انواع روکش های ایزوگام

ایزوگام به طور کلی به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی هم مانند پوششی مقاوم از قیر و الیاف مصنوعی است. ایزوگام به وسیله گرما به سطح مورد نظر چسبانده می شود و از نفوذ آب جلوگیری می کند. کاربرد­های ایزوگام بسیار است و روز به روز دارد بیشتر هم می شود. با پیشرفت علم و فناوری، روز به روز مقاومت ایزوگام­های تولید شده بیشتر می شود و همچنین روکش ­های ایزوگام مختلفی نیز تولید می شود که هر کدام مزیت­های خود را دارند. با توجه به آنچه گفته شد، ایزوگام امروزه کاربردهای بسیاری دارد و بسیار رواج یافته. از این رو لازم است که در رابطه با روکش ­های ایزوگام و همچنین کاربردهای آنها نیز اطلاعاتی را داشته باشیم.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

روکش های ایزوگام

ایزوگام­ها از لحاظ انواع روکش ­های ایزوگام به سه دسته تقسیم می شوند:

 • ایزوگام با روکش آلومینیوم :

یکی از انواع روکش­ های ایزوگام است که بیشتر برای پوشش بام و یا دیوارهایی که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند به کار می رود و از لحاظ قیمت ایزوگام در مرتبه ی مقرون به صرفه و کارامدی قرار دارد.

 • ایزوگام به روکش سنگ­ریزه :

به این صورت است که پس از خرید ایزوگام ،به هنگام نصب ،  لایه بیرونی ایزوگام با سنگریزه و یا ماسه پوشانده می شود. این نوع عایق عموما در سطوح بیرونی نصب می شود.

 • ایزوگام بدون روکش:

از جمله موارد استفاده ایزوگام بدون روکش

 1. ایرانیت
 2. پشت بام ­ها
 3. مخازن آب
 4. کانال­ های آبیاری
روکش های ایزوگام

ایزوگام با روکش­ های ایزوگام آلومینیومی

ایزوگام با روکش آلومینیوم نیز یکی از انواع “روکش­ های ایزوگام” است که بیشتر برای پوشش بام و یا دیوارهایی که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند به کار می رود. این روکش­ های ایزوگام آلومینیومی دو ویژگی مهم را برای ایزوگام ایجاد می کند. اولین ویژگی ، مقرون به صرفه بودن قیمت ایزوگام دلیجان است . نکته بعدی این است که محافظت از ایزوگام در برابر نور مستقیم خورشید و سپس بازتاب نور خورشید و کاهش جذب گرما در فصل تابستان.

نکات ایمنی و نگهداری از ایزوگام فویل دار

نکته­ای که باید در زمان استفاده از روکش­ های ایزوگام  فویل­دار باید مورد توجه قرار بگیرد، رسانایی الکتریکی آن است. در زمان رعد و برق و یا وجود سیم­های برق در پشت بام، باید حتما موارد ایمنی و احتیاطی لازم باید در نظر گرفته شود تا سبب پیش آمدن خطری نشود. نکته دیگری که باید در نگهداری از ایزوگام فویل­دار مورد توجه قرار بگیرد. ضخامت نازک لایه از روکش­ های ایزوگام آلومینیوم روی این نوع ایزوگام است که لازم است که بیشتر از آن مراقبت شود تا آسیب نبیند که این خود سبب کوتاه شدن عمر ایزوگام می شود.

به طور مثال برای نگهداری از روکش­ های ایزوگام لازم است که از برخورد ایزوگام با اشیائ تیز و برنده جلو­گیری کنید، همچنین از ریختن مواد شیمیایی بر روی آن باید پیشگیری کنید. در صورتی که روکش­ های ایزوگام و فویل ایزوگام آسیب ببیند امکان آسیب دیدن ایزوگام است. و این کار خود سبب هزینه­ های بیشتر می شود.

ایزوگام با روکش سنگریزه ای

روکش­ های ایزوگام با سنگریزه به این صورت است که لایه بیرونی ایزوگام با سنگریزه و یا ماسه پوشانده می شود. این نوع روکش­ های ایزوگام عموما در سطوح بیرونی نصب می شود و دارای رنگ­های متفاوتی از جمله قرمز، سفید، طوسی و سبز می باشد.

ویژگی های روکش­ های ایزوگام سنگریزه ای

این روکش­ های ایزوگام ویژگی مهمی که دارد این است که در برابر نور آفتاب و عوامل مخرب بیرونی مقاومت بالایی دارد. البته که این عایق کنندگی بسیار بالایی دارد و به علت رنگ­های متنوع و سنگدانه­های رنگی طبیعی جنبه تزئینی هم دارد و برای فضای سبز و برای روف گاردن­ها بسیار مناسب است.

مزیت ها و معایب ایزوگام سنگریزه ای

هر محصولی از جمله عایق رطوبتی نیز مزایا و معایبی دارد. مزیت این ایزوگام در زیبایی آن است. میزان استحکام و مقاومت این عایق رطوبتی بسیار بالا است. همچنین اینکه این روکش­ های ایزوگام می تواند اشعه فرابنفش را جذب کرده و اجازه نمی دهد که لایه­های زیرین آسیب ببیند. اما یکی از معایب این محصول جذب گرما توسط سنگریزه­هاست و این ویژگی در تابستان بیشتر خود را نشان می دهد. البته وزن زیاد هم یکی دیگر از ایرادات این ایزوگام است که می تواند در هنگام خرید ایزوگام در تصمیم شما تاثیر­گذار باشد.

 
ایزوگام سنگریزه ای قرمز و کاربرد آن

در کارخانه تولید­کننده ایزوگام، ایزوگام­های سنگریزه­ای نوعی از تولیدات است که به دلیل داشتن تنوع رنگ در ایزولاسیون فضاها و مکان­ها و به جهت تطابق و هماهنگی با محیط کاربرد بالایی دارد. این عایق رطوبتی با ضخامتی حدود 3 تا 5 میلیمتر و با انواع تیشو با ضخامت 60 تا 120 گرم و با پلی استر و با ترمو باند با ویژگی های متفاوت تولید میشود.این لایه با یک لایه قیر پیلیمری پوشش داده میشود.

در حین تولید ایزوگام سنگریزه ای، از سنگریزه های طبیعی که تحت فشار و حرارت بالا قرار میگیرند استفاده میشود و به جای آلومینیوم روی سطح رویی ایزوگام قرار میگیرد.

ایزوگام ماسه ای با رنگ های سبز و سفید

همانطورکه پیش­تر اشاره شدن، تنوع رنگ یکی از خصوصیات و ویژگی­های این ایزوگام است. این محصول دارای انعطاف و استحکام بالا، پایداری حرارتی ویژه و استحکام کششی بالا است. ایزوگام ماسه­ای در رنگ­های سبز و سفید در سطوح شیب­دار و دیوارها و سطوح که نمایان هستند به کار می رود و می تواند این قسمت­ها را بسیار متمایز کند.

ایزوگام سنگریزه ای طوسی رنگ

مخازن آب شهری از جمله مهم­ترین بخش­های تامین آب شرب است و عایق­بندی مخازن آب بر اساس آب و هوای منطقه و با ضخامت­ها و کیفیت­های مختلف و متناسب با منطقه صورت می گرد. یکی از دلایل عایق­بندی مخازن آب جلوگیری از نفوذ املاح قابل حل در آب به مخزن آب شهری است، ضمن اینکه شستشوی داخل مخازن نیز به سهولت و آسانی می تواند صورت بگیرد.

روکش های ایزوگام

ایزوگام بدون روکش

همانطور که گفته شد ایزوگام انواع مختلفی دارد که ایزوگام بدون روکش نیز یکی از انواع آن است. از جمله موارد استفاده ایزوگام بدون روکش به این صورت است:

 • ایرانیت
 • پشت بام­ها
 • پی ساختمان­ها
 • استخرها
 • مخازن آب
 • تونل­ها
 • کانال­های آبیاری
 • پل­های هوایی و …

قیمت ایزوگام

عوامل متعددی بر قیمت ایزوگام موثر است که از جمله این موار می توان به برند ایزوگام و همچنین تعداد لایه و کیفیت مواد اولیه­ای که در تولید ایزوگام به کار رفته است نیز در قیمت ایزوگا موثر است. ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام­هایی است که با وجود کیفیت بالایی که دارد، بسیار قیمت مناسبی نیز دارد. قیمت ایزوگام دلیجان باتوجه به کیفیتی که دارد بسیار مناسب و به صرفه می باشد که می تواند برای شما کارایی خوبی را ارائه دهد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029