عمر مفید ایزوگام و راه های افزایش طول عمر آن

می توان گفت که ایزوگام از جمله محبوب­  ترین پوشش ­های رطوبتی است که مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای سریع و قیمت مناسب و همچنین کارایی خوب سبب افزایش استفاده از این عایق شده است. طول عمر ایزوگام عموما طبق گفته کارشناسان 10 سال است و با رعایت نکات نگهداری درست از ایزوگام می توان طول عمر ایزوگام را افزایش داد. چرا که با رعایت نکاتی می توان از ایزوگام در مقابل حوادث احتمالی محافظت کرد و از آسیب دیدن ایزوگام پیشگیری کرد. از این رو لازم است که عواملی که بر طول عمر ایزوگام موثر است را مطالعه کنید تا بتوانید جلوی هزینه ­های اضافی و دوباره را بگیرید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟
قیمت ایزوگام دلیجان
برای اطلاع از به روز ترین قیمت ایزوگام دلیجان همین حالا کلیک کنید.
ایزوگام دلیجان

طول عمر ایزوگام

شما با رعایت نکات موثر در طول عمر ایزوگام می توانید از خراب شدن آن پیشگیری کنید و در صورت عدم رعایت این نکات، ممکن است که ایزوگام آسیب ببیند و مجبور به پرداخت هزینه قیمت ایزوگام شود و لازم شود که برای ترمیم ایزوگام و یا شاید هم تعویض ایزوگام دست به کار شوید. برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است که عواملی که در طول “عمر ایزوگام” موثر است را بشناسید

طول عمر ایزوگام

عوامل موثر در طول عمر ایزوگام

کیفیت ایزوگام

می توان گفت که مهم­  ترین عامل تاثیر گذار در طول عمر ایزوگام کیفیت آن است. با توجه به اینکه یک ایزوگام یک فراورده مصنوعی محسوب می شود برای تولید آن فرمول­ های متفاوتی وجود دارد. و اگر در ساخت آن از مواد تشکیل دهنده ایزوگام نامرغوب و بی ­کیفیت استفاده شود، از ماندگاری ایزوگام به شدت کم می شود و حتی ممکن است که نتواند به درستی وظیفه­  ای که دارد را هم انجام دهد.

بالعکس در صورتی که ایزوگام از مواد با­کیفیت و مرغوب تولید شود علاوه بر اینکه می تواند به درستی وظیفه ­ای که دارد را انجام دهد بلکه طول عمر ایزوگام بیشتری نیز دارد و همچنین در مقابل عوامل آسیب زا نیز می تواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. از این رو در زمان خرید ایزوگام حتما به کیفیت آن توجه کرده و از محصولات استاندارد خریداری نمایید. یکی از محصولات استانداردی که ما به شما معرفی می کنیم ایزوگام دلیجان است که با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار در مقایسه با کیفیتی که ارائه می دهد بسیار به صرفه و مناسب است.

استفاده از محصول سازگار با اقیلم و نصب استاندارد

حتما می دانید که ایزوگام از انواع متفاوتی برخوردار است که تفاوت آنها در اقلیم محل بکارگیری آن می باشد. به طور مثال ایزوگامی که در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار می گیرد با ایزوگامی که درمناطق سردسیر و بارانی به کار میرود متفاوت است. به این صورت اگر از ایزوگام به صورت اشتباه و یا در اقلیم اشتباه استفاده شود سبب کم شدن “طول عمر ایزوگام” می شود. از این رو لازم است برای شناسایی ایزوگام و اقلیم مناسب برای نصب ایزوگام نیز اطلاعاتتان را بالا ببرید اما نکته دیگری که بسیار در طول عمر ایزوگام اهمیت دارد نصب استاندارد ایزوگام است.

نصب ایزوگام بهتر است که در فصول تابستان انجام شود تا سطح مورد نظر کاملا خشک باشد و از هرگونه رطوبتی خالی باشد. همچنین باید قبل از نصب ایزوگام به زیرسازی سطح مورد نظر اقدام شود و در صورتی که زیرسازی مناسبی ندارد حتما باید ابتدا به طور کامل سقف زیرسازی شود تا در زمان اجرای نصب ایزوگام، ایزوگام کاملا به سطح بچسبد و تمامی سطح را پوشش دهد. در صورتی که سطح مورد نظر از پیش آسفالت شده باشد می توان با پاشش قیر سطح را  صیقلی کرد و سپس برای نصب عایق اقدام کرد. همچنین در صورتی که در زمان نصب ایزوگام، حرارت مشعل تنظیم نباشد یکدستی عایق حفظ نشده و بعد از مدتی ایزوگام از سطح جدا میشود.

نگهداری صحیح

از جمله نکات مهم که البته در بالا نیز به آن اشاره شد نگهداری صحیح است که در طول عمر ایزوگام بسیار موثر است. به ان صورت که پس از اجرا کاملا بتوانید از ایزوگام نگهداری کنید تا از ایجاد صدمات در آن جلوگیری کنید. به طور مثال برای پیشگیری از خرابی ایزوگام باید از برخورد اشیای نوک تیز با آن جلوگیری کنید. همچنین قرار گرفتن اشیای سنگین بر روی ایزوگام به صورت مستقیم سبب آسیب دیدن ایزوگام می شود و در طی زمان خرابی زیاد و زیادتر می شود.

 از این رو لازم است که برای قرار­گیری اجسامی مانند پایه کولر و غیره باید از یک تکه کاشی و یا سرامیک و یا حتی می توانید از یک تکه کوچک ایزوگام استفاده کنید تا جلوی سوراخ شدن ایزوگام را بگیرید و عمر ایزوگام را افزایش دهید. همچنین می توانید از پایه ­های مخصوص استفاده کنید تا فشار وارده سبب خرابی ایزوگام نشود. عامل دیگری که باید از ایزوگام در برابر آن محافظت کنید این است که ایزوگام در مقابل مواد شیمیایی حساس است، و در صورت ریختن حلال­ های صنعتی بر روی آن حتما باید سطح مورد نظر را کاملا پاک کنید. به دلیل مشتقات نفتی که بخش بزرگی از ایزوگام را تشکیل می دهد، برخورد این حلال ­ها با ایزوگام سبب کم شدن طول عمر ایزوگام می شود.

نگهداری صحیح

خرابی های ایزوگام

اما برای اینکه تشخیص بدهید که آیا ایزوگام شما سالم است یا خراب، لازم است که به پشت بام رفته و به سطح رویی آن به دقت توجه کنید. اگر نخ­ های لایه ­های الیاف رویی دیده شوند، یعنی ایزوگام شما عمرش پایان یافته و باید تعویض شود. همچنین چین و چروک داشتن لایه­ های ایزوگام نشان­ دهنده این است که ایزوگام خراب شده است. ترک خوردن ایزوگام و جدا شدن کناره ­های آن نیز خبر از خرابی آن می دهد. و به این معناست که باید به فکر خرید ایزوگام باشید. در زمان خرید ایزوگام حتما سعی کنید که ایزوگام با­کیفیت را خریداری کنید و به خاطر قیمت ایزوگام که کمتر پرداخت کنید به­ هیچ عنوان ایزوگام بی کیفیت را تهیه نکنید چرا که سبب می شود که زحماتتان به هدر رود و خیلی­ زود مجبور به تعویض می شوید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029