راه های جدا کردن ایزوگام قدیمی

جدا کردن ایزوگام قدیمی برای نو سازی ایزوگام پشت بام، مهم است. اگر چه عمر ایزوگام ها در مقایسه با سایر عایق های پشت بام چون قیرگونی های قدیمی، به مراتب بیشتر است، با این وجود، تمام ایزوگام ها نیز در چرخه عمر خود، نیاز به تعویض پیدا می کند. چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، شکل اصولی جدا کردن ایزوگام قدیمی است که سبب می شود فرآیند انجام این کار برایتان ساده تر گردد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

راه های جدا کردن ایزوگام قدیمی
خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام چیست

در گذشته برای عایق کاری سطوح در مقابل نفوذ آب، از قیر به علاوه گونی استفاده می شد. قیرگونی علاوه بر صرف زمان زیاد برای نصب، عمر کوتاهی نیز داشت. کم کم و با پیشرفت در این زمینه، از عایق هایی به نام ایزوگام رونمایی شد، ایزوگام پوشش مناسبی به جای قیر و گونی بود و با توجه به این که سهولت زیادی در نصب داشت، و عمر بیشتری نیز از خود نشان می داد، خیلی زود مورد استقبال قرار گرفت.
اکنون می توان گفت که متداول ترین روش برای عایق کاری پشت بام به شما می رود. جنس ایزوگام تشکیل شده از تیشو و پلی استر و قیر است که با پلیمر مخصوص ساخته می شود. ایزوگام از دو لایه نمدی تشکیل شده که لایه بالایی از منسوجات پلی استر بوده و لایه پایینی از جنس تیشو ساخته شده است. دو لایه ایزوگام در قیر و مواد پلیمری غوطه ور می شود. یک عایق نازک مانند فیلم پلاستیکی، زمان بسته بندی بین دو لایه قرار می گیرد که مانع چسبیدن آنها به یکدیگر می شود. ایزوگام نوعی از عایق ضد آب است که روی پشت بام نصب می شود، و از تیشو، پلی استر و قیراندود تشکیل شده است.
البته نکته ای که در انتخاب ایزوگام مهم است، کیفیت و برند ایزوگام است که خیلی مهم است که شما از ایزوگام با کیفیت برای عایق کاری استفاده کنید. ایزوگام دلیجان می تواند برای انتخاب شما یک گزینه مناسب باشد ، و شما با خرید ایزوگام از این برند می توانید از عایق کاری ساختمان تان مطمئن باشید. اما هر ایزوگامی با هر کیفیتی هم که باشد، بعد از چندین سال احتیاج دارد تا کنده شود و دوباره ایزوگام جدید، به جای ایزوگام قدیمی نصب شود. اما برای “جدا کردن ایزوگام قدیمی” به ابزاری احتیاج است که باید آنها را تهیه نمایید و باید با روش جدا کردن ایزوگام قدیمی نیز آشنایی داشته باشید.

ایزوگام چیست

نکات مهم درباره جدا کردن ایزوگام قدیمی

روش جدا کردن ایزوگام قدیمی

. برای جدا کردن ایزوگام قدیمی ، خرید ایزوگام جدید و همچنین نصب آن ، باید در ابتدا یک کپسول گاز داشته باشید که سوخت کار را تامین نماید. قطعا کپسول های گاز پرسی را می شناسید. توجه داشته باشید که برای جدا کردن ایزوگام باید حرارت زیادی تولید کنید، در نتیجه پر و خالی بودن کپسول را پیش از اجرا بررسی کنید.
2. برای انتقال گاز از کپسول برای جدا کردن ایزوگام قدیمی پشت بام، به شیلنگ مخصوص انتقال گاز نیاز دارید. در نظر داشته باشید که طول شیلنگ گاز حداقل 3 تا 5 متر باشد.
3. برای جدا کردن ایزوگام قدیمی به کپسول گاز ، شیلنگ مخصوص، دستکش، شعله افکن و دستگاه کندن ایزوگام و چیزی مانند آن احتیاج دارید. شعله افکن وسیله ای است که با یک دسته نگهدارنده بلند که در انتهای آن محل نصب ورودی گاز و در طرف دیگر یک استوانه فلزی قرار دارد. این شعله افکن به وسیله یک ژیگلر مهار شده که وظیفه کنترل خروجی گاز را به عهده دارد. مناسب است که دستکش مناسب برای جلوگیری از سوختگی پوست دست نیز استفاده کنید و زمان انجام کار در دست داشته باشید.
4. با توجه به قیمت ایزوگام ، برای کندن ایزوگام قدیمی باید اول تمام سطح را جارو نمایید، چون بر اثر مرور زمان گرد و خاک بر روی سطح آن نشسته است. بعد از این کار سطح ایزوگام حرارت را بهتر دریافت میکند.روش جدا کردن ایزوگام قدیمی

5. سپس برای کندن ایزوگام کهنه پشت بام، به وسیله شعله افکن حرارت دهی به سطح ایزوگام را آغاز کنید. قیر موجود در ایزوگام بر اثر گرما شروع به ذوب شدن میکند.
6. با ذوب شدن قیر، ایزوگام نرم شده و حالت انعطاف به خود میگیرد. در این مرحله از کندن و جدا کردن ایزوگام کهنه، شما میتوانید با یک جسم تیز مانند کاتر ابتدا کار را از کف جدا کنید.
7. بعد از ذوب شدن لایه قیر، میتوانید برای کندن ایزوگام کهنه از چیزی شبیه به کاتر استفاده نماید.
8. قابل به ذکر است که شما برای کندن ایزوگام میتوانید از دستگاه کندن ایزوگام که چیزی شبیه به همان کاتر است، استفاده نمایید، و مراحل کار را ساده تر نمایید. البته به کار بردن دستگاه کندن ایزوگام از سوی متخصصان این حوزه، با مهارت بالاتری صورت میگیرد

نکات مهم دیگر برای جدا کردن ایزوگام قدیمی

9. سپس با نگه داشتن شعله افکن برروی سطح ایزوگام به گونه ای که قیر را آب نماید و به صورتی که بتوان به صورت برعکس آن را جمع کرد، ادامه دهید. به این نکته دقت کنید که باید این کار را از آخرین ایزوگام نصب شده، انجام دهید، زیرا زمان نصب ایزوگام برای جلوگیری از نشت آب، لبه های هر ایزوگام را رول بعدی می پوشاند. یک نکته دیگر که باید به آن دقت کنید این است که با گرم کردن ایزوگام ممکن است قیر داغ شده و به حالت گداخته شده برسد، در این هنگام باید مواظب باشید که صدمه ای به دست شما وارد نشود.
بدیهی است که در زمان خرید ایزوگام، یکی از المان هایی که بر تصمیم خریدار تاثیر میگذارد، قیمت ایزوگام دلیجان و دیگر ایزوگام ها است. مواظب باشید که ارزان بودن یک ایزوگام شما را از توجه کردن به کیفیت آن غافل نکند. زیرا ایزوگام های زیادی با قیمت خیلی ارزان در بازار موجود است که کیفیت مناسب را ندارد و با خرید آن شما بعد از مدتی مجبور به ترمیم و یا تعویض ایزوگام میشوید.

کندن و جدا کردن ایزوگام کهنه

برای جدا کردن ایزوگام قدیمی به ابزارآلاتی احتیاج دارید، که در ادامه به بیان آنها می پردازیم:
• کپسول گاز
• شیلنگ مخصوص گاز
• سر پک یا شعله افکن
• دستکش عایق حرارت
• وسیله ای تیز مانند کاتر برای جدا کردن ایزوگام کهنه

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029