مهمترین فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه چیست؟

ایزوگام ها از لحاظ انواع، به سه دسته تقسیم می شوند. یک نوع از انواع ایزوگام، ایزوگام تک لایه است، که یک لایه تشکیل­ دهنده آن عموما از الیاف پلی­استر و یا اسپان­باند است. نوع دوم ایزوگام­ها ایزوگام دو لایه است که دو لایه داخلی الیاف پلی­استر و الیاف شیشه به کار رفته است. البته نوع سوم ایزوگام هم ایزوگام سه لایه است که این نوع ایزوگام با جذب قیر بیشتر دارای کیفیت بالاتری می باشد. اما به طور کلی فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه در هرکدام از این ایزوگام­ها این است که باید در مکان و محل مخصوص­اش مورد استفاده قرار بگیرد و نمی توان از این ایزوگام­ها به جای همدیگر استفاده کرد. در ادامه فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه را برای شما بیان می کنیم تا در زمان خرید ایزوگام بدانید که باید چه نوع ایزوگامی را خریداری نمایید.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه

می­ توان گفت که اولین فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه ، علاوه بر قیمت ایزوگام ، همانطور که از نام­شان نیز پیداست در ساختار و الیاف تشکیل­دهنده آن است. که ایزوگام تک لایه همانطور که در بالا گفته شد از یک لایه که دارای الیاف پلی­استر و یا اسپان­باند است تشکیل شده است اما ایزوگام دو لایه از دو لایه داخلی که دارای الیاف پلی­استر و الیاف شیشه است تشکیل شده است.

ایزوگام تک لایه به دلیل اینکه از یک لایه تشکیل شده است دارای انعطاف بیشتری می باشد و درمکان­ های گنبدی شکل و محل­هایی که به انعطاف بیشتری نیاز است، کاربرد دارد؛ اما در ایزوگام­های دو لایه، الیاف شیشه یا اصطلاحا تیشو جهت استحکام  بیشتر ایزوگام به کار رفته است و به همین دلیل ایزوگام به راحتی خم نمی شود و عموما دوام بالاتری و همچنین جذب قیر بیشتری نسبت به ایزوگام تک لایه دارد و همین سبب می شود که کیفیت این ایزوگام در مقابل ایزوگام تک لایه بیشتر باشد که این خود می تواند دومین فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه و دلیل مهمی در هنگام خرید ایزوگام باشد.

فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه

ایزوگام تک لایه

ایزوگام تک لایه از یک لایه تیشو پلی­ استر که قیراندود شده است ساخته می شود. ایزوگام تک لایه برای پوشش محل­ هایی که دارای ناصافی است به دلیل مقرون به صرفه بودن قیمت ایزوگام دلیجان به کار می رود. به طور مثال جهت پوشش گوشه ­های دیوار یا محل ­های دارای پستی و بلندی زیاد به کار می رود. ایزوگام تک لایه دارای استحکام کمتر اما انعطاف بیشتر می باشد. اگر بخواهند که در محل­هایی استفاده کنند که دارای رطوبت زیاد باشد، عموما از دو لایه ایزوگام تک لایه روی هم جهت ایجاد مقاومت بیشتر استفاده می کنند.

ایزوگام تک لایه دارای استحکام کمتر حدود 2 تا 3 میلی­متر می باشد. قیمت ایزوگام تک لایه به نسبت به ایزوگام دو لایه کمتر است که این به این معنی نیست که ایزوگام تک لایه بی کیفیت است، بلکه این تفاوت قیمت به دلیل استفاده کمتر مواد اولیه در ساخت ایزوگام تک لایه است. ایزوگام تک لایه با وجود فرق ­هایی که دارند اما هر کدام در مکان مناسب خود، کاربرد دارند.

ایزوگام تک لایه ممکن است که به دلیل صرفه­ جویی در هزینه ­ها در مکان­هایی که شاخص رطوبت کمتر است و به دلایل اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.

ایزوگام دو لایه

ایزوگام دو لایه شامل یک لایه پلی­استر، یک لایه تیشو اضافی برای استحکام بیشتر و لایه­ای قیر و فویل می باشد. این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام تک لایه ضخامت بیشتری دارد و برای ایزوگام بام و دیوار بیرونی و همچنین محل­ هایی که رطوبت زیادی دارند به کار می رود. ایزوگام دو لایه در مقایسه با ایزوگام تک لایه از قیمت بالاتری برخوردار است. ایزوگام دو لایه انعطاف کمتری دارد و برای نصب در گوشه ­ها یا محل­ هایی که پستی و بلندی دارد، خیلی مناسب نمی باشد. ضخامت این ایزوگام در مقایسه با ایزوگام تک لایه بیشتر است و حدود 3 تا 5 میلی­متر است. که شاید بتوان گفت که مهم­ترین “فرق مهم ایزوگام تک لایه و دو لایه” در همین است. 

کاربرد ایزوگام تک لایه و دو لایه

ایزوگام تک لایه در محل­ هایی که دارای شکل هندسی نامنظم است منعطف­ تر است و در محل ­هایی که شکل­های منظم هندسی نیاز داریم همانند اطراف شناژ، دیوار پی­ها و محل برخورد مقاطع مانند پی و ستون به کار می رود. لازم به ذکر است که ایزوگام تک لایه در ترازهای پایین که فشار آب زیاد می شود محدود شده است و لازم است که نه تنها مانع رطوبت باشد بلکه از جنس مقاوم­تر آن را باید انتخاب کنیم. در این حالت بسته به شرایط از دو لایه ایزوگام تک لایه و یا از ایزوگام دو لایه استفاده می شود. از ایزوگام تک لایه برای محل­ هایی که دارای آبریز کمتر هستند نیز استفاده می شود مانند آشپزخانه و تراس سرپوشیده، چرا که قیمت آن اقتصادی­تر است.

از ایزوگام دو لایه به دلیل داشتن استحکام بیشتر در محل­هایی استفاده می شود که دارای آبریز بیشتر است مانند کف توالت، حمام و همچنین پشت بام.

کاربرد ایزوگام تک لایه و دو لایه

خرید ایزوگام

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب و خرید ایزوگام کیفیت ایزوگام است. هر کدام از تولید کنندگان ایزوگام، محصولات­شان را با­کیفیت و قیمت متفاوت عرضه می کنند، که این بسته به نوع مواد اولیه و کیفیت تولیدات می باشد، که مهم­ترین عامل انتخاب و خرید این محصول می باشد. از جمله ویژگی­های ایزوگام دو لایه با­کیفیت این است که با مواد اولیه مرغوب و قیر پالایشگاهی با درجه خلوص 70 تولید شده است و هم استحکام و هم قیمت مناسب دارد. ایزوگام­های استاندارد با روکش­های مختلف فویل، نایلون و پودرهای معدنی و یا سنگریزه تولید می شود. در میان برندهای انبوهی که در بازار موجود است ما به شما ایزوگام دلیجان را معرفی می کنم، چرا که از جمله ایزوگام­های با­کیفیت است. همچنین اینکه قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار به­ صرفه و مناسب است که سبب پایین آمدن هزینه­ های شما می شود.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029