تیشو ایزوگام چیست و در ایزوگام چه کاربردی دارد

برای رسیدن به جواب سوال تیشو ایزوگام چیست، ابتدا لازم است که کمی با لایه ها و اجزای ایزوگام آشنا شوید،ایزوگام دارای لایه های متفاوتی است که هر کدام برای افزودن عملکرد و خاصیت خاصی به ایزوگام در آن قرار گرفته است. یکی از لایه های مهم در ایزوگام لایه تیشو است. که در ادامه بیشتر با این لایه آشنا میشوید

خرید ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
خرید ایزوگام

مواد اولیه تیشو ایزوگام چیست

در جواب سوال تیشو ایزوگام چیست می توان توضیح داد که ایزوگامی که عموما در دو لایه داخل ایزوگام قرار می گیرند و لایه اول از ترکیبات پلی استر است و برای افزایش مقاومت ایزوگام در مقابل کشش­ های طولی و عرضی استفاده می شود. همچنین سبب ایجاد ساختار پایدار برای ایزوگام می شود. لایه دوم تیشو ایزوگام از الیاف معدنی تشکیل شده است. بسته به نوع ایزوگام و کاربردی که برای آن معلوم شده، ممکن است این لایه ها تفاوت­ هایی نیز داشته باشند.دانستن این اطلاعات به خرید ایزوگام مناسب کمک می کند.

مواد اولیه تیشو ایزوگام چیست

مواد اولیه تیشو ایزوگام چیست

 به منظور فرآوری الیاف شیشه، باید عنوان داشت که مواد معدنی آن باید پیش از بلور شدن، کاملا سرد شوند تا قابلیت های مورد نظر برای بهره­ گیری را بدست آورند. در واقع الیاف شیشه ی مورد استفاده در تولید تیشو، الیاف ظریف و انعطاف پذیری می باشند که از متریال شیشه ساخته شده و در واقع در ایزوگام ­های ساختمان و صنعتی به عنوان تقویت کننده به کار می روند. استفاده از الیاف شیشه در ایجاد قابلیت افزایش مقاومت کششی اجسام مختلف و راحتی در نصب ایزوگام ، کاربردهای بسیاری دارد.

تولید ایزوگام با تیشو

حال که با جواب سوال تیشو ایزوگام چیست، آشنا شدید، به روش تولید ایزوگام با تیشو می پردازیم. لایه­ های تیشو ایزوگام با استفاده از لایه ­های قیر در دو طرف و لایه میانی، ایزوگام را تشکیل می دهد. این لایه ها در کنار هم تضمین می کنند که ایزوگام از مقاومت کافی در برابر فشارهای مختلف طولی و عرضی برخوردار باشد و هم اینکه بتواند در مقابل نفوذ رطوبت مقاومت لازم را از خود نشان دهد.

لایه قیر زیرین ایزوگام، بعلاوه بر اینکه عملکرد مقاومت در مقابل نفوذ رطوبت را از خود نشان می دهد، در زمان نصب هم برای ایجاد چسبندگی به سطح زیر ایزوگام استفاده می شود. بعد از پوشش لایه ­های تیشو در تولید ایزوگام فویل­دار، یک لایه دیگر از فویل برای بیشتر شدن مقاومت ایزوگام در مقابل تابش نور خورشید، به آن افزوده می شود.

 

اهمیت تیشو ایزوگام در کیفیت محصول

استفاده از مواد اولیه با کیفیت سبب می شود تا کیفیت ایزوگام بیشتر شود. برخی از تولیدکنندگان که ایزوگام­های ارزان قیمت تولید می کنند، برای کاهش هزینه­های تولید، از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می کنند و بدیهی است که محصول نهایی در برابر فشارهای مختلف و رطوبت، مقاومت لازم را ندارد.

انواع تیشو ایزوگام چیست

تیشو به دو نوع تیشوی پشم شیشه و تیشوی نخ­دار در بازار موجود است، البته قابل ذکر است که هر دو این مدل­ ها، در برابر رطوبت عملکرد بسیار مطلوبی دارند. بسته به شرایط محیطی، انتخاب ایزوگام و تیشوی مناسب برای عملیات عایق کاری متفاوت است تا هیچگونه رطوبت و آبی به داخل بنا و سطوح سقف نفوذ نکند. همچنین باید به این نکته نیز دقت داشت که هر یک از این مدل هایی دارای تراکم های متفاوتی هستند که باز هم بسته به شرایط محیطی، میزان آن متغییر است.

انواع تیشو ایزوگام چیست

قیمت تیشو ایزوگام

به یاد داشته باشید که هر گاه به یک ایزوگام قدرتمند نیاز باشد، لازم است که از یک تیشو با کیفیت و مرغوب بهره گرفته باشد. درطرفی اکثر تولید­کنندگان برای اینکه به یک عایق رطوبتی ارزان قیمت دست پیدا کنند، از انواع تیشوی غیر استاندارد چینی استفاده می کنند ، عایق­های غیر استانداردی که به سرعت فرسایش پذیرند و عمر و مقاومت کمی دارند، در نتیجه بدیهی است که قیمت تیشو ایزوگام با کیفیت در تعیین نهایی قیمت کلی ایزوگام موثر است.

قابل ذکر است که برخی به جهت رسیدن به یک ایزوگام ارزان قیمت علاوه بر استفاده از تیشوی چینی، از مواد اولیه بی کیفیت هم استفاده می کنند و از این طریق قیمت ایزوگام به شکل قابل توجهی کاهش میابد. به یاد داشته باشید که استفاده از ایزوگام بی کیفیت در ساختمان­ها و منازل احتمال بروز خسارات جبران­ناپذیری را به همراه دارد. در نتیجه ممکن است که استفاده از تیشوی با کیفیت هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد، اما با دید آینده نگری که نگاه کنید، این مسئله خود می تواند در گذر زمان، صرفه جویی­های مالی قابل توجهی را به همراه داشته باشد. و همچنین به آسایش و آرامش هر چه بیشتر ساکنان کمک می کند.

واضح است که قیمت تیشو ایزوگام تک لایه و دو لایه، با همدیگر متفاوت است. زیرا ایزوگام تک لایه تنها از یک لایه از جنس پلی­استر سوزنی تشکیل شده است، که از قیر مذاب گذرانده و عبور داده می شود. این مسئله اما در ایزوگام دو لایه فرق می کند و تیشو ایزوگام دو لایه به دلیل بهره­گیری همزمان از لایه پلی استر و یک لایه اضافی از الیاف شیشه، دارای استحکام بیشتری در نسبت به وزن خود می باشد. به همین دلیل است که مقاومت تیشو ایزوگام دو لایه در مقابله با نم و رطوبت خیلی بیشتر از نوع تک لایه آن است.

سخن آخر

در این مقاله درباره جواب سوال تیشو ایزوگام چست و انواع تیشو و همچنین طریق استفاده تیشو در ایزوگام صحبت شد. همچنین معلوم شد که برخی به دلیل اینکه ایزوگام ارزان قیمت را تولید کنند از تیشو بی کیفیت استفاده می کنند. در نتیجه در زمان خرید ایزوگام حتما به کیفیت ایزوگام دقت نمایید تا خرید درستی انجام دهید. ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیتی خوبی که دارد می تواند برای شما یک انتخاب خوب و عالی باشد. قیمت ایزوگام دلیجان نیز با توجه به کیفیت بالایی که دارد برای شما به صرفه و مناسب است.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029