روش های نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

برخی برای زیبایی بیشتر پشت بام شان، تمایه به نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام دارند. البته گاهی این کار برای استحکام بیشتر ایزوگام نیز بر روی سطح آن انجام می شود. در هر صورت نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام و عایق های رطوبتی، نکاتی دارد که لازم است در زمان نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام به آنها توجه نمایید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

دلایل نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا روی ایزوگام از کاشی و سرامیک استفاده می کنند؟ به طول کل، هنگامی که شرایط پشت بام به گونه ای باشد که احتمال آسیب دیدگی ایزوگام در آن بالا باشد، روی ایزوگام را با دیگر عایق ها می پوشانند تا از این آسیب ها در امان باشد. اجرای کاشی و سرامیک روی ایزوگام در اصل حکم یک لایه محافظ را دارد که صدمات و آسیب های وارده به ایزوگام را به طرز چشم گیری کم می کند و آن را از تعمیر یا تعویض در کوتاه مدت، بی نیاز می کند.
به طور مثال رفت و آمد بر روی سطح عایق کاری شده، برخورد برخی اجسام تیز و یا سنگین، خشک شدن فضولات پرندگان، گرفتگی مسیر آبراه پشت بام و پوسیدگی عایق در اثر خارج نشدن آب ناشی از بارندگی و غیره برخی از عواملی است که لزوما پوشاندن ایزوگام را بیشتر می کند.

دلایل نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

همه نکات درباره نصب کاشی و سرامیک

موارد استفاده از کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام

ایزوگام می شود و برای انجام آن نیاز است از کاشی استخری استفاده کنید. یکی دیگر از مکان هایی که باید از کاشی و سرامیک استفاده کرد برای زمانی است که رفت وآمد زیادی روی پشت بام اتفاق می افتد یا اینکه قرار است جسم سنگینی را روی سطح ایزوگام قرار دهید. نصب کاشی کمک می کند که به ایزوگام ضرری وارد نشود.
سرویس های بهداشتی و حمام دو قسمت مهم خانه هستند که لازم است برای نصب ایزوگام در هنگام ساختمان سازی و تعمیرات آن توجه شود. این دو قسمت از خانه همیشه با آب در ارتباط هستند و استفاده از ایزوگام از نفوذ رطوبت به بخش های دیگر ساختمان جلوگیری میکند. بعد از نصب کاشی حمام و سرویس بهداشتی، به نصب تجهیزات و شیرالات می پردازند.
هنگامی که برای خرید ایزوگام اقدام کردید مناسب است که از ایزوگام با کیفیت خریداری نمایید. چرا که استفاده از ایزوگام بی کیفیت سبب می شود که شما خیلی زود مجبور به تعمیر آن شوید. ایزوگام دلیجان با دارا بودن کیفیت مناسب و استاندارد، می تواند شما را در خرید خوب یاری کند. قیمت ایزوگام دلیجان نیز مناسب است و شما با استفاده از این ایزوگام می توانید از عایق کاری ساختمانتان اطمینان داشته باشید .

قیمت نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

هزینه کلی کاشی و سرامیک روی ایزوگام علاوه بر قیمت کاشی و سرامیک، به قیمت نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام نیز بستگی دارد. دستمزد نصب کاشی و سرامیک نیز به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله:
• متراژ و مساحت سطح مورد نظر که قرار است کاشی و سرامیک بر روی آن نصب شود.
• ابعاد کاشی و سرامیک مورد استفاده شده: برای مثال نصب کاشی و سرامیک سایز 120*60 تخصصی است و احتیاج به انرژی بیشتری است.
• محل نصب: سرویس های بهداشتی به دلیل مرطوب بودن فضا احتیاج به نصب با ملات و دوغاب دارند و همچنین نصب کاشی و سرامیک در کنج دیوارها و پشت شیرآلات و به طور کلی فضاهای کوچک باید با دقت و ظرافت انجام شود.
• روش نصب: دستمزد نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام گوناگون است و دستمزد آن متفاوت است. به طور مثال نمونه قیمت نصب سرامیک اسلب به دلیل دستگاه های بیشتری که در این روش مورد نیاز است، بیشتر است.

 

نکات مهم نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

همچنان که در ابتدا بیان شدن، برای نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام باید برخی نکات توجه ویژه داشت. از جمله این نکات عبارتند از:
1. بهترین نوع ایزوگام که می توان به آسانی روی آن کاشی و سرامیک یا هر پوشش دیگری را نصب کرد، ایزوگام تک لایه بدون فویل است. چسبندگی این ایزوگام ها بیشتر است و البته هزینه نصب آنها نیز به مراتب کمتر از دیگر مدل ها می باشد.
2. پیش از نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام ، باید حتما یک لایه محافظ روی ایزوگام ایجاد کرد. مناسب است که این لایه با استفاده از پرایمر یا دیگر مواد پلیمری ساخته شود.
3. نکته مهم دیگری که برای نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام باید به آن دقت داشت این است که قبل از نصب کاشی، باید یک لایه نازک سیمان کاری روی ایزوگام و پرایمر آن انجام داد.
4. دقت داشته باشید که بعد از نصب کردن کاشی و سرامیک روی ایزوگام، باید حتما در آخرین مرحله و بعد از خشک شدن پرایمر و لایه بتن انجام شود.

 

نکات ایمنی برای نصب کاشی بر روی ایزوگام

ایزوگام ها توسط اشیاء تیز به آسانی آسیب می بیند و دچار پارگی می شود. بنابراین یکی از مهم ترین موارد ایمنی که باید در زمان نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام این است که نهایت دقت را به کار ببرید که تیزی این قطعات، لایه های ایزوگام را پاره نکند. در این صورت آب بندی ایزوگام از بین می رود و آب به لایه های زیرین نفوذ می کند که این مسئله شما را مجبور به تعمیر و لکه گیری ایزوگام می کند. همچنین این را نیز دقت کنید که وزن کاشی و سرامیک را در نظر داشته باشید تا بار اضافی روی لایه های ایزوگام ایجاد نشود. چرا که اگر هر کدام از این ها رعایت نشود و آسیبی به ایزوگام وارد شود باید با توجه به قیمت ایزوگام دلیجان ، ایزوگام تهیه کنید ، پس نکات ایمنی را رعایت کنید تا هزینه ها افزایش پیدا نکند .نکات ایمنی برای نصب کاشی بر روی ایزوگام

مراحل سیمانکاری روی ایزوگام

اگر بخواهید به جای کاشی و سرامیک از سیمان استفاده کنید، مناسب است که با مراحل انجام ایزوگام کاری بر روی ایزوگام آشنا باشید. درست است که سیمان کاری برای افزایش دوام و استحکام انجام می شود اما اجرای نادرست سیمان نیز می تواند سبب آسیب دیدن ایزوگام شود.
مرحله اول
برای ایزوگامی که قرار است روی آن را با کاشی و یا سرامیک بپوشانید مناسب است که از ایزوگام بدون فویل استفاده کنید. چرا که میزان چسبندگی برای ایزوگام های بدون فویل افزایش میابد . هزینه خرید آن کاهش میابد.
مرحله دوم
در مواردی که امکان دارد ایزوگام، تحمل سیمان کاری یا کاشی کاری را نداشته باشد، اگر متوجه شدید که این سطح برای انجام سیمانکاری مناسب نیست، می توانید از پرایمر برای افزایش مقاومت آن بهره ببرید.
مرحله سوم
در مرحله سوم نوبت به سیمان کاری می رسد، برای انجام این کار باید از توری مرغی یا توری پلیمری استفاده کنید. چرا که سبب افزایش استحکام و پایداری سیمان می شود و از جا به جا شدن آن پیشگیری می کند.

سخن پایانی نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

1. یکی از ویژگی های ایزوگام فویل دار خوب، این است که ضخامت فویل باید بین 14 تا 16 میکرون باشد. این مقدار در ایزوگام های طرح دار به 25 الی 35 میکرون می رسد. مهم ترین ویژگی فویل ایزوگام ضخامت آن است. فویل های غیر استاندارد و نازک در زمان نصب ایزوگام پاره می شود.
2. عرض فویل ایزوگام در زمان اجرای ایزوگام باید 95 سانتی متر باشد.
3. وزن هر حلقه فویل ایزوگام باید بین 200 تا 280 کیلوگرم باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029