مزایای قیر کشی زیر ایزوگام

مزایای قیر کشی زیر ایزوگام

در این مقاله قصد داریم نه صرفا درباره مزایا، بلکه درباره مفهوم قیر کشی زیر ایزوگام صحبت کنیم. قبلا به شما گفتیم که صرفا نصب و اجرای ایزوگام تمام کار هایی نیست که در امور ایزوگام انجام می شود. کار هایی وجود دارد که مرتبط با سطح ایزوگام است و کار هایی هم هست و مرتبط با زیر سازی ایزوگام می باشد. قیر کشی زیر ایزوگام یکی از همان کار هایی است که ما برای مستحکم تر کردن ایزوگام و اطمینان بیشتر از عملکرد آن انجام می دهیم. در این مقاله هم به سراغ همین عمل رفته ایم و می خواهیم موشکافانه آن را مورد بررسی قرار دهیم. در نتیجه در این مقاله همراه ما باشید که به طور کامل به این مفهوم بپردازیم، مزایای آن را برشماریم، شرایط اجرای آن را بسنجیم، درباره نوع اجرای آن صحبت کنیم و کاربرد هایش را هم برای شما بیان کنیم.

قیر کشی زیر ایزوگام چیست؟

قبلا هم به شما گفته بودیم که خرید ایزوگام یکی از بهترین و مقاوم ترین عایق ها برای سطوح ساختمان ها، استخر ها، دیوار ها و … می باشد. نصب ایزوگام بسیار راحت است و با یک قیمت مناسب انجام می شود. با اینکه این کار به آسانی و با سرعت انجام می شود، انجام آن اصول خاص خودش را دارد که اگر به درستی به جا آورده نشوند، ممکن است آسیب های زیادی را در آینده متحمل شود که برای شما هزینه های اضافی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر قیمت ایزوگام که میتواند نشان دهنده کیفیت عایق باشد، در هنگام نصب ایزوگام یکی از اصولی که باید رعایت شود، زیر سازی ایزوگام است، که یکی از روش های آن  قیر کشی زیر ایزوگام به شمار می رود. حال در ادامه می خواهیم به مزایای این کار بپردازیم و ببینیم که اصلا این کار چرا انقدر ضروری و لازم الاجرا می باشد.

مزیت های قیر کشی زیر ایزوگام چیست ؟

“قیر کشی زیر ایزوگام” یکی از روش هایی است که برای آماده سازی و فراهم کردن بستر زیر ایزوگام به کار می رود. استفاده از این روش مزایای بسیاری را به همراه دارد که انجام آن را تبدیل به یک امر واجب کرده است. این کار قدرت چسبندگی ایزوگام به سطح را افزایش می دهد که یکی از اصلی ترین مزایای آن به حساب می آید. به این خاطر که ایزوگام بعد از مدتی توسط عوامل مختلف، شروع به سر خوردن می کند و باید حتما یک زیرسازی خوب برای آن انجام بشود که از جایش تکان نخورد. بنابراین در کنار یک ایزوگام باکیفیت مانند ایزوگام دلیجان، قیر کشی زیر ایزوگام میتواند مدت بسیار زیادی باعث ماندگاری ایزوگام شود. لازم به ذکر است که قیمت ایزوگام دلیجان نیز با توجه به کیفیت آن بسیار مقرون به صرفه است بنابراین ا یکبار هزینه میتوانید تا مدت بسیار زیادی از عایق ساختمان خود آسوده خاطر باشید. فراموش نکنید که برای اینکه این کار به درستی انجام شود، باید حتما توسط یک فرد متخصص انجام بشود. یکی دیگر از مزیت های این روش آب بندی سطح است که ایزوگام را در گرما و سرما مقاوم تر می کند و باعث ماندگاری بیشتر ایزوگام می شود.

مزیت های قیر کشی

قیر کشی زیر ایزوگام باید در چه مواردی انجام شود؟

محل نصب ایزوگام باید کاملا از پسماند های قدیمی پاک بشود و نباید به هیچ عنوان مرطوب باشد. قبل از شروع عملیات قیر کشی زیر ایزوگام باید سطح مورد نظر ما مسطح سازی شود، ترک های موجود در آن از بین برود، چربی های نفتی و روغنی رفع شود و سطح عاری از هرگونه گرد و خاکی باشد. بعد از تمام این ها طی یک عملیات خاص، زیرسازی متناسب با سطح کار و جنس آن ها انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد:

-ایزوگام سطح موزاییکی: برای زیرسازی این سطح باید ابتدا سطح مورد نظر با دوغاب سیمانی و بعد از زیرسازی با پرایمر بنزینی پوشانده شود.

ایزوگام سطح سیمانی: برای ایزوگام روی سیمان باید از پرایمر بنزینی و قیر کشی برای زیر سازی استفاده کنیم.

ایزوگام سطوح آسفالتی: برای پوشش این نوع سطوح، پرایمر آبی بهترین انتخاب می باشد.

ایزوگام سطوح بتنی: قیر کشی زیر ایزوگام بهترین ماده برای زیرسازی سطح بتنی محسوب می شود.

چگونه باید امور مرتبط با قیر زیر ایزوگام را انجام بدهیم

به طور کلی، نصب کردن عایق روی سطح های لیز و یا اجرای ایزوگام روی سیمان خیس، باعث می شود که چسبندگی و مقاومت ایزوگام تا حد زیادی از بین برود و بعد از یک مدت، ایزوگام از جایش دربیاید یا تکان بخورد. به علاوه این ها، رویه بتنی و آجری که یکپارچگی لازم را ندارند، برای نصب ایزوگام، نیازمند اجرای “قیر کشی زیر ایزوگام” می باشند. این کار معمولا به دو صورت دستی و مکانیزه انجام می شود که در هر دو روش، ابتدا سطح را با کمک یک لایه نازک از قیر می پوشانیم و سپس حدود 24 ساعت صبر می کنیم که به طور کامل خشک بشود. بعد از اینکه این زمان گذشت، سطح مورد نظر ما، آماده نصب ایزوگام می شود.

کاربرد های زیر سازی ایزوگام به طور کلی چیست؟

اصلی ترین کاربرد “قیر کشی زیر ایزوگام” و به طور کلی، زیر سازی ایزوگام، افزایش دوام و بهینه سازی کارکرد عایق رطوبتی یا همان ایزوگام است. همچنین این موضوع باعث می شود که قدرت چسبندگی ایزوگام تا چند برابر افزایش پیدا کند. همچنین برای عایق سازی در سطح های مختلف مثل سقف، دیوار ها، استخر ها، پارکینگ ها و… نیز موارد استفاده از این کار زیاد است. از این قیر کشی برای بستر سازی آسفالت سرد در بعضی از جا ها که به وجود سطح حفاظتی نیاز دارند هم استفاده می کنند.

قیر کشی زیر ایزوگام؛ سخن پایانی

قبل از اینکه مبحث قیر کشی زیر ایزوگام را به طور کلی ببندیم جا دارد که تاکید روی یک موضوع مهم را حتما اینجام انجام بدهیم. اینکه استفاده از این قیر زیر ایزوگام اصول خاص خودش را دارد و تنها در صورتی عملکرد مطلوب را خواهد داشت که یک تیم حرفه ای و کار درست امور مرتبط با آن را انجام بدهند. به این دلیل که این کار، کار حساسی است و باید در اجرای آن دقت و وسواس لازم به خرج داده شود. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنیم این است که در زیر سازی چه با قیر کشی ایزوگام و چه با روش های دیگر، باید از مواد و متریال های مرغوب استفاده کنیم تا آن کیفیتی که مد نظر ما است حاصل بشود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029