آشنایی با مراحل و روش تولید ایزوگام

ایزوگام را به شیوه های مختلفی تولید می کنند که برخی از آنها بسیار باورنکردنی و شگفت انگیز است. اما قبل از اینکه مراحل و روش تولید ایزوگام را بخوانید، بهتر است که کمی در رابطه با دلایل تولید ایزوگام صحبت کنیم. با توجه به اینکه هنوز هم روش هایی مانند قیرگونی در بین مردم مرسومه، اما روش های عایق کاری سنتی، ایرادات اساسی مانند وقت زیادی که از ما می گیرد تا عایق کاری انجام شود داشت. در همان زمان ایده عایق های پیش ساخته به ذهن مخترع ایزوگام رسید. که با تولید ایزوگام این ایده به محصول تبدیل شد و ویژگی هایی مانند تسریع در فرایند عایق کاری، سهولت در نصب و جابجایی و امکان تولید انبوه و دیگر موارد را برای همه فراهم کرد. 

 
قیمت ایزوگام دلیجان
برای اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگام دلیجان کلیک کنید
البرز ارغوان

لایه های مختلف ایزوگام

ایزوگام در مدت زمان اندکی جای قیرگونی را گرفت و کارخانه های زیادی اقدام به تولید آن کردند که بایستی با قیمت ایزوگام دلیجان مقایسه شوند اما این نکته نیز وجود دارد که تمامی ایزوگام هایی که در بازار عرضه می شود، کیفیت لازم و مناسبی ندارند، از این رو لازم است که در زمان خرید ایزوگام حتما به کیفیت و مرغوبیت ایزوگام دقت نمایید.
لایه های مختلف ایزوگام که در مطلب “روش تولید ایزوگام” به آن میپردازیم از رو به کف عبارتند از:

  • لایه پلی اتیلن که به اسم پودر معدنی نیز شناخته می شود.
  • آلومینیوم
  • بافت
  • پلی استر
  • مواد افزودنی ویژه
  • لایه پلی اتیلن
لایه های مختلف ایزوگام

روش تولید ایزوگام در خط تولید

به طور کلی روش تولید ایزوگام جدای از مسئله قیمت‌ ایزوگام به دو نوع ایزوگام تک لایه و دو لایه تولید می شود. مرحله ابتدایی تولید ایزوگام، اضافه کردن تیشو است که با توجه به نوع ایزوگام تولیدی تیشو و پلی استر را وارد تشک هایی از قیر می کنند. مرحله بعدی افزودن پلی استر است. بعد آن را با مواد پلیمری آغشته می کنند و آماده تولید ایزوگام می گردد. در مرحله بعدی مجاری خروجی را تعبیه می کنند تا ضخامت ایزوگام را بالای تشک قیر تنظیم کنند. در این مرحله ضخامت ایزوگام تنظیم می شود و ایزوگام با ضخامت های متفاوتی تولید می شود. در مرحله بعد ورق های آلومینیومی به ایزوگام چسبیده و وارد حوض های آب می شوند و در آنجا عملیات پایانی تولید ایزوگام انجام می پذیرد. پس از حوضه آب و عبور از غلطک ایزوگام ها خنک می گردند و قالب های ایزوگام را شکل می دهد. در آخر نیز پلاستیک پشت لایه که علایم تجاری شرکت و اطلاعات مربوط به ایزوگام را اضافه می شود.

پس از گذشتن ایزوگام از مراحل فوق محصول آخر با آسانسور ذخیره سازی به بخش دیگری که در آنجا فن های دمنده هوا وجود دارد. هدایت شده و ایزوگام مرطول را خشک می کنند. زمانی که ایزوگام خشک می شود آن را به قطعات 10 متری به صورت رول بسته بندی می کنند که آماده عرضه به بازار است.

 

مزایای استفاده از ایزوگام

در ادامه روش تولید ایزوگام بهتر است که در رابطه با مزایای ایزوگام و خرید ایزوگام نیز صحبت کنیم. ایزوگام هایی که بر پشت بام ها به کار می روند، بهتر است که از نوع ایزوگام های فویلدار باشند، چرا که این ایزوگام ها دو لایه با وزن 42 کیلوگرم و قیر و مواد افزودنی استاندارد هستند. بهتر است که از ایزوگامهای پودری برای پی دیوارها و سرویس و استخر و حوضها و این چنین مکان های استفاده شود.

چرا که در روش تولید ایزوگام فویلدار، یک ورقه آلومینیومی بر سطح ایزوگام استفاده می کنند که این خود مانع از نفوذ آب در ایزوگام می شود و همچنین یک لایه عایق در برابر آب و نم است. همچنین استفاده از ایزوگام فویل دار مانع از جذب گرمای خورشید و حدود 85 درصد نور خورشید را منعکس می کند. ایزوگام فویل دار به وضوح از ایزوگام ساده پودری تمیزتر است و می توان گفت که یک روکش در مقابل مواد قیری و مانع چسبیدن قیر به وسائل روزانه زندگی می باشد. یکی دیگر از مزایای ایزوگام فویلدار این است که یک نمای زیبا از خود نشان می دهد. و همچنین فویل آلومینیوم آن سبب می شود که طول عمر ایزوگام بیشتر شود و از پوسیدگی آن در برابر گرمای نور خورشید جلوگیری می کند. پس از نصب در آینده نیز مانع کشش سطح و چین و چروک در ایزوگام می شود.

همچنینی از دیگر مزایای استفاده از ایزوگام بخصوص ایزوگام فویل دار می توان به این موارد اشاره کرد:

وجود استاندارد در کالا و اجرا

عایقبندی مطلوب رطوبتی و حرارتی و عملکرد مطلوب در دراز مدت

سرعت بالای اجرا و تمیزی آن در زمان نصب برای نصاب و بعد از کار برای کارفرما

سبک بودن و نازک بودن آن در مقایسه با قیرگونی

وجود تضمین 10 تا 15 سال یا بیشتر توسط فروشندگان

امکان تعمیر سریع و آسان و ارزان

چسبندگی بالا به انواع سطح

سازگاری بیشتر با محیط زیست

صرفه مطلوب اقتصادی با توجه به عدم نیاز به لایه محافظ مجزا برای سازندگان و همچنین طول عمر بالا و هزینه پایین تعمیر احتمالی برای مالکان.

نتیجه گیری

در زمان انتخاب ایزوگام، قیمت ایزوگام یک نکته مهم است که در انتخاب ایزوگام تاثیرگذار است. از این رو برای اینکه شما به خاطر پرداخت قیمت کمتر، ایزوگام بی کیفیت تری را خریداری نکنید، ما به شما ایزوگام دلیجان را پیشنهاد می کنیم که قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیتی که دارد مناسب و به صرفه است و شما با خرید این ایزوگام می توانید با اطمینان چندین سال را بگذرانید. یک نکته دیگر که در خرید ایزوگام مهم است این است که شما ایزوگام را برای چه محلی می خواهید استفاده کنید. از این رو در زمان خرید ایزوگام سعی کنید با یک متخصص در این کار مشورت کنید تا، ایزوگام مناسبی را برای محل مورد نظرتان استفاده کنید. استفاده از ایزوگام مناسب برای محل مناسب، سبب می شود که طول عمر ایزوگام نیز بیشتر شود.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029