بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام یک مسئله مهم است که اکثرا قبل از اقدام به خرید در این رابطه فکر می کنند. همانطور که می دانید ایزوگام یکی از پرکاربردترین عایق های رطوبتی است که در انواع مختلفی در بازار موجود است و هر کدام از انواع ایزوگام بسته به عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام، قیمت خاص خود را دارند. انتخاب ایزوگام باید با توجه به استانداردهای رعایت شده توسط کارخانه خریداری شود. اگر بخواهید به صورت دقیق در رابطه با هزینه نصب ایزوگام سوال کنید، باید بدانید که به نتیجه یکسانی نمی رسید. چرا که کیفیت عایق ها با همدیگر متفاوت است. از این رو قیمت آن در انواع مختلف با کمی اختلاف همراه است.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

قیمت ایزوگام

باید گفت که یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام این است که از چه طریقی می توانید ایزوگام را خریداری کنید یا اینکه هنگام خرید ایزوگام آن را از کجا تهیه می کنید نیز می تواند بسیار موثر باشد. به طور مثال در صورتی که ایزوگام را به صورت یکجا و کلی خریداری نمایید، می توانید از هزینههای اضافی جلوگیری کنید. همچنین مزیتی که در خرید یک جا وجود دارد، این است که قیمت ایزوگام به صورت یکجا از خرید جزئی بهتر است. پس سعی کنید پیش از خرید ایزوگام، محاسبات کلی را انجام دهید و سپس ایزوگام را خریداری نمایید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام

اما همانطور که می دانید در اکثر اوقات ما نیازی به خرید کلی نداریم، در نتیجه برای خرید جزئی اقدام می نماییم. در ادامه به چند مورد از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام و  قیمت ایزوگام دلیجان اشاره می کنیم.

نشان استاندارد

کمتر شدن ساخت و ساز در سطح شهر سبب ایجاد تغییراتی در قیمت ایزوگام ها شده است و همین امر به مرور زمان، از کیفیت ایزوگام ها کاسته است و البته قیمت ایزوگام ها را نیز کاهش داده است. چرا که ایزوگامی دارای نشان استاندارد است، می توان گفت که کیفیت فویل آلومینیوم، قیر، الیاف تیشو و لایه های داخلی آن مورد برسی قرار گرفته است. تمامی این موارد، از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام می باشد.

فویل آلومینیومی

فویل آلومینیومی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام است. فویل آلومینیومی همان لایه بیرونی ایزوگام است و طرحهای گوناگونی برای تشکیل آن در نظر گرفته می شود. برخی برای زیبا جلوه دادن محل ایزوگام از طرحهای مختلف مانند چمنی، آجری و چوبی نیز امکان دارد استفاده نمایند. این موارد نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام است.

الیاف تیشو

تیشو یا همان الیاف شیشه ای نیز از عواملی است که بر کیفیت ایزوگام نیز موثر است. و در نتیجه از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایزوگام است. این موضوع که شرکت ها از نمونه های وارداتی استفاده می کنند یا تولیدات داخلی، نیز از جمله عوامل موثر بر قیمت ایزوگام است.

داشتن ضمانت نامه و بیمه نامه

داشتن ضمانت نامه و بیمه نامه، نیز از عوامل موثر بر قیمت است. چرا که شرکت هایی که بیمه نامه و ضمانت نامه میدهند، از کیفیت و مرغوبیت بالای محصول خود اطمینان دارند. بنابراین قیمت آنها نیز بالاتر است.

قیمت های نصب ایزوگام

خدمات پس از فروش

با توجه به خدماتی که هر شرکت از فروش محصول خود دارد، مشخص می کند که قیمت گذاری ایزوگام به چه صورت باشد. همچنین داشتن خدمات پس از فروش به این معناست که این شرکت از کیفیت و مرغوبیت کالای خود اطمینان دارد.

شرایط آب و هوایی

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت ایزوگام، شرایط آب و هوایی محیطی است، که نصب ایزوگام در آنجا صورت می گیرد. به طور مثال ایزوگام هایی که در مناطق سردسیر نصب می شوند، نسبت به ایزوگام هایی که در مناطق گرمسیر به کار می روند، گرانتر می باشند. هم اینکه در مناطقی که بارندگی زیاد است، از ایزوگام هایی استفاده می شود که دارای ضخامت بیشتر و کیفیت بالاتر می باشند.

محل نصب ایزوگام

از این رو محل نصب ایزوگام در قیمت ایزوگام تاثیر می گذارد که با توجه به محل نصب، نوع ایزوگام نیز مشخص می شود، تا بتوان بازدهی لازم را از ایزوگام دریافت کرد. به طور مثال برای عایق کاری پشت بام، از ایزوگام های فویلدار استفاده می شود و این ایزوگام های نسبت به ایزوگام های ساده قیمت بیشتری دارد. برای عایق کاری حمام و دستشویی از ایزوگام ساده استفاده می کنند که دارای قیمت مناسبتری است. برای ایزوگام کردن آب نماها که بیشتر برای زیبایی به کار می رود، از ایزوگام طرح دار استفاده می شود، در نتیجه می توان گفت که محل نصب ایزوگام نیز از عواملی است که بر قیمت ایزوگام موثر است.

عوامل موثر در قیمت ایزوگام دلیجان

قیمت ایزوگام دلیجان به برخی از موارد بستگی دارد از جمله:
نوع ایزوگام مصرفی: انواع ایزوگام با برند دلیجان و در مدلهای مختلف و با کیفیت های متفاوت در بازار موجود است. به طور مثال انواع ایزوگام تک لایه، دولایه، آلومینیومی، ایزوگام طرحدار و غیره که هر کدام نسبت به کیفیت و مواد اولیه مورد استفاده دارای قیمت خاصی است.
مساحت محل نصب ایزوگام: مساحت محل نصب نیز از عوامل موثر است. بدیهی است که به هر اندازه که رقم متراژ محل نصب بیشتر باشد، قیمت هر متر ایزوگام نیز کمتر محاسبه می شود.
یک نکتهای که لازم به ذکر است این است، از هر کالایی جنس بی کیفیت آن نیز در بازار موجود است و با قیمت بسیار پایین تر عرضه می شود، اما این مشکل نیز وجود دارد که این اجناس کیفیت لازم را ندارند و می توانند خیلی زود آسیب ببینند و شما مجبور به تعویض آن شوید. از این رو در زمان خرید سعی کنید از جنس باکیفیت ایزوگام خریداری نمایید تا با خیال راحت آن را نصب کنید. چرا که ایزوگام های بی کیفیت، آسیب پذیرتر هستند و ممکن است که خیلی زود نیاز به تعمیر پیدا کنند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029