چند نکته که در خرید ایزوگام باید در نظر بگیرید + راهنمای خرید

راهنمای خرید ایزوگام چیست؟ امروزه باتوجه به اینکه سطح دانش و اطلاعات بالا رفته و دسترسی به اطلاعات حجم انبوهی از تولید کنندگان ایزوگام و برند های آن افزایش پیدا کرده، با ما همراه باشید تا چند نکته ای هنگام خرید ایزوگام را برسی کنیم. چراکه ایزوگام زمانی دوام عمرش بیشتر می شود که همه نکات لازم را در راهنمای خرید ایزوگام رعایت کنید تا بهترین منفعت را در انتخاب و نصب ایزوگام را کسب کنید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر برای خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

چند نکته در ارتباط با خرید ایزوگام باید بدانید

در هنگام خرید باید به شرکت تولید ایزوگام توجه کرد، از کدام شرکت است؟ آیا سازنده ایزوگام دارای مجوزات خاص خود می باشد؟ یا نه پس در مرحله اول باید به برند ایزوگام ها توجه کرد، چرا که هر کدام از این ایزوگام ها معایب و مزایایی دارند که باید به آن توجه کرد.

قبل از خرید ایزوگام کاملاً ایزوگام را برسی کنید که هیچ گونه نقص و عیبی در ایزوگام وجود نداشته باشد و ایزوگام کاملا سالم باشد.
در ادامه به چند نکته مهم درباره راهنمای خرید ایزوگام که به طول عمر ایزوگام شما می افزاید و کارایی ایزوگام را بالا می برد میپردازیم.

همه چیز درباره راهنمای خرید ایزوگام

نشان استاندارد بر روی بهترین ایزوگام

صنایع ساختمان سازی تحت پوشش استاندارد ایران قرار دارند. محصولات تولید شده همگی توسط استاندارد ایران برسی می شوند. از تولید شیر آلات و یراق آلات آشپزخانه تا ایزوگام همگی باید نشان استاندارد را داشته باشند و یکی از راهنمای خرید ایزوگام همین نشان استاندارد است که باید بر روی ایزوگام باشد.

بوی نامطبوع ایزوگام نامرغوب

یک راه ساده برای تشخیص کیفیت محصول استفاده از بویایی است. رسیدن بوی نامطبوع یک علامت و هشدار جدی برای شما به حسای می آید.
در راهنمای خرید ایزوگام باید توجه داشت که مواد و الیاف مصنوعی نامرغوب و غیر استاندارد یک تقلب به شمار می رود و علت بوی نا خوشایند همین امر است.

آزمایش انعطاف پذیری ایزوگام

برای اینکه ایزوگام روی سطح کار بنشیند از حرارت استفاده می شود. محصولات مرغوب دارای حالت کشسانی بیشتری بوده و خشک و بدون انعطاف نیستند. محصولاتی که دارای انعطاف پذیری بالاتری هستند به سادگی پاره و یا شکسته نمی شوند. پس یکی از راهنمای خرید ایزوگام حالت کشسانی و انعطاف ایزوگام بوده.

 

وزن ایزوگام مرغوب

برخی از شرکت های تولید کننده برای کاهش هزینه تولید، وزن هر متر مربع از محصول را کم می کنند. کاهش وزن عایق به معنای کم شدن کیفیت آن است. عایق هایی که سبک و نازک تر بوده اند به سادگی در برابر گرما و نور خورشید آسیب خواهند دید.

وجود ترک ها و شکست های عایق ناشی از عدم تحمل در برابر تغییرات آب و هوایی است. در هنگام خرید ایزوگام وزن عایق را از روی بسته بندی ها برسی کنید. عایق هایی کم تر از 39 کیلو گرم دارای کیفیت مناسبی نیستند.

بهترین ایزوگام دو لایه یا تک لایه

در راهنمای خرید ایزوگام، انواع ایزوگام در دو نوع یک لایه و دو لایه تولید می شود. به هنگام خرید نوع کاربری محصول را در نظر داشته باشید. عایق رطوبتی بام در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد. استفاده از ایزوگام های تک لایه برای عایق بندی پشت بام توصیه نمی شود.

این محصول از یک لایه پلی استر تشکیل شده و تحمل اشعه ماورا بنفش خورشید را ندارند. عایق های دولایه از لایه پلی استری به اضافه یک لایه اضافی از تیشو ساخته شده اند. بدون تردید این محصول برای عایق بندی پشت بام بسیار مناسب تر است.

 

قیمت خرید ایزوگام

قیمت ایزوگام و عایق های رطوبتی معیار خوبی برای سنجش کیفیت محصول است، زیرا طبیعتا محصولاتی که قیمت بالایی دارند، از مواد اولیه باکیفیت و گران‌تری نیز ساخته شده‌اند. اما مهم تر از آن نصاب ایزوگام است. به همین دلیل بهتر است تا با خرید ایزوگام‌های باکیفیت و مناسب، نگرانی‌های خود را بابت این موضوع حل کنید. به عنوان مثال یکی از برندهای معروف ایزوگام در ایران، دلیجان است و طبیعتا قیمت ایزوگام دلیجان از محصولات بی‌کیفیت بالاتر خواهد بود. حتی با خریدن بهترین عایق ها هم در صورت نصب غیر اصولی با مشکل مواجه رو به رو می شوید.

چند نکته در رابطه با نصب ایزوگام

بعد از خرید ایزوگام، از آنجایی که نصب درست ایزوگام نیز در عملکرد آن نقش بسیار مهمی دارد، بهتر است تا قبل از نصب ایزوگام نیز نکات مهمی را رعایت کنید.

نصب ایزوگام در فواصل مناسب

 

در شرایطی که هوا بارانی است و محیط ایزوگام نم دارد توصیه می گردد که نصب ایزوگام انجام نگیرد، چرا که سطوحی که قرار است ایزوگام در آن صورت گیرد چنانچه خیس بوده و رطوبت داشته باشد ایزوگام مربوطه به طور کامل به روی سطوح قرار نمی گیرد و همین امر سبب می شود که لایه های ایزوگام دچار شکاف گردند.

و این امر موجب می شود تا رطوبت به فضای داخلی ساختمان نفوذ کند و عملاً ایزوگام مربوطه مجدداً از بین می رود و مجدد با رعایت اصول در فصل مناسب باید نصب گردد.

بهترین ماه برای اجرای ایزوگام

 

ماه های مرداد، شهریور و مهر از بهترین ماه هایی است که می توان ایزوگام خوب و با کیفیت را تجربه کرد. باتوجه به برسی های صورت گرفته دمای هوا را مد نظرتان قرار دهید، دمای تقریبی که برای ایزوگام در نظر گرفته شده باید بین 10 تا 40 درجه سانتی گراد باشد.

بهترین فصل برای نصب ایزوگام

 

یکی از بهترین فصل ها برای نصب ایزوگام فصل تابستان است چرا که هوا گرم و خشک است و اگر بارندگی هم صورت گیرد به دلیل خشکی هوا زود خشک شده و در نتیجه باعث دوام و عمر بیشتر ایزوگام می شود.

و در راهنمای خرید ایزوگام باید توجه داشت که بهتر است در فصل تابستان خریداری شود تا باقی فصول و این امر یک حسن بزرگ برای ایزوگام کاری است و همچنین اوایل فصل پاییز هم زمان مناسبی برای ایزوگام کاری است.

میزان رطوبت

 

همانطور که می دانید در راهنمای خرید ایزوگام باید توجه داشت که رطوبت زیاد باعث از بین رفتن ایزوگام می شود. چرا که وقتی ایزوگام ها در جایی با رطوبت نصب گردد، دمای هوا بالا باشد رطوبتی که زیر ایزوگام وجود دارد تبخیر می شود و هوا به قسمت های زیرین ایزوگام نفوذ می کند و در نتیجه ایزوگام چسبندگی  و کارایی خود را از دست می دهد.

نصب ایزوگام مجدد

 

اگر شما قبلاً سقف یا مکانی را ایزوگام کرده اید و مجدداً قصد ایزوگام را دارید حتما به این نکته توجه کنید اگر سنگینی اضافی به سقف نمی آورد انجام دهید. در غیر این صورت ایزوگام قبلی را بکنید و ایزوگام جدید را نصب کنید.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029