شرایط محل نصب ایزوگام

شرایط محل نصب ایزوگام

در این مقاله قصد داریم به موضوع مهم شرایط محل نصب ایزوگام بپردازیم. موردی که به احتمال زیاد اگر با ایزوگام کار کرده باشید، می دانید که رعایت آن بسیار مهم است. اما برای کسانی که نمی دانند، می خواهیم توضیح دهیم که زمانی که می خواهیم ایزوگام را اجرا کنیم و آن را روی سطوح مختلف نصب کنیم، چه مورادی باید رعایت شوند. در اینجا هم قرار است به یکسری نکات نصب ایزوگام بپردازیم، هم می خواهیم ببینیم که برای نصب ایزوگام چه مواردی را باید رعایت کنیم و در آخر هم می خواهیم ببینیم سطحی که قرار است روی آن ایزوگام نصب بشود باید چه ویژگی هایی داشته باشد. قبل از اینکه ایزوگام را روی پشت بام ساختمان، در استخر و یا هر مکان دیگری نصب کنید، حتما این موارد را به خاطر داشته باشید تا نصب ایزوگام به بهترین نحو ممکن انجام بشود. همراه ما باشید.

محل نصب ایزوگام

فرقی نمی کند که شما از چه ایزوگامی استفاده کنید، نکاتی که باید در رابطه با محل نصب ایزوگام رعایت کنید تقریبا برای همه ایزوگام ها یکی است. در واقع اگر می خواهید که کار نصب ایزوگام را روی پشت بام خانه، دیوار ساختمان یا هر جای دیگری انجام دهید، باید یک سری موارد را رعایت کنید. شما باید برای این کار نکات لازم را بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای نصب ایزوگام داشته باشید. اگر شما این نکات را بدانید و مو به مو آن ها را رعایت کنید، هم طول عمر ایزوگام شما بیشتر خواهد شد، هم کارایی آن تا حد زیادی بهتر می شود. پس اول از همه به سراغ یک سری نکات کلی می رویم که لازم است آن ها را رعایت کنید. این نکات در رابطه با تمامی جوانب نصب ایزوگام می باشند و فقط مختص به محل نصب ایزوگام نیستند.

نکاتی برای نصب و نگهداری از ایزوگام

حتما ایزوگام مرغوب خریداری کنید

ایزوگام ها در برند ها و کیفیت های متفاوتی عرضه می شوند. دقت داشته باشید که حتما ایزوگام خود را از برند های معتبر تهیه کنید که چند نمونه از این برند ها را در مقالات قبلی معرفی کرده ایم. همچنین اگر یادتان باشد در معرفی ایزوگام های پلیمری و دمیده گفتیم که ایزوگام پلیمری کیفیت بالاتری نسبت به دیگر ایزوگام ها دارد و پیشنهاد می کنیم که خرید ایزوگام حتما از این نوع باشد، تا هم کیفیت خوب ایزوگام را تجربه کنید و هم اینکه دوام و عمر آن هم برای شما بیشتر خواهد بود.

زیر سازی و محل نصب ایزوگام زیر سازی و محل نصب ایزوگام

محل نصب ایزوگام باید حتما دارای یک سری شرایط خاص باشد که جلوتر بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. اگر محل نصب ایزوگام شما شرایط مناسبی نداشت، حتما باید این شرایط را برای آن فراهم کنید تا نصب ایزوگام به بهترین نحو ممکن انجام بشود. سعی کنید سطحی که روی آن ایزوگام را نصب می کنید هیچ گرد و غباری نداشته باشد و چیزی مانع از چسبندگی ایزوگام نشود تا نصب ایزوگام به بهترین نحو ممکن انجام شود. رعایت این نکات اصولی روی قیمت ایزوگام در نهایت می تواند تاثیر گذار باشد.

از پرایمر یا قیر استفاده کنید

بعضی از سطح ها ممکن است برای چسبندگی ایزوگام مناسب نباشند و محل نصب ایزوگام آن طوری که باید نباشد. در این صورت می توانید از یک لایه قیر نازک یا پرایمر ایزوگام استفاده کنید که سطح مورد نظر را تا حد زیادی بهبود ببخشید. اگر این کار را انجام بدهید دیگر نگران کنده شدن ایزوگام از سطح نخواهید بود.

سطحی که ایزوگام روی آن نصب می شود را تمیز کنید

محل نصب ایزوگام باید کاملا تمیز باشد و هیچگونه رطوبت، آلودگی، سنگ ریزه یا هر جسم دیگری نباید روی سطح باشد. تمام این موارد کیفیت نصب ایزوگام را تحت تاثیر قرار می دهند و اثر خود را در آینده خواهند گذاشت.

سطحی که ایزوگام روی آن نصب می شود را تمیز کنید

شیب محل نصب رعایت شود

“محل نصب ایزوگام” باید شیب استانداردی داشته باشد تا ایزوگام به راحتی روی آن نصب بشود. به این صورت که هنگام بارش باران، آب نباید روی سطح ایزوگام جمع بشود. جمع شدن آب در مدت طولانی می تواند به ایزوگام آسیب بزند و باعث نشت آب و در نهایت کنده شدن ایزوگام از روی سطح بشود. چیزی که مسلما دوست نداریم شاهد آن باشیم.

ایزوگام را روی دریچه خروجی کولر ها و لوله های هواکش نصب کنید

در محل نصب ایزوگام باید دقت داشته باشیم که روی بام خانه ما ممکن است برجستگی هایی مثل لوله های هواکش و محل های خروج کانال های کولر واقع شده باشد. برای این موضوع باید با دقت کافی و با قیر عایق کاری را انجام بدهیم. اگر این موارد به خوبی پوشانده نشوند، ممکن است آب به لایه های زیرین ایزوگام نفوذ کند و باعث خرابی هرچه بیشتر ایزوگام بشود.

ایزوگام را در سرما نصب نکنید

ایزوگام برای چسبنده بودن لازم دارد که دمای کافی داشته باشد. ایزوگام برای قرار گرفتن روی محل نصب ایزوگام باید مقداری گرم باشد و روی سطح بام خنک بشود تا به چسبندگی کافی برسد. پس زمانی که هوا بیش از اندازه سرد است یا رطوبت دارد، ایزوگام را نباید نصب کنید. به این دلیل که این موارد چسبندگی ایزوگام را تا حد زیادی کاهش می دهند.

محل نصب ایزوگام باید چه ویژگی هایی داشته باشد

-اول اینکه باید در هوای آفتابی این کار انجام بشود.
-وزش باد نباید در جریان باشد.
-محل نصب ایزوگام ما باید خشک باشد و کوچکترین نمی نداشته باشد.
-سطح زیر ایزوگام به هیچ عنوان نباید گرد و خاک و آلودگی داشته باشد.
-در سطح های در معرض نور آفتاب باید از ایزوگام فویل دار استفاده کنیم و در سرویس های بهداشتی از ایزوگام های ساده و بدون فویل
-طوری ایزوگام را روی محل نصب ایزوگام قرار دهیم که هوایی زیر آن نماند و کامل ایزوگام روی سطح بنشیند.
-بهتر است از ایزوگام های تک لایه و ایزوگام های دمیده استفاده نکنید.

محل نصب ایزوگام بهتر است چه سطوحی باشند؟

-ایزوگام بهتر است روی سطوح سرامیکی و فلزی که لیز هستند نصب نشود.
-ایزوگام بهتر است روی سطوح آجری که سطح یکنواخت ندارند نیز نصب نشود.
-روی سطح ما نباید هیچ برآمدگی تیزی باشد که به ایزوگام آسیب وارد کند.
-اگر سطح مورد نظر ما بام خانه است باید کولر و منابع آبی جمع بشوند و بعد از نصب دوباره سر جایشان برگردند.
-اگر محل نصب ایزوگام قبلا ایزوگام داشته است و آسیبی به آن وارد نشده است می توانیم ایزوگام را روی ایزوگام نصب کنیم.
-ایزوگامی که نصب می کنیم بهتر است سبک باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029