عوامل خرابی ایزوگام چیست و چگونه از آن‌ها جلوگیری کنیم؟

عوامل خرابی ایزوگام چیست و چگونه از آن‌ها جلوگیری کنیم؟

دلایل خرابی ایزوگام چیست ؟ چند مورد از عوامل خرابی ایزوگام را بشناسید

در این مقاله قصد داریم درباره عوامل خرابی ایزوگام صحبت کنیم، ببینیم چه چیز هایی ممکن است که به ایزوگام آسیب برسانند؟ همه می دانند که ایزوگام ها بسیار مقاوم هستند و حالا حالا ها چیزی نمی تواند به آن ها آسیبی برساند. اما آسیب رسیدن به آن ها چیز غیر ممکنی نیست و عواملی وجود دارد که ممکن است روی خرابی ایزوگام ها تاثیر بگذارد. حال قرار است قبل از هرچیزی ایزوگام ها را بیشتر با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم که ایزوگام ها چیستند و چرا انقدر دیر به دیر آسیب می بینند. سپس بعد از آن به سراغ این می رویم که ببینیم با این حال چه چیز هایی ممکن است بر روی خرابی آن ها تاثیر گذار باشند. پس ما همراه باشید تا این موارد را به اتفاق یکدیگر بررسی کنیم.

عوامل خرابی ایزوگام 

این نوع پوشش (در واقع ایزوگام) بسیار مقاوم می باشد و “عوامل خرابی ایزوگام” آنقدر زیاد نیستند. در واقع خود این پوشش وظیفه دارد که از نقاط مختلف ساختمان در برابر عوامل مختلف آسیب رسان محافظت کند. شرکت های تولیدی، این نوع عایق را با مواد اولیه مختلفی مثل قیر می سازند که خود این موضوع باعث مقاومت بالای آن ها می شود. حال در ادامه می خواهیم ببینیم که اصلا این ایزوگام ها ماهیتشان چیست و وجود آن ها را کمی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

ایزوگام چیست ؟

قبل از اینکه عوامل خرابی ایزوگام را بخواهیم توضیح دهیم باید ببینیم که به طور کلی این ایزوگام ها چه هستند. ممکن است شما در حال حاضر هم از وجود و کارایی آن ها با خبر باشید اما تعریف دقیق تر آن ها می تواند بهتر به ما برای شناسایی خرابی آن ها کمک کند. عوامل مختلفی هستند که بر روی خرابی سطوح مختلف ساختمان تاثیر می گذراند. این عوامل شامل رطوبت و باران هم می شود که ممکن است سقف، دیوار یا کف را مورد آسیب قرار بدهند و شما را با مشکلات متعدد  رو به رو بسازند. در این شرایط، استفاده از عایق رطوبتی ایزوگام است که می تواند از بروز این موارد جلوگیری کند.

ایزوگام در واقع، یک پوشش با مقاومت بسیار بالا می باشد که با استفاده از قیر و الیاف ایزوگام تهیه می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق را می شود روی سطح هایی مثل پی، دیواره، کف و بام چسباند تا از این طریق بشود از نفوذ هرگونه رطوبت و آب جلوگیری کرد.

ایزوگام

چه مواد اولیه ای در تولید ایزوگام استفاده می شود؟

شناخت عوامل خرابی ایزوگام لازمه اش این است که اول از همه مواد اولیه ایزوگام را بشناسیم و بدانیم که در تولید این موارد از چه موادی استفاده می کنند.

-60 الی 70 درصد قیر صنعتی

-مواد پلیمری مختلف مانند اتکتیک پلی پروپلین

-یک لایه تیشو یا الیاف پشم شیشه

-یک لایه پلی استر سوزنی

-فویل آلومینیومی

-باند و چسب

-فویل پلی اتیلن

یک ایزوگام استاندارد چه ویژگی هایی باید داشته باشد که عوامل خرابی ایزوگام را بی اثر کند؟ 

برای خرید ایزوگام به چه برندهایی باید مراجعه کرد؟ ایزوگام های مختلفی در بازار مشاهده می شوند، اما به راستی کدام یک از آن ها استاندارد هستند؟ یک ایزوگام استاندارد باید از ضخامت مناسب برخوردار باشد و بتواند در برابر رطوبت و آب از خود مقاومت خوبی نشان بدهد. شما روی ایزوگام های استاندارد ممکن است نشانه هایی مشاهده کنید که این نشانه ها دربرگیرنده ویژگی های مختلفی از عایق مانند نوع، تاریخ تولید، وزن و علامت استاندارد می باشد. حال چه مواردی به ما نشان می دهند که یک ایزوگام استاندارد است؟ آیا قیمت ایزوگام در کیفت آن تاثیر دارد؟ 

-برچسب های درج شده روی عایق های استاندارد باید شامل اطلاعات مهمی از جمله مشخصات تولید کننده، تاریخ تولید، علامت استاندارد و … باشد.

-در ایزوگام های غیر استاندارد به طور معمول از پودر های معدنی یا غیر پلیمری استفاده می شود که این مورد، کاملا برعکس ایزوگام های استاندارد می باشد. به این خاطر که ایزوگام مرغوب، از قیر هایی با کیفیت بالا تولید می شود. استفاده از مواد پلیمری مرغوب در تولید این ایزوگام باعث می شود که عایق بوی بدی داشته باشد و نتیجه گرفت که این ایزوگام استاندارد نیست.

-بهتر است تا برای اطمینان داشتن از جنس خوب ایزوگام، از ایزوگام‌هایی با برندهای معروفی مانند دلیجان استفاده کنید. قیمت ایزوگام دلیجان علی رغم کیفیت بسیار خوب آن، پایین است.

عوامل خرابی ایزوگام چیست و چگونه یک ایزوگام خراب می شود؟

حال که هم با ایزوگام آشنا شده اید و هم ایزوگام استاندارد را می شناسید، نوبت رسیده است که درباره عوامل خرابی ایزوگام صحبت کنیم. در اینجا می خواهیم نکاتی را برای شما بیان کنیم که ممکن است باعث شوند که خرابی در عایق شما بوجود بیاید و شما را با مشکلات مختلفی رو به رو بسازد. همانطور که می دانید این عایق ها به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند و بر خلاف عایق هایی مثل قیرگونی، روی آن ها با قیر پوشانده نمی شود. یکی از “عوامل خرابی ایزوگام” این است که در نصب ایزوگام، دقت و تمرکز لازم به کار گرفته نشود و همین موضوع، مهمترین عامل خرابی ایزوگام محسوب می شود.

انواع عوامل خرابی ایزوگام چیست؟

خرابی هایی که در ایزوگام خودشان را نشان می دهند، موارد زیادی نیستند و می خواهیم که به مهمترین های آن ها بپردازیم.

-زمانی که ایزوگام از سطح مورد نظر جدا می شود.

-زمانی که عایق پاره می شود.

-زمانی که عایق طبله می شود.

-زمانی که عایق سوراخ می شود یا ترک برمی دارد.

چگونه می توانیم از عوامل خرابی ایزوگام جلوگیری کنیم؟

چند نکته هست که با رعایت آن ها می توانید به راحتی از عوامل خرابی ایزوگام جلوگیری کنید.

-از برخورد اجسام تیز و ضربه به ایزوگام تا حد امکان جلوگیری کنید و در هنگام جا به جایی وسایل روی ایزوگام بسیار مراقب باشید.

-به هیچ عنوان در سطح پشت بام با کفش های میخ دار یا ضخیم راه نروید.

-از ریخته شدن مواد شیمیایی و اسیدی بر روی پشت بام صد در صد جلوگیری کنید.

-از ماندن زیاد برف و باران روی ایزوگام جلوگیری کنید و این را بدانید که اگر پشت بام به خوبی شیب بندی شده باشد، این اتفاق نمی افتد.

-اجسام سنگین را به طور مستقیم روی ایزوگام قرار ندهید.

-در صورت بروز هرگونه آسیب روی ایزوگام آن را به سرعت ترمیم کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029