نکات مهم در سیمانکاری روی ایزوگام

سیمانکاری روی ایزوگام یکی از کارهایی است که در ساختمان سازی و بنایی پیش می آید. این کار نکات مهمی دارد که باید آنها را رعایت کنید تا به بهترین شکل ممکن بتوانید سیمانکاری را انجام دهید. اگر می خواهید با نکات مهم سیمانکاری روی ایزوگام آشنا شوید ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

چرا روی ایزوگام را سیمانکاری می کنند؟

شاید ابتدا این سوال برای شما پیش بیاد که چرا روی ایزوگام را سیمانکاری می کنند و دلیل آن چیست؟ در جواب به این سوال باید به شما بگوییم که برای استحکام بیشتر و همچنین دوام بیشتر ایزوگام روی آنها سیمانکاری می کنند.
این کار چند سالی است که رایج شده است و خیلی از افراد بعد از خرید ایزوگام و نصب آن برای حفاظت از ایزوگام آن را سیمانکاری می کنند. در برخی از مواقع نیز ممکن است که برای حفاظت از ایزوگام این کار انجام نشود و به این خاطر روی ایزوگام را سیمان می کنند که کاشی یا سرامیک کار کنند. خرید ایزوگام از جاهای مختلف با توجه به نوع ارائه خدمات و ارائه محصول قیمت متفاوتی دارد ، یعنی با توجه به این نکات قیمت ایزوگام ممکن است در جاهای مختلف متفاوت باشد .

چرا روی ایزوگام را سیمانکاری می کنند؟

همه چیز درباره سیمانکاری روی ایزوگام

مراحل سیمانکاری روی ایزوگام

در این بخش از مقاله می خواهیم به شما مراحل سیمانکاری روی ایزوگام را بگوییم. دانستن این مراحل به شما کمک می کند که کار خود را بهتر انجام دهید. پس با ما این بخش را تا انتها همراه باشید.
1. اولین مرحله از سیمانکاری روی ایزوگام این است که ابتدا مقاومت سطح ایزوگام را بررسی کنید. این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید باخبر باشید که ایزوگام شما چقدر می تواند مقاوم باشد. اگر مقاومت آن کم باشد سیمانکاری روی آن می تواند به ایزوگام آسیب وارد کند. اگر ایزوگامی قصد دارید آن را سیمانکاری کنید مقاومت کمی داشته باشد؛ بایستی با خرید پرایمر ایزوگام مقاومت ایزوگام را به آن برگردانید.
2. بعد از اینکه از مقاومت ایزوگام مطمئن شدید؛ باید سیمانکاری را شروع کنید. یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید تا سیمان بر روی ایزوگام ثابت شود این است که از توری های پلیمری استفاده کنید. چون ممکن است که حتی بعد از خشک شدن سیمان روی ایزوگام جابجا شود.
اینکه شما می خواهید روی سیمان را کاشی یا سرامیک نصب کنید بستگی به خودتان دارد. به عنوان مثال اگر می خواهید استخری را بسازید بعد از سیمانکاری رو ایزوگام باید کاشی روی سیمان نصب کنید. چون اگر به سیمان آب زیاد برسد آسیب می بیند و دوام آن چند برابر کاهش پیدا می کند.

نکات مهم در سیمانکاری روی ایزوگام

در این بخش از مقاله می خواهیم به شما چند نکته مهم درباره با سیمانکاری روی ایزوگام بگوییم تا کار شما بهتر انجام شود و با مشکل روبرو نشوید. برای آشنایی با مهم ترین نکات سیمانکاری روی ایزوگام با ما همراه باشید.
• اولین نکته که می خواهیم به شما بگوییم این است که مقاومت ایزوگام خود را بالا ببرید. این کار اهمیت بالایی دارد و اگر به آن توجه کافی نکنید می توانید به ایزوگام و یا سیمانکاری شما صدمه جدی وارد کند.
• ثابت کردن سیمان بر روی ایزوگام دیگر نکته مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید. چون سطح ایزوگام خیلی صاف است و سیمان نمی تواند به خوبی به آن بچسبد بعد از خشک شدن ممکن است که روی ایزوگام دچار لغزش شده و جابجا شود. برای اینکه سیمان را بعد از خشک شدن بر روی ایزوگام ثابت کنید باید از توری های پلیمری یا مرغی استفاده کنید تا به بهترین شکل ممکن سیمان رو روی ایزوگام ثابت کرده و مانع لغزش آن شوید.
• نصب کاشی و سرامیک به صورت مستقیم بر روی ایزوگام ممکن نمی باشد و قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید باید با لایه از سیمان سطح ایزوگام را بپوشانید.
• حفظ سلامت ایزوگام در حین کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر قصد دارید که روی ایزوگام را کاشی کنید مراقب لبه های تیز کاشی ها باشید تا به ایزوگام شما آسیبی نزنند. همچنین هر گونه وسیله ای که تماس آن با ایزوگام می تواند به سلامت آن آسیب بزند را از ایزوگام دور نگه دارید.
• قبل از اینکه سیمانکاری را شروع کنید ابتدا از زیر ساخت ایزوگام خود اطمینان حاصل کنید. اگر زیر ساخت ایزوگام شما مطمئن نیست و می دانید که سیمان کردن می تواند اوضاع را از چیزی که هست بدتر کند؛ باید ابتدا زیر ساخت کار خود را درست کرده و بعد به سراغ سیمانکاری روی ایزوگام بروید.
• اگر قصد دارید استخری را بسازید باید حتما به عایق کاری اهمیت زیادی بدهید. چون استخرها همیشه پر از آب هستند و این آب ممکن است که به ایزوگام یا سیمان برسد باید حتما عایق کاری را به صورت دقیق و کامل انجام دهید تا سیمان یا ایزوگام شما آسیب نبیند. می توانید با اطلاع از قیمت ایزوگام دلیجان می توانید بهترین خدماتی که مناسب شماست رو دریافت کنید .

نکات مهم در سیمانکاری روی ایزوگام

کلام آخر درباره با نکات مهم در سیمانکاری روی ایزوگام

سیمانکاری روی ایزوگام یکی از کارهایی است که در چند سال اخیر باب شده و له مقاومت ایزوگام شما خیلی کمک میکند، اما همچنان که در بالا نیز گفته شد، باید دقت نمایید که در هر مکانی نباید از سیمانکاری بر روی ایزوگام استفاده کرد، زیرا مکان هایی مانند استخر که بیشتر اوقات در معرض وجود آب هستند، استفاده از سیمان، درست نیست و خوب است که از کاشی و یا دیگر مصالح برای استحکام بیشتر ایزوگام استفاده شود. شما در این مقاله به طور کامل درباره با سیمانکاری روی ایزوگام آشنا شدید و همچنین توانستید نکات مهم درباره با آن را نیز یاد بگیرید. از اینکه با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.
نکته دیگری که خوب است به آن دقت نمایید این است که در زمان خرید ایزوگام، سعی کنید از ایزوگام های با کیفیت استفاده کنید. ایزوگام هایی که عموما خیلی ارزان هستند، می توان گفت که از دسته ایزوگام های بی کیفیت محسوب می شوند؛ زیرا برای ایزوگام های با کیفیت از مواد اولیه با کیفیت استفاده می شود که خوب این خود توجیهی برای صرف هزینه بیشتر است و در نتیجه ایزوگام های با کیفیت را نمی توانید با قیمت خیلی ارزان خریداری نمایید.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029