مهمترین دلایل تخریب ایزوگام

همانطور که می دانید بسیاری برای ایمن کردن خانه و ساختمان خود از نم باران و غیره از ایزوگام استفاده می کنند. ایزوگام­ها نیز بسته به کیفیت و مقاومتی که دارد بین 10 تا 5 سال طول عمر دارد اما دلایلی وجود دارد که می تواند عمر ایزوگام را کم کند و سبب تخریب ایزوگام می شود. دلایل تخریب ایزوگام بسیار است و برای اینکه ایزوگام بتواند طول عمر زیادی داشته باشد لازم است که از ایزوگام در مقابل این عوامل محافظت شود. از این رو لازم است که راه­های نگهداری از ایزوگام را به درستی بدانید. که در ادامه دلایل تخریب ایزوگام را بیان می کنیم.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟
نصب ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص نصب ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

دلایل خرابی ایزوگام

از جمله “دلایل تخریب ایزوگام” این است که در هنگام نصب ایزوگام اگر نصاب مهارت کافی نداشته باشد و با دقت و حوصله کار نکند، نمیتواند ایزوگام خوبی را نصب کند و کیفیت کار به شدت کاهش میابد و ایزوگام به خوبی نصب نمی شود. از این رو در زمان خرید ایزوگام حتما باید کار را به ایزوگام کاران ماهر بسپارید تا از نتیجه کار کاملا راضی باشید چرا که چین خوردن و شکاف خوردن ایزوگام در زمان نصب و اجرا سبب کم شدن عمر ایزوگام می شود. از دیگر دلایل تخریب ایزوگام برخورد اشیاء نک تیز و برنده با ایزوگام است که می تواند عمر ایزوگام را کم کند، از این رو حتما باید از افتادن اشیائی مانند چاقو و شیشه بر روی ایزوگام جلوگیری کنید.

چرا که ممکن است سبب خراش و پارگی در ایزوگام شود و ایزوگام را معیوب کند که جزو دلایل تخریب ایزوگام است. یکی دیگر از کارهایی که باید در نگهداری از ایزوگام دقت کنید این است که از گذاشتن وسایل سنگین که عموما پایه­ های سنگین و تیز دارد بر روی ایزوگام خودداری کنید. چرا که سنگینی بیش از حد ایزوگام را با پارگی و ترک خوردگی همراه می سازد. یکی دیگر از دلایل تخریب ایزوگام عدم زیر سازی درست است. چرا که وجود ناهمواری در سقف، موجب ترک ایزوگام و بروز نشتی در ایزوگام می شود. که خود یکی از دلایل اصلی نم و چکه سقف به شمار می رود.

همچنین نشت آب کولر بر روی ایزوگام به مدت طولانی و ماندن آن بر روی پشت بام سبب پوسیدگی ایزوگام می شود و از دلایل تخریب ایزوگام به شمار می رود. یکی دیگر از دلایل تخریب ایزوگام طبله شدن ایزوگام است، که می توان از عوامل آن عدم نصب صحیح، یکی دیگر از دلایل طبله کردن ایزوگام استفاده از ایزوگام نامرغوب است، که چسبندگی لازم را بر روی سطح مورد نظر ندارد و با انبساط و انقباض به راحتی از سطح سقف جدا می شود پس باید با مراجعه به مراکز معتبر اقدام به اجرا ایزوگام کنیم و تا از  قیمت ایزوگام درجه یک مطلع شویم . همچنین وجود رطوبت در زمان نصب ایزوگام می تواند سبب طبله کردن ایزوگام شود، از این رو در زمانی سطح مورد نظر را ایزوگام کنید که سقف کاملا خشک باشد.

طریقه پیشگیری از تخریب ایزوگام

برای اینکه از تخریب زود هنگام ایزوگام جلوگیری کنید علاوه بر اینکه باید از بروز اتفاقاتی نظیر آنچه در بالا بیان شد پیشگیری کنید باید برخی نکات دیگر را نیز رعایت کنید.

  • یکی از نکاتی که باید در نگهداری از ایزوگام رعایت کنید این است که در صورتی که قسمتی از ایزوگام بریده شده بود و یا آسیب دیده بود زود به فکر ترمیم آن شوید تا قسمت آسیب دیده بیشتر نشود چرا که در آن صورت کارتان دوبرابر می شود.
  • در زمان نصب ایزوگام باید به گونه­ای نصب شود که شیب ایزوگام به درستی تنظیم شود تا در زمان بارش برف و باران، آب ناشی از برف و باران هرچه زودتر از سطح بام خارج شود و به مدت طولانی آب بر روی سطح ­بام جمع نشود.
  • از ریخته شدن مواد­شیمیایی و اسیدی به روی ایزوگام جلوگیری کنید.
  • در زمان راه رفتن بر روی سطح ایزوگام از کفش­ های میخ­دار و یا زبر استفاده نکنید.
  • کیفیت ایزوگام نیز از نکات بسیار طلایی است که در کیفیت و آسیب­ پذیری ایزوگام موثر است. به گونه­ ای که ایزوگام ­های باکیفیت طول­ عمر حدود 10 سال دارند و ایزوگام­های بی­کیفیت طول عمری حدود 5 سال. و این خیلی در آسیب ­پذیری ایزوگام نیز موثر است. ایزوگام دلیجان از برندهای خوب و با­کیفیت ایزوگام است که می توانید با خیال راحت یک انتخاب مطمئن داشته باشید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب است و شما می توانید با اطمینان خرید کنید.
  • یک کار دیگر هم که باید انجام دهید این است که وقتی که عمر ایزوگام شما به پایان رسید قبل از اینکه سقف شروع به خراب شدن کند، به فکر خرید ایزوگام جدید شوید. در زمان تعویض ایزوگام نیز این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که باید ایزوگام قبلی را کاملا جدا کرده و سپس ایزوگام جدید را پهن کنید، چرا که در غیر این صورت ممکن است که ایزوگام جدید به خوبی به سطح کار نچسبد و این خود از دلایل تخریب ایزوگام به شمار می آید.

در زمان خرید ایزوگام سعی کنید که ایزوگام با­کیفیت را خریداری نمایید و به خاطر قیمت ایزوگام که کمتر پرداخت کنید، حاظر به خرید ایزوگام بی­کیفیت نشوید. چرا که ایزوگام بی ­کیفیت نه تنها عمر کوتاهی دارد بلکه به راحتی ممکن است آسیب ببیند و یا سبب نم زدن سقف شود. در این صورت شما مجبور به پرداخت هزینه دو برابر برای ترمیم خانه و همچنین ایزوگام جدید می شوید. از نشانه­ های ایزوگام با­کیفیت این است که نباید بوی نامطبوعی بدهد چرا که ایزوگام بی­کیفیت به دلیل استفاده از مواد بی ­کیفیت در آن، بوی نامطبوعی دارد. همچنین ایزوگام با­کیفیت مشخصاتی از قبیل تولید کننده، تاریخ تولید، وزن و غیره را بر روی خود دارد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029