تاثیر ایزوگام بر عایق کاری رطوبتی ساختمان

بدیهی است که همه اهمیت عایق کاری را به خوبی می دانند، چرا که انواع مختلفی از عایق­ها چه از نوع رطوبتی از جمله ضروریات یک ساختمان می باشد. چرا که در صورتی که از عایق کاری رطوبتی ساختمان غافل شوید ممکن است که برای شما هزینه­های بیشتر برجای بگذارد و همچنین سبب بد جلوه شدن خانه شما بشود. اما یکی از راهکارهایی که برای جلوگیری از این مشکلات به کار می آید عایق کاری رطوبتی ساختمان است. در ایران با توجه به اقلیم و همچنین آب و هوایی که دارد و منابع عظیم نفتی متداول­ترین عایق رطوبتی قیر وگونی است که با پیشرفت تکنولوژی جای خود را به ایزوگام داده است. این عایق رطوبتی علاوه بر محافظت از سطح سازه در مقابل نفوذ آب و رطوبت، به عنوان پوششی در برابر سرما و گرما و تابش نور خورشید عمل کرده و سبب افزایش طول عمر سازه­ها در مقابل صدمات خارجی می شود. در ادامه ی این مقاله با ما همرا باشید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

عایق کاری رطوبتی ساختمان

ایزوگام­ ها از متریال­ های گوناگونی تشکیل شده و دارای انواع مختلفی هستند که به طبع ، این تنوع ، دست شما را در خرید ایزوگام باز می گذارد . همچنین دارا بودن برخی ویژگی ­ها سبب شده که یرخی از این عایق های ایزوگامی از لحاظ قیمتی به عنوان بهترین عایق کاری رطوبتی ساختمان از پیش ساخته شناخته شوند.

دلیل اینکه ایزوگام را به عنوان بهترین روش عایق کاری رطوبتی ساختمان انتخاب کردند به چند دلیل است، که در ادامه برای شما به ترتیب بیان می کنیم :

  1. بهترین روش عایق کاری رطوبتی ساختمان
  2. قیمت مقرون بصرفه
  3. وزن سبک و کم
  4. نصب راحت
  5. امکان نصب بر روی انواع سازه
  6. نفوذناپذیری و درز بندی کامل
  7. طول عمر بالا و عدم پوسیدگی
  8. تمیزی و سرعت در نصب
  9. قابلیت ترمیم و تعویض
  10. مقاوم در مقابل اشعه یووی، فشار و ضربات
عایق کاری رطوبتی ساختمان

قیمت مقرون بصرفه

ایزوگام ­ها به عنوان یک عایق کاری رطوبتی ساختمان از مواد اولیه ای مانند قیر، پشم شیشه، یک لایه تیشو نخ دار و یک لایه پلی استر سوزنی، باند و سب، فویل آلومینیومی، پودر تالک و اتکتیک پلی­ پروپلین هستند و به دلیل وجود متریال ­ها در داخل کشور، قیمت ایزوگام دلیجان از نظر اقتصادی به صرفه است و قیمت این ایزوگام در بازار مناسب است. همچنین به دلیل مقاومت بالای ایزوگام به عنوان عایق کاری رطوبتی ساختمان، در برابر نم، گرما و سرما و همچنین آفتاب و غیره، نیاز به تعویض و ترمیم آنها بسیار پایین بوده و نسبت به سایر عایق­ های رطوبتی دارای طول عمر بالایی می باشند و از این رو پس از نصب صحیح از ایجاد هزینه ­های اضافی جلوگیری می کند.

وزن سبک و کم

برخی از عایق هایی که در عایق کاری رطوبتی ساختمان استفاده می شود دارای وزن سنگینی هستند مانند قیرگونی و پس از نصب بار زیادی را بر ساختمان متحمل می کنند. اما در رابطه با ایزوگام می توان گفت که یکی از ویژگی­ های ایزوگام به عنوان بهترین عایق کاری رطوبتی ساختمان، وزن کم و سبک آن در کنار مقرون به صرفه بودن قیمت ایزوگام است که از وارد آمدن بار اضافی به ساختمان ­ها جلوگیری می کند. 

نصب راحت

ایزوگام نسبت به سایر عایق­های رطوبتی بسیار راحت و آسان بوده و پس از ایجاد زیرسازی­های اصولی و استاندارد به راحتی نصب می شود. همچنین نصب ایزوگام هیچ گونه ضرر و آسیبی برای محیط نداشته و سبب آلودگی هوا نمی شود.

 

امکان نصب بر روی انواع سازه

ایزوگام به دلیل مقاومت بالایی که در برابر تابش نور خورشید، سرما وگرما و همچنین نفوذ آب، به تنهایی و بدون هیچگونه ماده افزودنی می تواند به عنوان یک عایق کامل عمل کند و توانایی نصب بر روی انواع سازه مانند پشت بام، دیوار، باند فرودگاه، پارکینگ­ها طبقاتی، سرویس­های بهداشتی، و حمام  و غیره نیز را دارا می باشد.

نفوذناپذیری و درز بندی کامل

ایزوگام­ ها به دلیل وجود لایه ­های متفاوت در ساخت آنها و متریال­ های که در تشکیل این عایق­ های رطوبتی به کار رفته است، از نفوذناپذیری و خاصیت ضد آب بودن بالایی برخوردارند و به هیچ عنوان رطوبت را به داخل ساختمان نفوذ نمی دهند. به همین دلیل است که برای “عایق کاری رطوبتی ساختمان” بسیار مناسب است. همچنین نصب ایزوگام به گونه­ ایست که درز میان رول­ های ایزوگام به خوبی با همدیگر پوشانده می شود و هیچ گونه شکافی در بین لایه­ ها وجود ندارد.

در صورتی که نصاب ایزوگام کاربلد و ماهر باشد، ایزوگام را به گونه­ای نصب میکند که شیب آن مناسب باشد و پس از بارش باران  و برف، آب بر سطح آن جمع نشود و آب به یک طرف هدایت شود. از این رو عمر ایزوگام­ها بیشتر شده و نصب اصولی آنها سبب ایجاد نفوذناپذیری عالی و درزبندی یکنواخت در آنها می شود.

نفوذناپذیری و درز بندی کامل

طول عمر بالا و عدم پوسیدگی

همانطورکه قبلا اشاره شد، ایزوگام­ها دارای طول عمر 9 تا 11 سال هستند و در دمای بسیار بالا و بسیار پایین مقاوم هستند. این عایق­های رطوبتی در انواع شرایط آب و هوایی تخریب نمی شوند و انعطاف­پذیری بسیار بالایی دارند.

در صورتی که نصاب ایزوگام کاربلد و ماهر باشد، ایزوگام را به گونه­ای نصب میکند که شیب آن مناسب باشد و پس از بارش باران  و برف، آب بر سطح آن جمع نشود و آب به یک طرف هدایت شود. از این رو عمر ایزوگام­ها بیشتر شده و نصب اصولی آنها سبب ایجاد نفوذناپذیری عالی و درزبندی یکنواخت در آنها می شود.

تمیزی و سرعت در نصب

ایزوگام­ها نسبت به دیگر عایق­های رطوبتی مانند قیرگونی، نصب و اجرای تمیزتری دارند و سرعت نصب آن بسیار بالا می باشد. این عایق­های رطوبتی بسیار سازگار با محیط زیست است و با نصب آن بر روی پشت بام می توان از عدم نشتی آب به داخل ساختمان مطمئن شد.

 

قابلیت ترمیم و تعویض

یکی دیگر از دلایلی که ایزوگام­ها برای عایق کاری رطوبتی ساختمان مناسب هستند این است که اگر پس از مدتی دچار شکاف و درز و یا برامدگی و پوسیدگی یا فرورفتگی شدند به راحتی میتوان قسمت­های آسیب دیده را با ایزوگام جدید تعویض و ترمیم کرد. و درز بندی و هم­پوشانی بهتری را برای آنها اعمال کرد.

مقاوم در مقابل اشعه یووی، فشار و ضربات

ایزوگام­های استاندارد در برابر اشعه یووی مقاوم هستند و در برابر فشار و ضربات ناشی از اجسام سنگین و نوک تیز خیلی زود دچار آسیب نمی شوند. همچنین این عایق­های رطوبتی در مقابل کشیدگی و پارگی مقاومت بالایی دارد و در زمان نصب و اجرا پاره نمی شود و شکل اولیه خود را از دست نمی دهد.

به خاطر تمام دلایلی که در بالا بیان شد می توان گفت که استفاده از ایزوگام در عایق کاری رطوبتی می تواند تاثیر بسزایی در سلامت ساختمان شما وهمچنین صرفه­جویی در وقت و هزینه شما بگذارد. از این رو مناسب است که در زمان خرید ایزوگام، با کیفیت­ترین ایزوگام را انتخاب نمایید تا طول عمر بیشتری را دارا باشد. قیمت ایزوگام دلیجان و همچنین کیفیت این ایزوگام بسیار مناسب برای استفاده و خرید می باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029