموما بین 0.4 تا 0.7 میلی متر ضخامت دارد. این محصول از مفتول گالوانیزه تهیه می شود و دو دو نوع گالوانیزه گرم یا سرد مورد استفاده قرار می گیرد. توری های تولید شده در ایران اکثرا از فلز گالوانیزه گرم و توری های تولید خارج از ایران از فلز گالوانیزه سرد است که معمولا از کشور چین تهیه می شود.

توری مرغی چیست

نکات مهم درباره توری مرغی و رابیتس

کاربرد توری مرغی

کاربردهای توری مرغی زیاد است، از جمله استفاده از آن برای حصار کشی لانه حیوانات، استفاده از آن در سقف، برای گچ کاری و زیر سازی کاشی. یکی از کاربردهای توری مرغی در ایزوگام است. چرا که نصب ایزوگام و کاشی مستقیم بر روی ایزوگام امکان پذیر نیست، به همین دلیل قبل از نصب کاشی و یا سرامیک، روی ایزوگام را با استفاده از یک لایه سیمان پوشش می دهند. برای افزایش میزان چسبندگی و یکنواختی سیمان، نصاب از توری های پلیمری و یا توری مرغی استفاده می کند تا عایق روی ایزوگام یا سیمان، یکپارچه و پایدار شود. وجود مواد ناخالص سبب خشک شدن زودرس توری، ترکیدن و خرد شدن آن در فاصله زمانی کوتاه به ویژه هنگامی که از آن برای بستن داربست استفاده می شود. تا اینجا با توری مرغی آشنا شدید و همچنین قیمت ایزوگام را متوجه شدید . با بیان رابیتس در ادامه شما به تفاوت رابیتس و توری مرغی پی خواهید برد.

انواع توری مرغی

همانطورکه گفتیم، توری مرغی به دو روش گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود. محصول روش گالوانیزه گرم دارای کیفیت، وزن و استحکام بالاتری نسبت به روش گالوانیزه سرد دارد. همچنین توری گالوانیزه گرم در برابر رطوبت مقاومت بالاتری دارد و مدت بیشتری را بدون خوردگی و زنگ زدگی سپری می کند.

تفاوت رابیتس و توری مرغی

همچنین در گچ کاری ها به دلیل نازک و سبک وزن بودن آن و به عنوان تسهیل کننده انواع گچ کاری ها روی ستون ها، دیوارها و سقف ها استفاده می شود. توری مرغی سبب بالا بردن مقاومت گچ شده و از ترک خوردن آن پیشگیری می کند. به هر حال تا به اینجا با موارد استفاده توری مرغی و رابیتس آشنا شدید و تفاوت رابیتس و توری مرغی را نیز دانستید. از این رو اگر قصد دارید که روی ایزوگام را کاشی کنید، مناسب است که در زمان خرید ایزوگام ، توری مرغی را نیز خریداری نمایید تا تمام تجهیزاتتان تکمیل باشد. در زمان خرید ایزوگام نیز سعی نمایید که از ایزوگام با کیفیت استفاده کنید تا طول عمر بالایی داشته باشد و شما بعد از مدتی مجبور به تعمیر و یا تعویض ایزوگام نشوید. ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام های با کیفیت است که شما می توانید خریداری نمایید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز به صرفه و مناسب است و شما با خرید این ایزوگام از عایق کاری ساختمانتان اطمینان خواهید داشت.

تفاوت رابیتس و توری مرغی

فرایند تولید توری مرغی

فرایند تولید توری مرغی به دو صورت انجام می شود، روش خودکار و روش دستی. در ادامه به توضیح هر کدام از این دو روش می پردازیم.
روش خودکار
در روش خودکار، مفتول را در دستگاه قرار می دهند و روکش بر روی آن قرار می گرد. در مرحله بعد، مفتول روکش دار، وارد قسمت حصار بافی می شود. در مرحله سوم، مفتول ها به هم پیچ می خورند و قالب لوزی شکل، شکل می گیرد و در آخر کار، ابتدا و انتهای توری توسط سیم پیچ اتوماتیک، محکم می شود.
روش دستی
در روش دستی، از هیچ دستگاهی استفاده نمی شود و تولید این محصول به صورت دستی و توسط افراد صورت می گیرد. در این روش سیم مفتول گالوانیزه را دور قالب می پیچند تا شکل بگیرد، سپس در سر حصار را توسط فرد با پیچ گوشتی بافته می شود و در آخر، توری مرغی آماده شده به صورت رول درآورده می شود.

 

رابیتس چیست

برای اینکه به ادامه بیان تفاوت رابیتس و توری مرغی بپردازیم، لازم است در رابطه با رابیتس هم اطلاعاتی را کسب نمایید. رابیتس یک شبکه فلزی است که دارای ظاهرهای متفاوت و با ورق های ساده فلزی است، عمده مصرف رابیتس ها در صنعت ساخت و سازی است و این ورق مشبک اکثرا برای انجام گچ کاری های سقف، سیمانکاری ها، و نگهداری ملات ها برای انجام سنگ کاری و غیره استفاده می شود. همچنین از رابیتس ها برای پوشاندن بتن ها استفاده می شود. سیمان و گچ و تیر آهن ها همگی با کمک رابیتس ها پوشانده می شوند. اما از توری مرغی در ستونها، ایزوگام و گچ کاری و در سقف ها استفاده می شود، از توری-های مرغی به این دلیل که دارای قیمت مناسب هستند و سبک وزن می باشند، به عنوان یک ابزار نگهدارنده و افزایش مقاومت، استحکام ستون و ساده پرداختن ستون و اجرای راحت سرامیک و کاشی بر روی ایزوگام استفاده می شود.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029