درجه بندی ایزوگام به چه صورت است و با چه پارامترهایی اندازه گرفته میشود

برای درجه بندی ایزوگام لازم است که برخی از موارد مورد برسی قرار بگیرد تا بتوان ایزوگام ­ها را به درجه بندی­ های متفاوتی تقسیم بندی کرد. شناخت و ویژگی­ های ایزوگام درجه یک و استاندارد با دارای کیفیت مرغوب از جمله مواردی می باشد که برای بسیار از افراد اهمیت دارد. تشخیص ایزوگام یا عایق ­های رطوبتی مرغوب بدون دانش و شناخت انواع ایزوگام کاری دشوار است. بنابراین جهت کمک و دریافت اطلاعات از چگونگی تشخیص ایزوگام استاندارد با کیفیت عالی می توانید ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

نصب ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نصب ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
نصب ایزوگام

درجه بندی ایزوگام به چه صورت است و با چه پارامترهایی اندازه گرفته میشود

به صورت کلی شناخت ایزوگام درجه یک با توجه به تنوع در تولید، کاری دشوار است چه بسا که بسیاری از افراد سود جود اقدام به تولید و عرضه ایزوگام ­های بدون کیفیت نموده­ اند. درجه بندی ایزوگام اگر چه ظاهر محصول با نوع اصل آن چندان تفاوتی ندارد اما از لحاظ کیفیت و ترکیب آن از مواد بی کیفیت نامرغوب ساخته شده است که متاسفانه در صورت اطلاع نداشتن از آن و در صورتی که از آن استفاده شود، خیلی زود تخریب می شود و کیفیت خود را از دست می دهد.

درجه بندی ایزوگام به چه صورت است و با چه پارامترهایی اندازه گرفته میشود

ویژگی های استانداردهای ایزوگام

در این قسمت به بیان برخی از استانداردها و درجه بندی ایزوگام می پردازیم. با توجه به این که در بازار تنوع زیادی از ایزوگام­ های استاندارد و غیراستاندارد وجود دارد، برای خرید ایزوگام اطلاعات مواردی وجود دارد که می توان تا حدودی کمک کننده باشد، عایق­ های رطوبتی باید از استاندارد هایی برخوردار باشد که نشان دهنده کیفیت ساخت و مواد اولیه در ترکیبات آنها می باشد با توجه به این استانداردها فرایند شناخت از نوع مرغوب و نامرغوب راحت­تر می باشد. و هنگام نصب ایزوگام خیالتان راحتتر است. استاندارد نوع o: استاندارد گفته شده به شرایط جوی مربوط می باشد و شامل دو نوع بوده که عبارتند از:

 • مربوط به شرایط آب و هوایی و مناطق سردسیر
 • مربوط به شرایط آب و هوایی و مناطق گرمسیر

استاندارد نوع A: این نوع استاندارد نشان دهنده بازه مقاومت عایق رطوبتی در برابر سرما و گرما است. به این صورت که این محصول در برابر سرما تا دمای 5- و گرما تا 120+ دارای مقاومت است.

استاندارد نوع s: این نوع استاندارد نیز نشان­دهنده بازه مقاومت عایق رطوبتی در برابر درجه سرما و گرما می باشد. دارای مقاومت در برابر سرما تا دمای 10- و گرما تا دمای 100+ می باشد.

چگونگی تشخیص ایزوگام درجه یک و خوب

ایزوگام درجه یک در افزایش طول عمر و مقاومت بالا موثر است. و شرکت­ها معتبر سعی دارند که ایزوگام ­هایی با کیفیت خوب وارد بازار کنند و با توجه به قیمت ایزوگام دلیجان میتوان گفت انتخاب مناسبی است.
، اما چگونگی درجه بندی ایزوگام و تشخیص ایزوگام درجه یک به طور کلی کار راحتی نیست. اما عایق­ های رطوبتی طبق استاندارد واحدی تولید و عرضه می شود. راحت­ ترین روش تشخیص ایزوگام استاندارد از ظاهر آن می توان به دو مورد اشاره کرد:

 1. طول استاندارد رول ایزوگام: هر رول ایزوگام طبق استاندارد تولیدی آن باید به طول 10 متر باشد و کمتر از آن و یا بیشتر از آن خارج از استاندارد گفته می شود.
 2. وزن استاندارد رول ایزوگام: ایزوگام ­ها دارای استاندارد از وزن بین 3/8 ال 4/2 برای هر متر مربع مورد تایید است. و اگر کمتر از آن باشد ازمقدار قابل قبول خارج شده است، همچنین اگر از وزن استاندارد بیشتر باشد، دلیل بری کیفیت بیشتر آن نیست.
 3. ضخامت استاندارد رول ایزوگام: یکی از مواردی که نشان­دهنده ایزوگام استاندارد است ضخامت آن است.

خصوصیات ایزوگام درجه دو

در “درجه بندی ایزوگام” ، ایزوگام درجه دو شاید دارای طول عمر کمتری باشد، اما از کیفیت و مرغوبیت نسبتا خوبی برخوردار است و در بسیاری از پروژه ­های ساختمانی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار گرفته است. بیشترین استفاده از ایزوگام درجه دو برای بخش­های عایق کاری قسمت ­های زیرین ساختمان توصیه می شود. برای عایق کردن سرویس ­های بهداشتی، کف آشپزخانه­ ها و حمام و دیگر محیط ­ها، ایزوگام درجه اولین انتخاب است.

عایق ­های درجه دو عموما از قیرهای ضعیف تر در تولید­شان استفاده می شود و قیمت ایزوگام آن ها مناسب تر است. قسمت­ هایی که در مقابل نور خورشید قرار نمی گیرند و باید عایق کاری شوند از ایزوگام درجه دو استفاده می شود. از جمله ویژگی­ های ایزوگام درجه دو به این صورت است:

 • قیمت بسیار ارزان در مقایسه با ایزوگام درجه یک
 • کیفیت تضمین شده
 • دسترسی به بهترین ایزوگام در صورت نیازخصوصیات ایزوگام درجه دو

ایزوگام درجه سه

متاسفانه مانند دیگر اجناس،  در بازار ایزوگام هم افراد متقلب و سودجو وجود دارد و برای کسب سود بیشتر، انواع ایزوگام با کیفیت پایین و غیر استاندارد را تولید و روانه بازار می کنند. ایزوگام­ های تولیدی توسط این اشخاص گاهی با نام تجاری معتبر نیز تولید می شوند تا امکان فروش و فریب مشتریان را بیشتر نماید. برخی از مشتریانی که این تولید کنندگان به کار می برند به این صورت است:

 1. تولید ایزوگام با ضخامت کم و کیفیت پایین
 2. تولید ایزوگام از مواد اولیه نامناسب برای ایزوگام
 3. ترکیب مواد شیمیایی نامناسب با مواد اصلی برای افزایش سوددهی
 4. تولید ایزوگام با مواد اولیه کم کیفیت

شناسایی ایزوگام تقلبی

شناسایی این ایزوگام­ ها توسط مشتریان تقریبا ناممکن است و برای اطمینان از خرید و نصب ایزوگام مرغوب و با کیفیت و  عمر و دوام مناسب، لازم است تا از خرید و نصب ایزوگام توسط افراد و شرکت­ های غیر معتبر خودداری نمایید. از نشانه ­های تقلبی بودن ایزوگام، می تواند قیمت بسیار پایین باشد، هیچ گاه این نکته را فراموش نکنید که تولید و عرضه کالای با کیفیت، نیازمند صرف هزینه است و چنین کالایی هیچ گاه نمی تواند با قیمت ­های بسیار ارزان در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد. همچنین ایزوگام باید دارای نشان استاندارد باشد و برای اطمینان بیشتر، دریافت ضمانت نامه ­ای ایزوگام و یا ضمانت نامه نصب ایزوگام هم می تواند خیال شما را برای خرید ایزوگامی با کیفیت راحت کند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029