محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در محیط

برای محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی باید گفت که اجرای ایزوگام در قسمت های مختلف ساختمان به صورت متفاوت محاسبه می شود. به طور مثال اگر پشت بام احتیاج به ایزوگام کاری داشته باشد، نهایتا هم پوشانی و اورلب که استفاده می شود بین ده تا پانزده درصد است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای چه اورلب و همپوشانی احتیاج است؟ به این خاطر که زمانی که شما عایق را اجرا می کنید باید به گونه ای باشد که آب موجود در روی پشت بام که بر سطح رویی ایزوگام قرار دارد به زیر ایزوگام ورود پیدا نکند، حال برای اینکه این مشکل به وجود نیاید از اورلب و هم پوشانی استفاده می کنیم و از آنجایی که یک ایزوگام با عرض یک متر است و به طول 10 متر و هر رولی که نصب می شود باید رول بعدی که قرار است اجرا شود، بین ده تا پانزده سانتی متر اورلب در نظر گرفته شود و بعد عملیات بند کشی صورت می گیرد که آب موجود بر روی ایزوگام و محیط ورود به زیر ایزوگام نکند و از سمت ناودان ها به بیرون هدایت شود.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در محیط های مختلف

در ادامه قصد داریم تا درباره محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در محیط های مختلف و تاثیر آن بر قیمت ایزوگام صحبت کنیم زیرا مقدار مصرف ایزوگام در محیط های مختلف متفاوت است و هر محیط با توجه به ویژگی هایی که دارد باید ایزوگام بر روی آن نصب شود تا اخر مقاله همراه ما باشید تا کاملا با این مبحث آشنا شوید و در هر زمانی بتوانید از این مقاله استفاده کنید.

محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در محیط های مختلف

همه چیز درباره ی مقدار ایزوگام مصرفی

نحوه محاسبه ایزوگام دستشویی و حمام

به این خاطر که سرویس های بهداشتی از فضای محدودی برخوردار می باشد ایزوگام را به صورت تیکه تیکه به اندازه یک متر در دو متر و غیره جدا می کنیم و در سریس نصب می کنیم که در این صورت پرتی و هم پوشانی ایزوگام بیشتر می شود که در سرویس های بهداشتی عموما 15 تا 20 درصد همپوشانی در نظر گرفته می شود.

نحوه محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی برای دیوار حائل

محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در دیوار حائل یا همان دیوار زیرزمین به این خاطر که مانند پشت بام دیوار حائل خورد کاری زیادی ندارد و تنها از لحاظ نصب و اجرا کمی سخت تر و مشکل تر می باشد. اکنون برای محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی دیوار حائل لازم است سطح مورد نظر ارتفاع و طول را محاسبه کرد و سپس بین 10 تا 15 درصد همپوشانی و اورلب در نظر گرفت.قیمت ایزوگام دلیجان هم با توجه به مقدار ایزوگامی که برای آن محیط می خواهید متغیر است.

نحوه محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی برای پی ساختمان

از دیگر موارد محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی در محیط، در رابطه با ایزوگام است. نحوه ایزوگام مصرفی در پی ساختمان به این دلیل که به صورت تیکه کاری بحث عایق ایزوگام انجام می شود مساحت یا متراژ مورد نظر را به اضافه ی 10 تا 20 درصد هم پوشانی انجام می شود.هنگام خرید ایزوگام حتما به این نکته توجه داشته باشید

نحوه محاسبه ایزوگام مصرفی برای پشت بام ساختمان

روش محاسبه ایزوگام مصرفی در پشت بام به این روش است که عرض و طول پشت بام را اندازه گیری کرده و بعد از اینکه طول و عرض را بدست آوردید، اگر در سقف نورگیر باشد و یا فضای خالی آن را از مساحت به دست آمده کم کنید و متراژ را با 10 الی 15 درصد هم پوشانی و اورلب و تیکه کاری اضافه کرده و متراژ حدودی ایزوگام مصرفی به دست می آید.نحوه محاسبه ایزوگام مصرفی برای پشت بام ساختمان

بهترین زمان برای نصب ایزوگام

حال که تا به اینجا با نحوه “محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی” در محیط را دانستید در ادامه مناسب است این را نیز بدانید که در چه زمان مناسب است که نصب ایزوگام را شروع کنیم. بهترین زمان برای نصب ایزوگام در فصل سرما است که این خود چند دلیل دارد: اول این که در فصل گرما، اگر ایزوگام را کار کنیم، به دلیل گرما ایزوگام به آسانی نصب می شود به این خاطر که نصب ایزوگام به حرارت و گرما احتیاج دارد و تابستان به خاطر گرمایش تابستان می تواند به عمل نصب ایزوگام کمک کند. و نهایتا اگر در زیر کار هم یک قسمت کوچکی نصب نشده بود، به دلیل گرمای بیش از حد تابستان سبب می شود که ایزوگام به خودی خود به سطح بچسبد.
اما اگر در فصل زمستان هوای سرد به نصب ایزوگام بپردازیم، هم انرژی گاز بیشتری استفاده می شود و هم اینکه ایزوگام در فصل زمستان شکننده است و اینکه نصب آنچنان مطلوبی را نمی توان انتظار داشت. البته که باید حرارت و دقت بیشتری در فصل سرما به ایزوگام داده شود تا نصب بهتر صورت بگیرد. از این رو بهترین زمان برای نصب ایزوگام قبل از فصل سرما و زمستان است که پیش از شروع بارندگی ها می شود.

 

جنس ایزوگام مصرفی در محیط های مختلف

برای ایزوگام کاری ایزوگام های مختلفی وجود دارد که برای هر محیطی بهتر است که ایزوگام مناسب همان محیط استفاده شود. از این رو لازم است که در زمان خرید ایزوگام به این توجه کنید که اگر ایزوگام را برای پشت بام ساختمان نیاز دارید بهتر است که از ایزوگام فویل دار دو لایه استفاده کنید که دارای مقاوم مناسب و همچنین کیفیت خوبی می باشد اما اگر ایزوگام را برای محیط هایی مانند سرویس های بهداشتی و پی ساختمان نیاز دارید، بهتر است که از ایزوگام بدون فویل استفاده کنید چرا که هم قیمت ایزوگام بدون فویل کمتر است و این خود در هزینه های شما صرفه جویی می شود و هم اینکه چسبندگی ایزوگام بدون فویل برای این مکان ها بهتر است. البته این نیز ناگفته نماند که در زمان خرید ایزوگام سعی کنید از ایزوگام های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید و پیشنهاد ما برای شما خرید ایزوگام دلیجان است. قیمت ایزوگام دلیجان نیز می تواند برای شما بصرفه باشد اما بهتر از هر چیزی اینکه این ایزوگام از چسبندگی مناسبی برخوردار است.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029