روش های حمل و نقل ایزوگام و انبار کردن آن کدام اند؟

 ایزوگام بعد از تولید در کارخانه در رول هایی به طول 10 متر برش می خورد و بعد از نصب لیبل، به صورت عمودی در انبار کارخانه نگهداری می شود.و همین در قیمت ایزوگام تاثیر دارد. قبل از خرید ایزوگام بهتر است بدانید که بهترین روش نگهداری ایزوگام به صورت عمودی و در هنگام جابجایی باید دقت شود که ابتدا و انتهای ایزوگام از ضربه محافظت شود. چرا که در صورت ضربه خوردن، نصب آن به مشکل مواجه می شود. بدیهی است که آگاهی از روش های حمل نقل ایزوگام و حمل و نقل و انبار کردن درست و اصولی ایزوگام ها، سبب افزایش طول عمر ایزوگام می شود. از این رو با آگاهی از روش های حمل و نقل ایزوگام و استفاده از آن می توانید به خوبی از ایزوگام خود محافظت نمایید. در ادامه مقاله قصد داریم که با روش های حمل و نقل ایزوگام شما را آشنا نماییم.

قیمت ایزوگام دلیجان
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
قیمت ایزوگام

روش های حمل و نقل ایزوگام و انبار کردن آن

 

از جمله روش های حمل و نقل ایزوگام می توان به این موارد اشاره کرد البته که این روش ها در قیمت ایزوگام دلیجان تاثیری ندارد :

 • ایزوگام ها را تحت هیچ شرایطی حتی به مدت کوتاه نباید بر روی هم یا به صورت افقی قرار داد، چرا که احتمال به هم چسبیدن ایزوگام ها وجود دارد.
 • روش درست قرار دادن آنها به صورت عمودی و با فاصله مناسب برای رد و بدل شدن جریان هوا می باشد.
 • در زمان حمل و نقل و همچنین نصب باید مواظب لبه های ایزوگام بود. چرا که آسیب دیدن لبه های ایزوگام از عمر و دوام آن می کاهد.
با ما در این مقاله همراه باشید تا با روش های حمل و نقل ایزوگام بیشتر آشنا شوید
روش های حمل و نقل ایزوگام و انبار کردن آن

روش های حمل و نقل ایزوگام و انبار کردن آن

 • محل انبار کردن و نگهداری ایزوگام ها باید در مکانی سرپوشیده و به دور از نور آفتاب و باد و باران وبرف باشد.
 • سطح زمین مکانی که ایزوگام ها در آن انبار می شوند باید کاملا صاف و هموار باشد.
 • دمای سالن باید حداقل منهای 15 درجه سانتی گراد و حداکثر مثبت 5 درجه سانتی گراد بوده و کاملا خشک و خنک باشد.
 • دقت کنید که از مواد اشتعال زا در سالنی که ایزوگام ها در آن نگهداری می شوند، استفاده کرد و کپسول های اطفاء حریق در سالن در دسترس باشد.
 • مدت زمان نگهداری ایزوگام ها در انبار از زمان تولید تا هنگام نصب ایزوگام نباید بیشتر از شش ماه باشد، که البته بر اساس فصل سرما و گرما و مناطق سردسیر و گرمسیر تا حدودی متغیر است و بر روی ایزوگام درج می شود، در صورت عدم رعایت این نکته سطح زیر ایزوگام حالت چسبندگی پیدا کرده و از عمر و کیفیت آن کم می شود. با توجه به قیمت بالای ایزوگام ، رعایت نکته بالا سبب افزایش عمر و دوام و استحکام و کیفیت ایزوگام می شود و مانع از به بار آمدن خسارت های ناشی از عدم رعایت نکات صحیح حمل، انبار و نگهداری ایزوگام ها می شود.

روش نگهداری ایزوگام در انبار

روش انبار داری عایق رطوبتی خیلی مهم است که اگر بخواهیم ایزوگام تولید شده را تا زمان فروش و اجر توسط نصاب ایزوگام در انبار نگهداری نماییم لازم است که به نکات زیر دقت کنید:

 1. ایزوگام ها را باید عمودی و طبق برندی که بر ایزوگام چسبیده شده به نحوی که برند در بالا ایزوگام باشد و نوشته های بدنه عایق در جهت بالا به پایین خوانده شود، قرار داده شود. در زمان چینش ایزوگام در انبار دو رول ایزوگام را روی هم قرا ندهید تا جریان هوا بتواند از بین آنها عبور نماید و مانع از چسبیدن لایه های ایزوگام به هم شود. همچنین در زمان حمل و نقل با وانت برای عایق کاری توسط ایزوگام کار توجه شود تا لبه های ایزوگام آسیب نبیند. همچنان که گفته شد نباید به هیچ عنوان رول ایزوگام را به صورت افقی نخوابانید حتی برای مدت کوتاهی نیز از این کار اجتناب کنید.
 2. قیمت ایزوگام تولیدی نسبتا بالا است، پس فضایی که ایزوگام در آن نگهداری می شود باید سالن سر پوشیده مجهز باشد. همچنین به دور از تابش نور خورشید و بارش باران باید باشد.
 3. کف سالن نگهداری ایزوگام باید کاملا هموار باشد و اگر کف سالن موازییک نیست مناسب است که حتما رول ها را روی پالت قرار داد و نوار پلاستیکی مخصوص آنها را بست
 4. دمای نگهداری عایق باید خشک، خنک و دارای سایه باشد و ایزوگام در شرایط دمایی +5 درجه و حداکثر -15  سانتی گراد باشد.
 5. مدت نگهداری ایزوگام در انبار از تاریخ تولید تا نصب توسط ایزوگام کار نباید بیشتر از شش ماه باشد. توصیه میشود تولید کنندگان ایزوگام از چسب نوع محصول تولیدی برای مناطق سردسیر یا گرمسیر مدت زمان ذخیره سازی را به طور اختصاصی روی برند ایزوگام خود چاپ نماید.
 6. از نگهداری مواد نفتی اشتعال زا در انبار جدا خودداری شود و حتما موارد ایمنی از جمله موجود سطل ماسه و کپسول های اطفاء حریق در محل انبار در نظر گرفته شود. البته برخی از این موارد در بالا نیز ذکر شده است اما به دلیل اهمیت زیادی که دارد دوباره آنها را بیان کردیم.

روش نگهداری ایزوگام در انبار

کلام آخر روش های حمل و نقل ایزوگام

یک نکته مهم که خوب است که بدانید این است که شما در زمان خرید سعی نمایید که ایزوگامی خریداری کنید که دارای کیفیت بالایی باشد و البته با استفاده از روش های حمل و نقل ایزوگام به صورت صحیح می توانید طول عمر ایزوگام را افزایش دهید. اگر شما ایزوگام بی کیفیت خریداری نمایید هر چقدر هم که از “روش های حمل و نقل ایزوگام” به صورت صحیح استفاده نمایید باز هم ایزوگام شما عمر کوتاهی خواهد داشت و شما بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعمیر ایزوگام خواهید شد و موجب هزینه بیشتر می شود. ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام هایی است که شما می توانید با خیال راحت استفاده کنید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز با توجه به کیفیتی که دارد به صرفه و مناسب است.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029