نحوه لکه گیری ایزوگام

لکه گیری ایزوگام جهت بر طرف نمودن ایرادات ایزوگام انجام می شود. همانطور که می دانید ایزوگام یک نوع عایق رطوبتی است که برای جلوگیری از نفوذ نم به درون ساختمان و همچنین برخی موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. طول عمر ایزوگام عموما از 10 سال تا 15 سال است. اما برخی اوقات به دلیل پیش آمدن برخی مشکلات مانند برخورد کردن اجسام تیز با ایزوگام و یا دیگر اتفاقات از این قبیل، ایزوگام آسیب می بیند و لازم است که به فکر چاره هایی برای برطرف کردن این مشکل باشید. می توان گفت که یکی از راه حل هایی که می توانید از آن استفاده کنید، لکه گیری ایزوگام است. چرا که ترمیم نکردن این آسیب دیدگی می تواند برای شما صدمات جبران ناپذیری را به همراه بیاورد و سبب خرابی تمام ایزوگام و نشت آب به داخل ساختمان و در نتیجه ایجاد نم و غیره شود.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟  (18)
خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

لکه گیری ایزوگام چیست

همانطورکه در بالا نیز گفته شد، “لکه گیری ایزوگام” برای رفع کردن مشکلات و خرابی های این عایق رطوبتی انجام می شود. برای ترمیم آن باید از یک ایزوگام کار حرف های بخواهید که صدمات وارده را بر روی آن شناسایی کند و سپس آن بخش ها را آنطور که باید تمیز نماید و در آخر نیز با استفاده از ابزارالات مخصوص اقدام به ترمیم آن کند.
اما یکی از دلایلی که سبب می شود که ایزوگام به راحتی آسیب ببیند این است که از ایزوگام نامرغوب برای عایق کاری استفاده شده باشد. در چنین صورتی بعد از گذشت مدت کوتاهی دچار ترک و آسیبدیدگی می شود و با گذشت زمان این ترکها پیشروی می کند و زیاد و زیادتر می شود تا در نهایت سبب کنده شدن آن می شود. از همین رو با مشاهده ترک حتما باید سریع به فکر لکه گیری عایق شوید. قبل از خرید ایزوگام و بررسی قیمت ایزوگام دلیجان نیز باید به این دقت نمایید که از ایزوگام با کیفیت استفاده کنید تا از مقاومت ایزوگام مطمئن باشید. ایزوگام دلیجان یک ایزوگام باکیفیت است که شما با خرید این ایزوگام می توانید از کیفیت آن مطمئن باشید. همچنین قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیت آن کاملا به صرفه و مناسب است. البته قابل ذکر است که تنها دلیل ایجاد ترک در ایزوگام بی کیفیت بودن آن نیست؛ قرارگیری طولانی مدت این عایق رطوبتی در برابر آفتاب سوزان تابستان نیز می تواند باعث بروز ترک در ایزوگام شود.

چگونگی لکه گیری ایزوگام

 برای لکه گیری ایزوگام ابتدا باید نصاب بخش های آسیب دیده را با تیغ مخصوص جدا کند و سپس آن قسمت ها را بازسازی کند. برای انجام این کار کارشناس مربوطه بعد از خرید ایزوگام مقداری از رول ایزوگام را که با شرایط آب و هوایی منطقه و ایزوگامی که در زیر است را برمی دارد و آن را در محل مورد نظر می چسباند. البته اگر ترکها تنها بر روی سطح ایزوگام ایجاد شده باشند نیازی به چسباندن ایزوگام نیست، برخی ترکها را می توان با استفاده از چسب ایزوگام به راحتی برطرف نمود. ایزوگام هایی که به وسیله برخورد با اشیاء تیز مانند پایه کولر آسیب می بینند را می توان با استفاده از پرایمر و چسب ایزوگام نیز ترمیم کرد. پرایمرهای خمیری برای پر کردن شکافها به کار می روند و از پرایمرهای مایع نیز میتوان برای برطرف کردن ترکها استفاده کرد.

بهترین زمان برای لکه گیری ایزوگام

عمر مفید ایزوگام بین 10 تا 15 سال است؛ البته به کیفیت ایزوگام و نوع نصب و مهارت نصاب و حتی قیمت ایزوگام نیز بستگی دارد. ایجاد هرگونه آسیب بر روی ایزوگام مانند سوراخ، ترک، پارگی و غیره سبب کوتاهتر شدن عمر مفید ایزوگام می شود. توجه نکردن به آسیبهای وارد شده و عدم ترمیم ایزوگام و لکه گیری ایزوگام سبب می شود تا آسیب ایجاد شده بر روی آن بیشتر شود، به گونهای که در نهایت مجبور به تعویض ایزوگام شوید. بهترین زمان برای تعمیر ایزوگام فصول گرم سال است، چرا که زیر کار نباید به هیچ عنوان خیس باشد، اما سرمای هوا رطوبت ذاتی را به همراه دارد. همچنین در فصلهای سرد سال احتمال بارندگی بیشتر است، و این بارش می تواند از بخشهای آسیب دیده به داخل ساختمان نفوذ کند و نم و رطوبت ایجاد کند. همچنین با نفوذ به بخشهای زیرین ایزوگام سبب پوسیده شدن ایزوگام می شود.

بهترین زمان برای لکه گیری ایزوگام

مراقبت از ایزوگام پس از لکه گیری

پس از انجام لکه گیری باید از آسیب دیدن مجدد ایزوگام جلوگیری کنید و بیشتر از آن مراقبت نمایید. برخورد اجسام تیز به قسمت های ترمیم شده ممکن است سبب کنده شدن ایزوگام ترمیم شده بشود. همچنین از ریختن چوب و نفت و گازوئیل بر روی عایق خودداری کنید. سعی کنید زیر پایه های کولر یک لایه موکت یا شیء دیگری قرار دهید تا در اثر فشاری که بر روی ایزوگام وارد می کند، سبب پاره شدن نشود. همچنین در زمان خرید ایزوگام سعی کنید که ایزوگام باکیفیت خریداری نمایید و از خرید ایزوگام بی کیفیت خودداری نمایید. برخی به دلیل پایین بودن قیمت ایزوگام بیکیفیت، مایل به خرید ایزوگام های بی کیفیت هستند اما بدیهی است که ایزوگام بی کیفیت، به دلیل آسیب پذیری خیلی زود نیاز به تعمیر پیدا می کند و این خود سبب هدر رفتن پول و وقت شما می شود.

چه عواملی سبب خرابی ایزوگام می شود

در بالا به برخی از مواردی که سبب خرابی ایزوگام می شود اشاره کردیم؛ نور مستقیم خورشید در مناطق گرمسیر و خشک، ایجاد خط و خش و ترک روی آن در اثر گذاشت و یا حرکت دادن اجسامی مانند کولر یا پایه کولر بر روش پشت بام از دیگر عواملی است که سبب آسیب دیدن ایزوگام می شود. همچنین نداشتن مهارت کافی در نصب ایزوگام سبب ایجاد تاول و ترک و چروک در ایزوگام و در نهایت سبب سوراخ شدن ایزوگام می شود. که می توانید با لکه گیری ایزوگام این مسائل را تا حدی برطرف نمایید.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Telegram
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029